PFRON

Dział poświęcone przepisom i regulacjom prawnym.

Moderator: Moderatorzy

JanekD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt 06 maja, 2005 08:52

PFRON

Post autor: JanekD »

Witam czy ktoś składał wnioski do gmin (dotyczy gmin wiejskich) na refundacje kosztów nauki na terenach wiejskich dla osób niepełnosprawnych z ważnym orzeczeniem o niepełnosprawności bo w szkole powiedziano mi, że mogę składac taki wniosek bo moja córka jest na diecie bezglutenowej z ważnym orzeczeniem, bo takie wnioski można składac do 30 września pozdrawiam
Awatar użytkownika
mama Krzysia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: pn 14 maja, 2007 16:32
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: mama Krzysia »

Witaj JankuD o takich wnioskach nic mi nie wiadomo,ale składam wnioski do gminy dwa razy do roku tj.na jesień i wiosnę na stypendium szkolne to jest pomoc jednorazowa ok.350 zł oczywiście jeśli dziecko ma orzeczenie.POZDRAWIAM ;)
Awatar użytkownika
Manga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 264
Rejestracja: pt 11 lip, 2008 15:00
Lokalizacja: :)

Post autor: Manga »

Ja składałam taki wniosek - jest to program "uczeń na wsi"- można dostac do 2 tyś na cały rok szkolny.Wnioski dostaniesz albo w MOPSie lub w Urzędzie Gminy.Do wniosku oprócz orzeczenia musisz dostarczyć zaświadczenie ze szkoły ,że dziecko się uczy oraz odpis aktu urodzenia.No i później cierpliwie czekać na odpowiedz :053:
Awatar użytkownika
mama Krzysia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: pn 14 maja, 2007 16:32
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: mama Krzysia »

Manga mam pytanie bo szczerze mówiąc słyszę o tym pierwszy raz czy kwota jest uzależniona od zarobków czy wogóle nie są one brane pod uwagę i wystarczy orzeczenie.
Obrazek;
Nadzieja jest nieodłącznym elementem życia
Awatar użytkownika
Manga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 264
Rejestracja: pt 11 lip, 2008 15:00
Lokalizacja: :)

Post autor: Manga »

Nie wiem w jaki sposób są rozdzielane pieniądze tzn ile kto dostanie.Kwota o której napisałam to górna granica dofinansowania.
W tym wniosku jest tabela,w którą wpisuje się swoje dochody (oprócz zasiłku pielęgnacyjnego :) ) - nie potrzeba żadnych zaświadczeń.Niedługo będę dzwonić do UM aby się dowiedzieć co z moim wnioskiem,moze czegoś więcej się dowiem to od razu napisze :)
Ostatnio zmieniony wt 16 wrz, 2008 18:02 przez Manga, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mama Krzysia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: pn 14 maja, 2007 16:32
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: mama Krzysia »

Dziękuję to dobre wieści tylko niewiem czy zdążę z tym wniskiem bo właśnie dzisiaj byłam na komisji i muszę czekać na decyzję wiem, że ma przyznane na rok ale jeszcze decyzja dla potwierdzenia :)
Obrazek;
Nadzieja jest nieodłącznym elementem życia
JanekD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt 06 maja, 2005 08:52

Post autor: JanekD »

Wysokośc zarobków to 120% średniej krajowej tak że wiekszośc raczej się na to załapie! składa się wniosek do 30 09 i czeka na decyzje jak przyznają ( przyznaje gmina w ramach programu PFROM i to różne gminy różnie interpretują jedne przyznają pieniądze od razu i faktury rozliczamy po wykorzystaniu funduszy a inne to chcą faktur i później pieniądze to jest gorzej) i możemy np: wykupic korepetycje (faktura), nowe biurko książki różne pomoce szkolne karnet na basen można chyba komputer ale chyba tylko dyslektykom, i to jest tak że można nabyc pomoce tak jakby za darmo

[ Dodano: Sro 17 Wrz, 2008 08:25 ]
Muszę poprawic małą nieścisłośc 120% najniższej płacy brutto sorry!!!
Lila
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 50
Rejestracja: czw 14 wrz, 2006 11:57
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: Lila »

Ja dostałam formularze ze szkoły, na których jest informacja o dochodach w rodzinie. Z tego co pamiętam, nie powinna przekraczać 1123 z groszami na osobę w gospodarstwie domowym.

[ Dodano: Sro 17 Wrz, 2008 10:16 ]
Zapomniałam dodać - chodzi o dochody brutto.
Mama trzynastoletniej Liwii, chorej na cukrzycę i celiakię.
Awatar użytkownika
Manga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 264
Rejestracja: pt 11 lip, 2008 15:00
Lokalizacja: :)

Post autor: Manga »

U mnie nie było nic napisane odnośnie dochodów
mama Krzysia złóż wniosek ze starym orzeczeniem i dodaj tylko zaświadczenie,że aktualny doniesiesz jak tylko dostaniesz - możesz dołączyć np.wezwanie na komisje,że faktycznie miałaś-powinni to uwzględnić
Lila
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 50
Rejestracja: czw 14 wrz, 2006 11:57
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: Lila »

Informacja o dochodach u nas nie była podana drukiem, ale dopisana przez urzędnika z Urzędu Miasta i Gminy.

