Chipsy Naturals

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

Paulina Sander
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt 14 wrz, 2007 09:29
Lokalizacja: Poznań

Chipsy Naturals

Post autor: Paulina Sander »

Witam wszystkich,

Informacja od producenta:

"Szanowna Pani,
chipsy Naturals są produkowane w Niemczech na linii bezglutenowej i są w obecnej postaci produktem bezglutenowym. Nie deklarujemy jednak tej informacji na opakowaniu, gdyż planujemy w przyszłości przeniesienie produkcji chipsów do innej z naszej fabryk, gdzie nie będziemy w stanie zapewnić wyodrębnionej linii bezglutenowej i choć produkt będzie z definicji nadal bezglutenowy, to może wystąpić ryzyko zapylenia glutenem z innych linii produkcyjnych. Stąd woleliśmy nie budować w świadomości konsumenta obrazu, że są to chipsy bezglutenowe. Byłoby to po prostu nieprofesjonalne i obarczone ryzykiem zagrożenia życia dla konsumentów.


Pozdrawiam,

Magdalena Lutomska - Piechocka
Brand Manager
The Lorenz Bahlsen Snack - World Sp. z o.o.
Sady k/Poznania, ul. Rolna 6, 62 -081 Tarnowo Podgórne"
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

A może poprosić o przybliżoną datę przenosin?
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Widzę, że chcecie skorzystać póki można? :D Tylko później trudno będzie się odzwyczaić.
Obrazek
Awatar użytkownika
mr.kwiatek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 142
Rejestracja: czw 18 sty, 2007 23:54
Lokalizacja: Opole/Wrocław

Post autor: mr.kwiatek »

Już od jakiegoś czasu zajadam się tymi chipsami w niemczech - w lewym górnym rogu jest duży napis i znaczek guten frei. Udało mi się znaleźć te chpisy też w polsce jednak niestety w miejscu znaczka gluten frei był już tylko napis "nowość", a w składzie zaznaczone że może zawierać gluten. :/

Skoro dopiero za jakiś czas mają przenieść produkcję i teraz te chipsy są jeszcze "bezpieczne" to może wystarczy sprawdzić na opakowaniu informacje gdzie dana paczka została wyprodukowana ;)
Ostatnio zmieniony wt 21 paź, 2008 09:01 przez mr.kwiatek, łącznie zmieniany 2 razy.
Paulina Sander
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt 14 wrz, 2007 09:29
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Paulina Sander »

Ale wydaje mi się, że w miarę profesjonalnie odpowiedzieli.

Tylko kurcze, dlaczego moza w Niemczech, a u nas nie... Mam wrazenie, że jak się produkty sprawdzą na polskim rynku to rozpoczną produkcję w Polsce i zmienią technologię, aby było taniej???
element
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn 10 lis, 2008 20:21
Lokalizacja: praga

Post autor: element »

właśnie zajadam sie paprykowymi. patrze na opakowanie i :galy: :galy: :galy:

- aromat zawiera gluten!!!!!

życzę wszystkim smacznego a sympatycznej pani z firmy lorenz :568: gratuluję dobrego samopoczucia
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

element pisze:"- aromat zawiera gluten!!!!!"
Wiesz, ale może jak tylko aromat, to dla nas nieszkodliwy ? :D
w końcu jedna z forumowiczek przyznawała się do masochistycznego wąchania świeżego pieczywa z glutenowej piekarni
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

O aromatach zawierających gluten raczej nie można powiedzieć, że mogą być nieszkodliwe, zobacz tutaj:
http://www.eioba.pl/a2579/dlaczego_fryt ... ak_smaczne

Na początku jest o McDonald's, ale potem sporo można się dowiedzieć o tym jak są produkowane aromaty...
Niestety, wbrew pozorom aromat to nie jest jakiś gaz, który się ulatnia po powąchaniu go, to czysta chemia, dołożona do produktu, żeby pachniał i smakował tak jak tego chce producent...
Składnikiem (a raczej nośnikiem) aromatu może być gluten. :!:
Obrazek
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Małgorzata pisze:Niestety, wbrew pozorom aromat to nie jest jakiś gaz, który się ulatnia po powąchaniu go, to czysta chemia, dołożona do produktu,
Owszem, chemia... Ale aromaty naturalne to też chemia. Często te sztuczne i te naturalne nie różnią się niczym poza pochodzeniem. Większość z nas, nawet o tym nie wiedząc używa waniliny, która pachnie jak wanilia.... I co? I nic. Nie chcę udowadniać, że to co sztuczne jest zdrowe, ani że to co sztuczne jest bezglutenowe. Ale nie wrzucajmy od razu wszystkiego do jednego worka. Sztuczne nie musi być złe, chociaż najczęściej jest. Do aromatyzowania soków pomarańczowych często używany aromat z limonki. Bo trwalszy i ładniejszy. I na opakowaniu będzie jako sztuczny - bo nie jest pomarańczowy.
BTW frytki z Mc'D wcale mi nie smakowały. Nigdy... ;)
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
mr.kwiatek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 142
Rejestracja: czw 18 sty, 2007 23:54
Lokalizacja: Opole/Wrocław

