Przepisy na chlebek i nie tylko

Wszystko o przepisach, radach i wypiekaczach - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sabina
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn 16 lut, 2004 15:24
Lokalizacja: Wrocław

Przepisy na chlebek i nie tylko

Post autor: Sabina »

Przypadkowo znalazłam przepisy na chlebki bezglutenowe :idea: :

http://www.panasonic.com.pl/wypiekacz/bezglutenowe.html

i nie tylko, jest to forum na stronie odzieciach i ich chorobach. Przepisy nie sa jedne za drugimi, ale w trakcie przegladania mozna znalezc ciekawe rzeczy. Jesli jest troszke nie na temat to przepraszam, ale nie mam czasu wycinac tego co ciekawsze:

http://www.dzieci.org.pl/cgi/forum/ikon ... ;f=12;t=10
<I>"Nie drażnij lwa, bo lew to ja!!" :P<I>
Emilia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr 22 mar, 2006 13:35
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Emilia »

To skopiowałąm z forum alergie

http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html? ... 60&v=2&s=0

Może komuś sie przyda:-)
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

Sabinko super stronka wielkie dzięki - mój ewentualny przyszły teść ma taką maszynę ja się niestety nie dorobiłam i nawet nie wiedziałam że panasonic jest zainteresowany bezglutkami - to miło :D
Awatar użytkownika
dorciap1975
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 164
Rejestracja: sob 20 mar, 2010 14:52
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: dorciap1975 »

owszem i ja widziałam ta stronkę z przepisami nie tylko na chlebek,są tam bułki i naleśniki-no wezmę siedo pieczenia jakiegoś wynalazku chlebowego;-]
Syn Mateusz na diecie od lutego 2010
Awatar użytkownika
dossa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pt 23 lip, 2010 16:31
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: dossa »

oto przepis mojego chleba-
Początek robie jak z przepisu koncentratu mąki ciasta chlebowego bezgluten razowy lub zwykły( w sumie 500 g różnych mąk różnych )
(drożdże, olej, cukier-daję ciut mniej, sól- nie na drożdże oczywiście) ale
Wody 450 ml letniej( w tym 20 ml gorącej z siemieniem zmielonym mieszam i studzę ciut),
Sól dodaję do wody i wlewam rozpuszczoną
340g koncentratu ciasta chlebowego
70 g mąki gryczanej( zmełłam sama niepaloną kaszę gryczaną BIO)
50 g mąki ryżowej
20 g mąki kukurydzianej
20 g mąki amarantus
+ łyżeczka kminku + łyżka słonecznika, sezamu, pestek dyni ( prażę przed wsypaniem- dodaję ciepłe)
Dodaję jak z przepisu na opakowaniu po kolei składniki , mieszam ,wkładam do keksówki wysypaną mąką ( może być kukurydziana, kaszka kukurydziana, mąka bezgl itp.)
Smaruję wierzch ciasta wodą i łyżką wyrównuję powierzchnię.
Daję mu wyrosnąć około 10 min w piekarniku na 150 st lub 40 min w cieple . Potem nagrzewam piekarnik na maksa, spryskuję obficie ścianki piekarnika – może polecieć na ciasto ale nic się stać nie powinno. Zamykam piekę 230 st 10 min, zmniejszam i jeszcze około 30 min- sprawdzam czy się upiekł patyczkiem. Wyjmuję z formy, zostawiam do całkowitego wystudzenia. Kroję, zamrażam, podjadam . Smacznego 
Teraz zaczęłam robić chleb w garnku rzymskim- chleb wyszedł smacznie ale nie posypałam przykrywki – zaskoczyło mnie , że wyrósł chlebek ( bo pod przykryciem hi hi )i skórkę z chleba jadłam osobno – mniam. Ale da się !!!
szczęśliwie zdiagnozowana celiakia lipiec 2010
Karolina0504
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn 04 paź, 2010 20:44
Lokalizacja: Staroźreby

Post autor: Karolina0504 »

witam. Jestem na diecie bg. Podziele sie z wami moim przepisem który jest wymyślony przez moja mamę, metoda prób i błędów. Jest to chleb ryżowy. Skład: 300g mąki ryŻowej, 50g mąki z amarantusa, 150g skrobi przennej bg, płaska łyżeczka soli, płaska łyżeczka gumy-guar (żeby się nie kruszył) płaska łyżeczka sody, 450 ml letniej wody, 2 łyżki oliwy z oliwek paczka drożdży wymierzać wszystkie składniki (suche) razem. Wodę i oliwy z oliwek włąc razem do maszyny do pieczenia chleba a następnie składniki suche. Chlebek jest naprawdę dobry, ma taki swój posmak mąki z amarantusa, ale jest ok. Dodaje że ją jeszcze nie mogę mąki ziemniaczanej, kukurydzianek, ani skrobi. Nie mogę również warzyw i owoców. :|
lidek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: czw 06 maja, 2010 12:56
Lokalizacja: Wysoka k. Rabki

Post autor: lidek »

A oto mój ulubiony chlebek bezglutenowy. Jest bardzo smaczny i długo pozostaje świeży. Przepis jest na 3 duże keksówki.

1 kg koncentratu ciasta chlebowego
0,5 kg mąki kukurydzianej
15dkg drożdży
5 szklanek wody
łyżka soli
łyżka kminku

Rozpoczynamy od rozmieszania drożdży z 1 szkl. wody. Następnie dodajmy sól, kminek i trochę mąki. A potem na przemian wodę i mąkę aż do wyczerpania składników. Wszystko mieszamy drewnianą łyżką. Odstawiamy do wyrośnięcia. Następnie przekładamy do foremek, posypujemy czym kto lubi: kminkiem, sezamem, makiem lub czarnuszą - tą szczególnie polecam i znowu odstawiamy do wyrośnięcia.
Pieczemy ok. godziny w temp 180 stopni
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