Czy możemy owoce i warzywa z puszki??

Swobodne pogaduchy na temat pietruchy - Dyskusje.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
magdusia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 59
Rejestracja: czw 27 lis, 2008 12:14
Lokalizacja: Ząbki k.Warszawy

Post autor: magdusia »

Czy my możemy spożywać owoce i warzywa z puszki,np.pomidory,ananasy i brzoskwinie???
Ostatnio zmieniony śr 25 lut, 2009 19:42 przez magdusia, łącznie zmieniany 1 raz.
Magda.
Colitis Ulcerosa+Celiakia.
Na diecie od 15.12.2008r.
Awatar użytkownika
edyta
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 212
Rejestracja: wt 27 gru, 2005 22:25
Lokalizacja: Żagań/Warszawa

Post autor: edyta »

Jeśli nie dodali jakiegoś świństwa to tak, ale np mój mały ma dość czuły żołądek i konserwowe rzeczy nieraz go drażnią. Według naszego lekarza to normalne, że ktoś taki ma delikatniejszy żołądek. Poza tym jeśli ktoś ma alergię to mogą go drażnić też konserwanty :(
mamuśka Mariuszka
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Wszystko zależy od składników. Moja Kasia je owoce z puszki bez żadnych sensacji.
Ostatnio zmieniony czw 26 lut, 2009 15:04 przez Rafal_tata, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
magdusia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 59
Rejestracja: czw 27 lis, 2008 12:14
Lokalizacja: Ząbki k.Warszawy

Post autor: magdusia »

A jeżeli np.ja jak zjem gluten to mi nic nie jest,nie mam żadnych objawów.Więc jak poznać czy mi to szkodzi?
Magda.
Colitis Ulcerosa+Celiakia.
Na diecie od 15.12.2008r.
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Nie możesz poznać, w tym sęk. Jeśli nie masz szybkich objawów gastrycznych, nie jesteś w stanie testować na sobie żywności. Moja córcia ma celiakię pełno objawową, ale pojawiają się one po długim okresie czasu. Napisałem o niej dlatego, bo na diecie jest już kilka lat, kupujemy jej różne produkty wg zasad "bezpieczeństwa" i wszystko jest na razie OK. Jedynym produktem, po którym Kasia ma problemy to chipsy - w zasadzie obojętnie jakie.
Tyle, że odbiegamy od wątku.
Tak więc warzywa i owoce w puszcze podlegają takim samym zasadom jak wszystkie inne produkty: sprawdzamy listę składników, w razie wątpliwości pytamy producenta. Oczywiście, oprócz glutenu dochodzą do listy zabronionych inne alergeny i chemikalia - jeśli ktoś ma z nimi problemy.
malina1703
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009 12:51
Lokalizacja: UK

Post autor: malina1703 »

Mój syn nie ma zdiagnozowanej celiaki ale wydaje mi się, że pogarsza mu się po brzoskwini z puszki. Innych puszkowych owoców i warzyw nie podawałam.
ODPOWIEDZ