[ Dodano: Sro 17 Wrz, 2008 11:42 ]
Hm, dziwne, teraz na stronie województwa podkarpackiego znalazłam info o kwocie 1351,20. To chyba powinna być jednakowa kwota dla całego kraju, tak mi się wydaje. Niestety, w moim urzędzie nikt nie podnosi słuchawki (typowe), ale będę dziś ich nękać cały dzień, aż ktoś udzieli mi kompetentnych informacji.
Mama trzynastoletniej Liwii, chorej na cukrzycę i celiakię.
Awatar użytkownika
Manga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 264
Rejestracja: pt 11 lip, 2008 15:00
Lokalizacja: :)

Post autor: Manga »

A widzisz u mnie nic nie mówili o wysokości dochodów - a pytałam.Z resztą ja mam to szczęście ,że jestem zawsze "pierwsza" i przecieram szlaki dla innych rodziców (wielu musiałam powiedzieć,że mogą sie starać o takie dofinansowanie)
Poza tym musiałam się dokładnie dowiedzieć jakie dochody mam wpisać,bo w "pouczeniu "dołączonym do wniosku nie było to jasno sprecyzowane np.wpisać zasiłek rodzinny (ale sam czy ze wszystkimi dodatkami?)
W urzędzie nie wiedzieli no i pan musiał zadzwonic do PFRONu aby sie zapytać :),bo gdybym wpisała w/g tego "pouczenia" to wyszłaby śmieszna kwota :053:
Ja również jeszcze nic się nie dowiedziałam - chyba nie odbieranie telefonów jest zaraźliwe <mmm>
Lila
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 50
Rejestracja: czw 14 wrz, 2006 11:57
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: Lila »

Chryste Panie, nie wiedziałam, że wydębienie rzetelnej informacji, będzie takie trudne. Wczoraj usiłowałam przez cały dzień dodzwonić się do PCPR w Poznaniu. Dodzwonić się dodzwoniłam, wysluchałlam nagrania i oczekiwałam na połączenie. Po kilku razach i oczekiwaniu ponad 4-minutowym rezygnowałam. W moim Urzedzie Gminy twierdzili z kolei, że suma to to 1223, co różni się nieco od tej sumy, którą miałam dopisaną na papierach ze szkoły. Na moje pytanie dlaczego na stronie PCPR z Nowego Sącza (dla przykładu jest suma 1351 z gorszami nie potrafili odpowiedzieć - nic nowego). Wydaje mi się, że jak w większości takich przypadków, taka kwota zaporowa dotycząca zarobków jednak istnieje.

[ Dodano: Pią 19 Wrz, 2008 15:22 ]
No i przejęzyczyłam się, chodziło mi o PFRON w Poznaniu.
Mama trzynastoletniej Liwii, chorej na cukrzycę i celiakię.
Awatar użytkownika
Manga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 264
Rejestracja: pt 11 lip, 2008 15:00
Lokalizacja: :)

Post autor: Manga »

Jeśli faktycznie istnieje taka kwota to powinna być jednakowa dla wszystkich - tak mi się wydaje <mmm>
Ja niestety niczego się nie dowiedziałam :028: ale "bombarduje" dalej urząd,może wkońcu ktoś odbierze telefon :053: I wtedy porównamy czy w zachodniopomorskim jest taka sama kwota jak w Poznaniu :okulary2: czy też inna.
Awatar użytkownika
mama Krzysia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: pn 14 maja, 2007 16:32
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: mama Krzysia »

byłam dzisiaj w gminie dostałam wniosek ,ale u nas tj.woj lubuskie muszą być wszystkie kserokopie :orzeczenie,dochody brutto za ostatnie trzy miesiące,akty urodzenia ,zaświadczenie ze szkoły udało mi się wszystkie zaświadczenia załatwić więc jutro działam dalej POZDRAWIAM i dziękuję wszystkim za wskazówki dopiero od was dowiedziałam sie, że takie coś istnieje.Do usłyszenia ;)
Obrazek;
Nadzieja jest nieodłącznym elementem życia
JanekD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt 06 maja, 2005 08:52

Post autor: JanekD »

Tak to prawda to wszędzie muszą byc ksera dokumentów a jest ich troszke ale zaświadczenia o dochodach trzeba trzymac w domu tylko potrzeba w arkusz wpisac wysokośc dochodów i pani w opiece poradziła aby założyc teczke i koniecznie wszystkie papiery należy zachowac bo trzeba będzie się rozliczyc i z faktur i z wysokości dochodów
ODPOWIEDZ