czy można jeść warzywa z puszek

Swobodne pogaduchy na temat pietruchy - Dyskusje.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
hyska27
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 14:57
Lokalizacja: bydgoszcz

Post autor: hyska27 »

Cześć jestem nowa na forum.Od 10 lat na diecie ale od tygodnia świadoma błędów dietetycznych(szynka,parówki oraz inne rzeczy które w składzie nie miały hasła gluten i które uznawałam za dozwolone).Od tygodnia prawie nie wiem co jeść.Najwięcej problemów mam z moimi ulubionymi sałatkami.Czy ktoś się orientuje czy można jeść warzywa z puszek(kukurydza,fasola,groszek).Kupiłam dziś dziwnie wyglądający majonez DR ECO,piszą że bezglutenowy ale symbolu na nim nie ma.Czy ktoś go zna?Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kasinka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 288
Rejestracja: wt 21 sie, 2007 22:36
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Kasinka »

Nie wiem czy można ale ja jem ;) tzn. jeśli w składzie nie ma nic podejrzanego, czyt. kukurydza, woda, sól.. to po prostu kupuję. Co do kukurydzy właśnie i groszku jeszcze nie miałam zastrzeżeń, ale np już w czerwonej fasolce była skrobia pszenna do zagęszczenia zalewy. Czyli czytać i jeszcze raz czytać :) Poza tym staram się nie nadużywać w ogóle puszek jako takich, nie tylko ze względu na gluten... Ale czym byłaby jarzynowa bez groszku/kukurydzy - nie wiem co kto lubi ;)
A majonez kupuję póki co hellmans niebieski original - strasznie ciężko ostatnio mi znaleźć ten w małych słoikach, czy to tylko moje spostrzeżenie?
Obrazek
kinga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 490
Rejestracja: pn 14 mar, 2005 11:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kinga »

Ja również kupuję kukurydzę, groszek w puszce, ale znacznie częściej jednak używam w kuchni świeże produkty.
Poza tym najlepiej jest owoce czy warzywa świeże i wtedy kiedy właśnie rosną w sadzie czy na polu-wtedy sa najlepsze.
A sałatki uwielbiam nawet bardziej niż mięsko :)
Awatar użytkownika
Amigomio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: czw 25 maja, 2006 00:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Amigomio »

hyska27 pisze:Cześć jestem nowa na forum.Od 10 lat na diecie ale od tygodnia świadoma błędów dietetycznych(szynka,parówki oraz inne rzeczy które w składzie nie miały hasła gluten i które uznawałam za dozwolone).Od tygodnia prawie nie wiem co jeść
no ja też mimo 20 lat "dietowania" po lekturze forum a przede wszystkim od czasu uczestnictwa w czerwcowym MDC czuję się czasem bardziej "zielona" niż niektórzy "świeżo upieczeni" bezglutenowcy :/ nigdy wcześniej nie brałam pod uwagę że w tylu pozornie bezpiecznych produktach może siedzieć gluten np. leki! ostatnio dużo wnikliwiej czytam etykiety i odkrywam niestety wiele produktów które muszę odstawić :( no ale kukurydza czy groszek są OK :)
Mama potencjalnego Bezglutka - sama żyję z Duhringiem od `88...i mam się świetnie :)
Awatar użytkownika
Tomkus
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 615
Rejestracja: pn 08 gru, 2008 12:38
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tomkus »

Kasinka pisze:tzn. jeśli w składzie nie ma nic podejrzanego, czyt. kukurydza, woda, sól.. to po prostu kupuję.
Dość często zastanawiam się, czy producenci piszą pełną listę składników na puszkach, czy może jeszcze coś pomijają.........................
O, nie chcieć, o i nie móc umrzeć chociaż nieco!
Wszystko wypite! Ty tam, nie śmiej się z mych żali!
Wszystko, wszystko wypite! zjedzone! - Cóż dalej?

/Paul Verlaine/
Anna Mama Szymona
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 187
Rejestracja: pt 13 lis, 2009 12:19
Lokalizacja: łódź

Post autor: Anna Mama Szymona »

Właśnie.Kupiłam dzisiaj kukurydzę w puszce Bonduell którą moje dziecko uwielbia skład bez zastrzeżeń kukurydza woda sól.Czy naprawdę może być coś w składze co może zaszkodzić ?? :/
Hesia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 64
Rejestracja: czw 26 lis, 2009 16:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hesia »

Nie no! Nie dajmy się zwariować! Ja też kupuję kukurydzę Bonduell. Skład jest ok. Nie sądzę, żeby coś w niej paprali...
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Skład to jednak podstawa. Każdego produktu.
Jeśli składniki nie zawierają glutenu, teoretycznie produkt jest bezpieczny. Jeśli masz wątpliwości powinnaś skontaktować się z działem jakości lub technologiem żywności danej firmy, aby zapytać o obecność glutenu w ich produktach. NIE WOLNO pytać o to osób luźno związanych z tematem produkcji, np. handlowców czy sprzedawców.
ODPOWIEDZ