Knorr

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
renatka84
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 52
Rejestracja: pt 11 cze, 2004 22:58

Knorr

Post autor: renatka84 »

Przeglądając forum znalazłam opisy kostek rosołowych itp firmy winiary, pobiegłam do szafki gdzie taki właśnie trzyma moja mama i okazało sie ze faktycznie na pudełku jest wyszczególnione że zawierają gluten. Obok leżały tez kostki knorr ale na nich nie znalazłam żadnej adnotacji. Po przeszukaniu internetu nie udało mi sie również znaleźć polskiej strony producenta lub importera.
I tu moje pytanie:
Wie ktoś czy kostki knorr tez zawierają gluten ??
-ania-
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 428
Rejestracja: pt 12 maja, 2006 21:25
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: -ania- »

z tego co sie orientuję, to kostki knorra są glutenowe. bo tak wynika z listy producenta. tzn na tej liście są produkty bezglutenowe, a kostek na niej nie ma. sprawdx jeszcze pod informacją od producenta pod tematem nestle. ja w każdym bądź razie nie używam. choć bardzo mi brakuje takiego produktu w wersji bezglutenowej

[ Dodano: Sro 14 Lut, 2007 08:18 ]
Dzwoniłam do knorra w temacie glutenowości kostek rosołu warzywnego i pani powiedziała mi, że zawierają śladowe ilości glutenu.
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
estera winiarz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt 07 sie, 2007 14:43
Lokalizacja: włochy

Post autor: estera winiarz »

we włoskima wykazie kostki knoor nie zawieraja glutenu
Asia.23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr 12 mar, 2008 10:39
Lokalizacja: Augustówka

Post autor: Asia.23 »

To w końcu zawierają kostki knorr gluten czy nie??
Awatar użytkownika
GUTEK
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 276
Rejestracja: ndz 24 wrz, 2006 17:12
Lokalizacja: SIERADZ

Post autor: GUTEK »

prawdopodobnie - tak
Na diecie od 15.03.2011
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Na stronie Unilever widnieje "lista produktów, które mogą być elementem diety bezglutenowej":
http://www.unilever.pl/resources/faq.asp
Obrazek
Awatar użytkownika
mlobko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz 27 sty, 2008 19:38
Lokalizacja: Płońsk

Unilever

Post autor: mlobko »

O to to samo co mnie przesłano. Mam to tam gdzie nie mogę napisać bo zaraz link mi wytną. Ale jest to w moim podpisie.
głodna
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn 10 mar, 2008 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: głodna »

Panie Marcinie, adres do którego tak Pan nas zachęca już znamy. Jeżeli ktoś będzie odczuwał nieodpartą potrzebę odwiedzenia tej strony, to zapewne to zrobi. Właściwie to nie wiem jak zdefiniować to co Pan robi, czy raczej nieudolnie usiłuje robić. Nasza społeczność powinna działać, i mam wrażenie, że to robi, w celu ułatwienia życia wszystkim celiakom. Być może Pan usiłuje zrobić z tego biznes - bardzo proszę, ale nie w tym miejscu. Pana posty wyglądają tylko i wyłącznie na reklamę własnej strony.
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

mlobko pisze:O to to samo co mnie przesłano. Mam to tam gdzie nie mogę napisać bo zaraz link mi wytną. Ale jest to w moim podpisie.
głodna pisze:bardzo proszę, ale nie w tym miejscu. Pana posty wyglądają tylko i wyłącznie na reklamę własnej strony.
"głodna" ma rację, jednak prosiłbym dyskutować na ten temat w osobnym wątku. Obydwa posty to offtopic.
@mlobko, podobno zostałeś pouczony przez Administratora co do reklam. W regulaminie jest też zapis o uporczywym reklamowaniu...
Proszę o powrót do tematu wątku.
Ostatnio zmieniony sob 03 maja, 2008 19:57 przez Rafal_tata, łącznie zmieniany 1 raz.
anita marzec
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn 22 wrz, 2008 16:37
Lokalizacja: Jedrzejow

Post autor: anita marzec »

Mlobko od kiedy znalazlam na twojej stronie info o kostkach Knorr to je kupuje ,ale teraz to juz sama nie wiem czy sa one bez glutenu czy nie ?

[ Dodano: Czw 16 Paź, 2008 11:30 ]
dzwonilam do Knorr i pani mi powiedziala ze kostki Knorr: Rosol z Kury nie zawieraja glutenu .
Awatar użytkownika
Manga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 264
Rejestracja: pt 11 lip, 2008 15:00
Lokalizacja: :)

Post autor: Manga »

pomocny link
http://www.knorr.pl/index.php?page=18

[ Komentarz dodany przez: Rafal_tata: Czw 16 Paź, 2008 22:14 ]
//link był źle zapisany - poprawiłem
Ostatnio zmieniony czw 16 paź, 2008 22:13 przez Manga, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
edyta
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 212
Rejestracja: wt 27 gru, 2005 22:25
Lokalizacja: Żagań/Warszawa

Post autor: edyta »

Co do tej listy z Unilever miałabym zastrzeżenia " Rama Cremefine do ubijania 225g" na spisie ma mąkę pszenną (wiem bo jakiś czas temu stałam przed dylematem czy zakupić i czytałam spis), chyba ze coś się ostatnio zmieniło,
Ostatnio zmieniony ndz 19 paź, 2008 21:38 przez edyta, łącznie zmieniany 1 raz.
mamuśka Mariuszka
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Przeklejam post użytkownika "Karolcia6", który wkleiła w niewłaściwym miejscu:
Karolcia6 pisze:Pewnie nie piszę w odpowiednim miejscu, ale nie wiem gdzie miałam to umieścić. Temat co prawda dotyczy Winiary, a ja mam pytanie co do "Przyprawy w mini kostkach" Knor. W składzie jest m. in. maltodekstryna otrzymana ze skrobi i ogólnie skrobia.
Jeśli w jakimkolwiek produkcie w składzie występuje skrobia, ale nie napisano jaka, to czy można to jeść?
Obrazek
Awatar użytkownika
Karolcia6
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 304
Rejestracja: pt 16 maja, 2008 08:38
Lokalizacja: Skórcz

Post autor: Karolcia6 »

Przepraszam, po prostu podczas korzystania z funkcji SZUKAJ błędnie wpisałam nazwę Knorr :oops:

Sheep: Nie ma problemu.
Z przyczyn technicznych nie mogę przenieść inaczej takiego posta, jak tylko wklejając go w treść swojego. Dlatego musiałam wyjaśnić, czemu tak zrobiłam :)
Ostatnio zmieniony śr 21 sty, 2009 09:54 przez Karolcia6, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Karolcia6 pisze:Jeśli w jakimkolwiek produkcie w składzie występuje skrobia, ale nie napisano jaka, to czy można to jeść?
Jest to pytanie głęboko filozoficzne. Zgodnie z przepisami producent ma obowiązek zamieścić na opakowaniu ostrzeżenie o alergenach. Więc jeśli nie pisze "zawiera gluten", to znaczy, że skrobia jest bezglutenowa np. kukurydziana. OD Ciebie zależy na ile wierzysz producentom.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
ODPOWIEDZ