Hochland

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

Hm, cóż, w sumie racja...
ja czasem daję córce serki topione śmietankowe hochland, albo takie w pudełeczku do smarowania na chleb, nie pamietam dokładnie nazwy, bo w sumie dawno już ich nie kupowałam, ostatnio mieszam zwykły biały ser ze śmietaną i np. pomidorami czy papryką.
Awatar użytkownika
ania
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: czw 13 paź, 2005 14:02
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ania »

Niby nie jest to powód do zaufania, ale nie możemy dać się zwariować. Jest dużo produktów bezglutenowych, które nie posiadają znaku przekreślonego kłosa, sa także produkty sprawdzone, ze znakiem, które mimo zapewnień zawierają niepożądane składniki(ktoś tu niedawno napisał o uważnym czytaniu etykiet).
Celiak
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 62
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 12:29
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Celiak »

Czytam skrupulatnie informacje umieszczone przez Was i czekam jaki będzie rezultat - MOŻNA, CZY NIE MOŻNA ? Przyznam, że często nie wiem, tak jest w wątku dotyczącym firmy HOCHLAND.
Wniosek, który się nasuwa to: DECYZNA NALEŻY DO CIEBIE!
Podam dziecku ser firmy Hochland, chociaż nie jestem przekonana, czy zrobię dobrze. W którymś z postów przeczytałam informację również zameszczoną przez Was - "jeśli nie jesteś pewna produktu to nie ryzykuj".
Sama nie wiem co robić........
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

Celiak, ja daję mojemu dziecku ser topiony Hochland śmietankowy.
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Moim zdaniem można jeść i ja jem czasem - topione i w plasterkach, ale zawsze czytam skład. Tego z szynką albo innym mięskiem z zasady nie ruszam.
Obrazek
Awatar użytkownika
edyta
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 212
Rejestracja: wt 27 gru, 2005 22:25
Lokalizacja: Żagań/Warszawa

Post autor: edyta »

My też jadami serki od czasu do czasu. I dotychczas żadnych dolegliwości nie stwierdziliśmy. Ale fakt, wszystko zawsze czytamy, w mniejszych sklepach juz sie nawet nie dziwia i sami wyciągają skład jak nas widzą :)
mamuśka Mariuszka
głodna
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn 10 mar, 2008 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: głodna »

A propos serków topionych i żółtych. Ze 2 miesiące temu w audycji Dobroń na 3-ce była lekarz, specjalistka od żywienia, która mówiąc o mleku w proszku wyraziła się: "powoduje, że ściana jelit jest przerzedzona jak stare prześcieradło" i odradzała jedzenie serków topionych zawierających mleko w proszku (podobnie jak niektóre jogurty, budynie, sosy), a poza tym zawierających antybiotyki. Co do serów żółtych to odradzała jedzenie tanich, dojrzewających zbyt krótko, zawierających szkodliwe transtłuszcze.
NIKO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn 07 lip, 2008 21:41
Lokalizacja: GRUTA

Post autor: NIKO »

moj synek takze je serki Hochland, topione i w plasterkach[synek jest na diecie od trzech lat]
macka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr 12 mar, 2008 18:23
Lokalizacja: chelmza

Post autor: macka »

moja córeczka jest na diecie od lutego i prawie codziennie je serek topiony Hochland śmietankowy.Najbardziej go lubi.Do tej pory nie ma obiaw,nawet kupki robi twarde.Mam nadzieję że w tych serkach nie ma glutenu, bo się załamię.
Agap29
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob 27 wrz, 2008 08:15
Lokalizacja: Zegrze Pomorskie

Post autor: Agap29 »

czytam Wasze wypowiedzi na temat produktów firmy Hochland, ale nikt nie wspomina (chyba że się mylę) o serku twarogowym Almette. Ja uwielbiam ten z ziołami. Na diecie jestem od niedawna i od niedawna tu zaglądam. Dajcie znać czy ktoś używa Allmette.
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

Agap29 pisze:Dajcie znać czy ktoś używa Allmette.
Moja córka je almette.
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

głodna pisze:A propos serków topionych i żółtych. Ze 2 miesiące temu w audycji Dobroń na 3-ce była lekarz, specjalistka od żywienia, która mówiąc o mleku w proszku wyraziła się: "powoduje, że ściana jelit jest przerzedzona jak stare prześcieradło" i odradzała jedzenie serków topionych zawierających mleko w proszku (podobnie jak niektóre jogurty, budynie, sosy), a poza tym zawierających antybiotyki. Co do serów żółtych to odradzała jedzenie tanich, dojrzewających zbyt krótko, zawierających szkodliwe transtłuszcze.
Myślę, że tu jest problem. Hochlandy topione raczej na pewno nie zawierają glutenu (chyba oprócz tego niepewnego z szynką - zawsze trzeba czytać składy!!!), problem z nimi polega na tym, że nie jest to ekologiczna, zdrowa żywność, którą powinno się spożywać codziennie. Mój syn też je lubi, ale zdecydowanie nie pozwalam mu ich jeść często.
Obrazek
Agap29
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob 27 wrz, 2008 08:15
Lokalizacja: Zegrze Pomorskie

Post autor: Agap29 »

Dzięki Gosia M. Czyli mogę zajadać się Almette.
Demon
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 90
Rejestracja: śr 29 lip, 2009 23:31
Lokalizacja: Łodż

Post autor: Demon »

Almette z chrzanem..Mmm..uwielbiam go! I ten nowy - o pomidorowym smaku. Rewelacja! :D
malealekochane
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: czw 18 cze, 2009 15:24
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: malealekochane »

mam przed sobą serek śmietankowy hochland i widze w skladzie skrobie, czy dowiadywaliscie sie o jaka chodzi dzwoniac tam? bo jak zawsze brak oznaczenie z czego ta skrobia...
ODPOWIEDZ