Drożdże

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

asia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 72
Rejestracja: czw 20 sty, 2005 23:28
Lokalizacja: Warszawa

Drożdże

Post autor: asia »

Jak to właściwie jest z drożdżami? Wiem że można je kupić w sklepach z "naszą " żywnością (ja dostaję takie w saszetkach), ale podglądałam skład takich zwyczajnych drożdży piekarskich i poza samymi drożdzami w składzie nic nie ma. Czy to znaczy że konsumujecie także te tradycyjne drożdże?
Pozdrawiam Asia.Obrazek
Awatar użytkownika
anakon
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 609
Rejestracja: czw 08 sty, 2004 12:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: anakon »

zdaje mi sie, ze tradycyjne sa robione na bazie zyta czy pszenicy...nie pamietam jak dokladnie ale oczywiscie w skladzie nic na ten temat nie napisza...
Awatar użytkownika
Grażyna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 340
Rejestracja: ndz 13 lut, 2005 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Grażyna »

Ja kupuję "świeże" drożdże produkowane przez firmę "Lesaffre bio-corporation", pakowane są w paczki po 42g lub 100g. Oczywiście dzwoniłam do nich, powiedziano mi że ich drożdże są w 100% bezglutenowe, ponieważ hodują je, o ile dobrze pamiętam na melasie. Ale to było ponad dwa lata temu. Jeśli ktoś chciałby to sprawdzić osobiście, podaję telefon do jednego z ich zakładu: 077/41 88 279 Wołczyn.
mama Kingi (6 lat) od ponad 4 lat na diecie
Awatar użytkownika
lucka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 81
Rejestracja: pt 27 sie, 2004 17:29
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: lucka »

No właśnie! I co wkońcu z tymi świeżymi drożdżami, bo dziś dzień pączkowy. A ja nie wiem czy mogę użyć tych świeżych. Dzwoniłam do tej firmy Lesaffre z Wołczyna, o której pisała Grażyna, ale jak zaczęli mnie przełączać i rozłączać to po trzecim razie zrezygnowałam. Napisałam do nich, ale bez echa. :zly: A dziś chcę zrobić piękne pączusie. Niestety nie mam dostępu do tych niby naszych drożdży w saszetkach. Poradźcie mi coś ;(
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

To bardzo ciekawe, choć przyznam, że nawet się nad tym nie zastanawiałam. Użyłam drożdży w saszetce, bo takie miałam (były kupione w sklepie z bezglutenami), ale ponoć na świeżych drożdżach ciasto lepiej wyrasta... tylko faktycznie z czego one są?
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Podciągam temat. Pół dnia spędziłam dziś w necie, szukając jakiegoś dowodu na glutenową produkcję drożdży (świeżych). I nie znalazłam. :okulary2: Może źle szukałam. Czy macie jakieś informacje? Bo ja wszędzie spotykałam tylko melasę. Nic o żadnym słodzie itp. Macie może jakieś dowody za/przeciw?
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Ja się nad tym zastanawiałam przy okazji Wielkanocy oraz baby bezglutenowej, co mi ją babcia upiekła.
Nie chciałam świeżych brać, ale w książce pani Beck-Pietrzak (tu okładka) w każdym przepisie z drożdżami jest dowolnie, świeże albo suche, i nawet bez wyszczególniania nazwy firmy, więc chyba drożdże są ok.
Obrazek
sylwia28
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz 04 sty, 2009 11:10
Lokalizacja: Łódź

Post autor: sylwia28 »

nie zastanawialam sie z czego sa drozdze ale myslalam ze te ze sklepu sa ok, czesto z nich korzystam wiec co mam ich nie jesc:(
Awatar użytkownika
manu666
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: czw 21 wrz, 2006 16:22
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: manu666 »

Uzywalem tych drozdzy z Dr.Oetkera, kupilem je w sklepie internetowym na bezglutenie, wiec raczej sa bezglutenowe, ale ostatnio w normalnym sklepie znalazlem duzo tansze "Drożdze babuni" ktore nie odbiegaja ze skladem od tych z dr. Oetkera, sklad jest identyczny. Tak wiec, moge stosowac te kupione normalnie w sklepie?czy raczej trzymac sie tych z Dr. Oetkera?
Dlaczego widzimy tylko źdźbło w naszym oku, a nie dostrzegamy gór, pól i gaju oliwnego??

Obrazek
misia81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt 21 lip, 2009 21:42
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: misia81 »

Dzwoniłam na informację DR Oetkera, czy jak tam się to pisze.... jest na opakowaniu droższy. Miły Pan poinformował mnie, że on ma przed sobą listę produktów bezglutenowych, która jest także na stronie internetowej i tam jest napisane, że drożdze są bezglutenowe. Problem jednak z takimi listami jest taki, że producenci robią je na podstawie produktów. Tzn jak wejdziecie na stronę Kupca, to też jest taka lista i tam jest kasza jaglana, gryczana. Ale gdy w domu ową kaszę przejrzałam, stwierdziłam, że są tam obce ziarna. Należałoby ustalić, skąd wniosek producentów, że jest to produkt bezglutenowy.
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

Szukam drożdży i podbijam. Jakich w końcu drożdży używacie?
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

Podbijam temat, może ktoś powie , które drożdże są bezpieczne?
marinka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn 25 cze, 2012 18:14
Lokalizacja: Katowice

Post autor: marinka »

z dr oetkera są bezpieczne
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

Skad to wiesz?
alister
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz 15 lip, 2012 23:40
Lokalizacja: Włodawa

Post autor: alister »

dzwoniłem do Mazowieckiej Fabryki Drożdży, dostałem w odpowiedzi na maila informację, że:
surowce i dodatki użyte do produkcji skrobi ziemniaczanej gat. Superior Standard wyprodukowanej w Przedsiębiorstwie Przemysłu Ziemniaczanego Bronisław sp. z o.o. nie zawierają ani nie składają sie z organizmów genetycznie modyfikowanych.
oraz że
skrobia ziemniaczana gat. Superior Standard wyprodukowana w Przedsiębiorstwie Przemysłu Ziemniaczanego Bronisław sp. z o.o. nie zawiera glutenu.
ODPOWIEDZ