Post autor: mr.kwiatek »

Wczoraj kupiłem dużą paczke tych chipsów i nigdzie nie było informacji nawet o śładowych ilościach glutenu. Tak więc jak napisała pani Magdalena Lutomska - Piechocka z Lorenza może i nie budują świadomości konsumentów, że ich produkt jest bezglutenowy, ale jak ktoś ma ochote na chipsy to kupując każdą paczkę powinien patrzeć na skład bo niewiadomo kiedy się zmieni... Jednak jak narazie z tego co rozumiem są partie które są "bezpieczne" :)
m_g
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob 25 wrz, 2010 13:09
Lokalizacja: W-wa

Chipsy Naturals firmy Lorenz INFO

Post autor: m_g »

Witam was na forum ,i pozdrawiam :) z moją dietą walczę od 6 lat ;)

Może słowa wstępu. Kupiłem w jednym sklepie chipsy Naturals fimry Lorenz o smaku czosnkowo-ziołowym o gramaturze 150g i na nich nie znalazłem żadnej wzmianki o tym że zawierają śladowe ilości glutenu , więc wszamałem ze smaku i mi nic nie było. Następnego Dnia kupiłem te same chipsy tylko o gramaturze 75g i się okazało że tam jest wzmianka o śladowej ilości glutenu. Nie czekając długo napisałem do firmy lorenz e-mail o co chodzi i...

pierwsze e-mail dostałem takiego
"przejmie dziękuję za przesłanie zapytanie odnośnie chipsów Naturals
czosnkowo-ziołowych.

Chciałabym poinformować, że przesłałam Pana zapytanie do zakładu
produkcyjnego. Po otrzymaniu odpowiedzi prześlę do Pana wyjaśnienie."

A drugiego e-mail dostała chwilę dni później e-mail z DOC i teraz kopiuje , pismo które dostałem wygląda na oficjalne i urzędowe:
"

A*** S***
Dział Zapewnienia Jakości





Data: 22.09.2010
Dotyczy: zapytanie z dnia 09.09.2010


Szanowny Panie,

Uprzejmie informuję, że produkcja chipsów Naturals czosnkowo-ziołowych, zarówno w opakowaniu 150 g jak i 75 g odbywa się na tej samej linii produkcyjnej wolnej od glutenu. Informacja o możliwym śladowym zanieczyszczeniu glutenem na paczce 75 g jest błędna. Chciałabym zapewnić Pana, że ten produkt nie zawiera glutenu. Podanie tej informacji na opakowaniu wynikało z prawdopodobieństwa produkcji tych chipsów na innym ciągu technologicznym, co w praktyce nigdy nie miało miejsca.
W najbliższym czasie informacja o zawartości śladowych ilości glutenu zostanie usunięta z opakowania 75 g.
Chciałabym dodać , że staramy się aby na naszych produktach była informacja o bezlgutenowości.

Uprzejmie dziękuję Panu za zgłoszenie tej sytuacji.

Z poważaniem,

A*** S***
Specjalista ds. Zapewnienia Jakości"

chipsy Naturals SĄ BEZGLUTENOWE

Usunęłam dokładne dane pani z firmy Lorenz, bo nie wiem, czy życzyłaby sobie publikacji ich na forum. Magdalaena
Ostatnio zmieniony czw 14 paź, 2010 17:29 przez m_g, łącznie zmieniany 6 razy.
malealekochane
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: czw 18 cze, 2009 15:24
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: malealekochane »

czy ktoś w ostatnich dwóch miesiącach gdzieś je widział?! jak kiedyś je wszedzie widziałam, tak teraz sprawdziłam kaufland, careffour, eclerek, morkpol, makpol, społem i ani widu ani słychu.... czy ktoś orientuje się czy one są w ogóle jeszcze w sprzedaży? jesli tak w jakim sklepie je widział? (najlepiej na terenie warszawy;>)
Magdula82
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: ndz 07 sie, 2011 19:09
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: Magdula82 »

hmm ja też ich dawno nie widziałam, bo rozglądałam się ostatnio za nimi.
malealekochane
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: czw 18 cze, 2009 15:24
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: malealekochane »

może zniknęly? napisze wieczorem do firmy z tym pytaniem...
malealekochane
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: czw 18 cze, 2009 15:24
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: malealekochane »

niestety ale nie widzę maila na ich stronie.... http://www.lorenz-snackworld.pl/O-Firmi ... okalizacje bede próbowała się dzisiaj dodzwonić...

co ciekawe w polskiej ofercie produktów w ogole nie mają naturals... jedynie na miedzynarodowej i zagranicznych stronach firmy znajduja sie naturals nawet z dopiskiem o bezglutenowości.... http://www.lorenz-snackworld.com/content/naturals wiec moze faktycznie zupelnie wycofali je z Polski... w naszej ofercie są zamiast ich czipsy 'wiejskie ziemniaczki' i rzeczywiscie gdzie nie szukalam naturals w sklepach widziałam tylko te ziemniaczki.....
ODPOWIEDZ