lindt

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

marteck
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt 31 paź, 2008 23:47
Lokalizacja: Warszawa

lindt

Post autor: marteck »

Witam Wszystkich

i jako debiutantka na forum mam nadzieję, że nie zdublowałam tematu przekazując tę informację dot. moich ulubionych czekolad (wykropkowałam inicjały pani z lindta, która mi odpisała, ponieważ nie wiem czy mogę, bez jej zgody podawac te dane). SMACZNEGO :)

Szanowna Pani,

Dziękujemy za Pani zapytanie.

Informacje o tym, które z naszych produktów są bezglutenowe można uzyskać na stronie: www.bezglutenu.info. We współpracy z serwisem poświęconym osobom chorym na celiakię umieściliśmy zdjęcia naszych dwóch produktów, które są bezglutenowe. Są to: Excellence Chilli 100g oraz Dark Orange Tablet 300g. Lista ta dotyczy produktów dystrybuowanych wyłącznie przez Lindt Poland. Gdyby jednak była Pani zainteresowana szerszą informacją wskazuje link do strony naszych kolegów ze Szwajcarii, którzy na swojej stronie wskazali produkty bezglutenowe http://www.lindt.com/public/switzerland ... nglish.pdf . Proszę jednak mieć na uwadze fakt, że są to produkty wyłącznie produkowane w Szwajcarii. Niestety inne kraje, w których Lindt ma swoje fabryki nie zamieściły jeszcze takich informacji.

W razie jakichkolwiek pytań służę pomocą.


Z poważaniem,

M... A...

---------------------------------------------------------------------
Lindt & Sprüngli (Poland) Sp. z o.o.
ul.Jakuba Kubickiego 5, 02-954 Warszawa
tel. +(48) 22 642 28 29
fax +(48) 22 842 86 58
www.lindt.com

Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy
Kapitał zakładowy 1,300,000 zł
KRS 0000128684 NIP 951-00-24-441
---------------------------------------------------------------------[hide][/hide]
Awatar użytkownika
Kasinka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 288
Rejestracja: wt 21 sie, 2007 22:36
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Kasinka »

Hm... cały czas zmieniają asortyment bg, mi pisali, że praliny lindor w białej czekoladzie ...
topics3/jakie-czekolady-vt160,60.htm
Jak na razie ich produkcji nic nie kupuję....
Obrazek
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

A mi pisali, że nic nie jest bezglutenowe z ich asortymentu...
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Rafal_tata pisze:A mi pisali, że nic nie jest bezglutenowe z ich asortymentu...
Mi również. A do tego na opakowaniach nie ma informacji nawet o śladowych ilościach glutenu, więc teoretycznie większość czekolad powinna być ok.
Obrazek
Awatar użytkownika
anakon
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 609
Rejestracja: czw 08 sty, 2004 12:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: anakon »

No dobra, a co powiecie o tej stronie zawartej w pierwszym poscie??? (www.bezglutenu.info) bo mnie osobiscie zaintrygowala, co to jest??? Wynikaloby z niej,ze wszystkie niemal specyfiki knorra sa O.K. a zdaje sie, ze juz bylo przerabiane, ze nie sa(chyba, ze ja znow wypadlam z obiegu...)
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Ze względu na to, że producenci mogą żonglować składnikami jak im się podoba, ja nie uznaję takich informacji, które za tydzień mogą być nieaktualne.

Od moderatora :) :
Tyle, że dyskusja na ten temat to osobna bajka, nie związana z Lindtem...
echo204

Post autor: echo204 »

Wiekszosc produktow Lindt zawiera slod jeczmienny (nie chce mowic wszystkie, bo po pieciu rodzajach, zrezygnowalam z przegladania skladu reszty). Tym sie roznia od innych czekolad - zamiast typowej maki pszennej czy innych proszkowych dodatkow, te zawieraja slod.
paula_b
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt 17 gru, 2010 15:58
Lokalizacja: mlc

Lindt Lindor bez glutenu?

Post autor: paula_b »

Witam . Chciałabym się poradzić w sprawie produktów lindt lindor. Słyszałam, że są to produkty bezglutenowe. Czy to prawda?? Proszę o pomoc.

// temat scalony
Ostatnio zmieniony wt 21 gru, 2010 22:54 przez paula_b, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Jeśli nie wiesz, czy dany produkt jest bezglutenowy, to

1. sprawdzasz skład na opakowaniu
a. jest informacja o zawartości glutenu, pszenicy itp. - nie kupujesz
b. nie ma - kupujesz i zjadasz

2. Jeśli mimo 1b nadal masz wątpliwości - zaglądasz na stronę producenta
a. jest informacja o zawartości glutenu, pszenicy itp. - nie kupujesz
b. nie ma - kupujesz i zjadasz

3. Jeśli mimo 1b i 2b nadal masz wątpliwości - zaglądasz na forum i używasz funkcji szukaj search.php?mode=results
a. jest informacja o zawartości glutenu, pszenicy itp. - nie kupujesz
b. nie ma - kupujesz i zjadasz

4. Jeśli nadal masz wątpliwości - piszesz mail albo dzwonisz do producenta.

Z tego co pamięta, to żadne produkty Lindta nie są bezpieczne.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
madlejn17
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz 26 gru, 2010 16:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: madlejn17 »

Witam
Nie pisałam nigdy do Lindla ale na składzie większosci słodyczy tej firmy jest wyraznie napisane "słód jęczmienny". Nie radze nikomu sporzywac tych smakołyków, jest wiele innych firm które produkują bezpieczne pysznosci bezglutenowe np goplana lub wedel
pozdrawiam
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

madlejn17 pisze:Witam
Nie pisałam nigdy do Lindla ale na składzie większosci słodyczy tej firmy jest wyraznie napisane "słód jęczmienny". Nie radze nikomu sporzywac tych smakołyków, jest wiele innych firm które produkują bezpieczne pysznosci bezglutenowe np goplana lub wedel
pozdrawiam
O ile pamiętam, wszystkie powszechnie dostępne wyroby Wedla mają ostrzeżenie o obecności glutenu (?).
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
madlejn17
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz 26 gru, 2010 16:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: madlejn17 »

w skladnie napisane jest tylko (chyba) ze wyroby wedla moga zawierac sladowe ilosci glutenu.
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Na opakowaniu czekolad jest napisane, że mogą zawierać soję, orzechy, co tam jeszcze i zboża. Wobec tego, co tu gdzieś czytałem o mące formierskiej, gluten zawierają i to wcale nie w skrajnie znikomych ilościach :(.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Post autor: Justyna1982 »

Co lepsze to na czekoladach Wedla jest to nawet ujęte w piękną ramkę :D Nie trzeba czytać tego co jest drobnym maczkiem jeden rzut oka i już wiadomo, że to nie dla nas rarytas. Mi szkoda tylko ptasiego mleczka bo jednak to wedlowskie bardziej mi smakuje niż z Goplany. Za Lindem jakoś nie przepadałam (chyba cena mnie zniechęcała do konsumpcji) więc po niego nawet nie sięgam.
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
madlejn17
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz 26 gru, 2010 16:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: madlejn17 »

o mamo... to niezle
jeszcze mniej rzeczy, które mogę jeść :(:(:(
ODPOWIEDZ