Chleb z mąki ryżowej

Wszystko o przepisach, radach i wypiekaczach - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
domi1_23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: czw 20 gru, 2007 11:28
Lokalizacja: Wodzisław Śl.

Chleb z mąki ryżowej

Post autor: domi1_23 »

Nie znalazłam takiego przepisu. Czy znacie taki, bez drożdży, jaj i kukurydzy?
Ostatnio zmieniony śr 25 cze, 2008 18:47 przez domi1_23, łącznie zmieniany 1 raz.
agotka_dzemik
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 56
Rejestracja: wt 09 gru, 2008 09:02
Lokalizacja: Skarżysko-Kam.

Post autor: agotka_dzemik »

Tak, w poście chleb na zakwasie, podałam przepis na zakwas ryżowy i chleb na nim, piecze się bez jaj, drożdży i kukurydzy.
domi1_23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: czw 20 gru, 2007 11:28
Lokalizacja: Wodzisław Śl.

Chleb bez drożdży kupiony?

Post autor: domi1_23 »

Dziękuję Ci bardzo. Pomogłaś mi. Od tego czasu trochę się zmieniło, zanim weszłam na Forum, więc spróbuję wprowadzić do diety produkty typu: jaja i może być mąka kukurydziana.
Mam jeszcze jedno pytanie, czy można kupić chleb bez drożdży bezglutenowy? Czy tylko Pumpernikiel jest bez drożdży? I czy istnieją takie Pumpernikle, które są bezglutenowe?
Ostatnio zmieniony pt 03 kwie, 2009 12:51 przez domi1_23, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Grażyna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 340
Rejestracja: ndz 13 lut, 2005 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Grażyna »

Jedynie pieczywo chrupkie ryżowe i kukurydziane, nie zawiera drożdży.
dagma7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: sob 18 kwie, 2009 17:14
Lokalizacja: śląskie

Post autor: dagma7 »

nie znalazłam tematu..więc tu podpinam zapytanie o mąkę ryżową. W ramach przygotowań do diety sprawdzam grunt.
W Sparze znalazłam Mouku Ryzova z firmy Provita. Dystrubutorem jest P.P.U.H Zantex z Bielska. Dzwoniłam tam ale nikt nie odbiera. Próbnie usmażyłam sobie z tym placki ziemniaczane - pychotka! No ale czy to było danie bg? Nic tu nie ma na temat składu. O zanieczyszczeniach nie mówiąc.
aha..no i doczytałam tu coś po czesku, bo po polsku nie ma, że produkowana we FrydekMystek, i jest Prirozenebezlekovy. bezlepkovy = bezglutenowy to wiem na bank. ale te priro-coś-tam to nie wiem. Co myślicie?
Ostatnio zmieniony czw 23 kwie, 2009 16:14 przez dagma7, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Prirozene bezlepkowy - naturalnie bezglutenowy, tak na językowe wyczucie :) I ze słownikiem się zgadza.
Obrazek
dagma7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: sob 18 kwie, 2009 17:14
Lokalizacja: śląskie

Post autor: dagma7 »

Dzięki. Jeszcze zadzwonię i zapytam czy tam obok mąka pszenna się nie robi, czy to byłaby przesada? <mmm>
PUMA
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: pt 12 lis, 2010 10:33
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: PUMA »

Może do końca nie w temacie chleba z maki ryżowej, ale dotyczy mąki ryżowej. Piekłam chleb z mąki gryczanej na zakwasie z mąki ryżowej. Robiłam:

I zakwas: użyłam maki ryżowej Glutenex-u. Dodoałam tak jak w przepisie wode gazowaną, sok z cytryny, odstawiłam w ciepłe miejsce na 4 dni. Już trzeciego dnia urósł, że hoo... Upiekłam chleb, był taki sobie, bo za ostry w smaku - uzyałam mąki gryczanej z kaszy palonej.

II zakwas - tym razem uzyłam mąki ryzowej irlandzkiej "Brown Rice Flour" i niestety nie ukisł, a 4 dnia pojawiła sie pleśń...
Chyba w tej irlandzkiej zabrakło glutenu :P Może warto by bylo takie mąki jak ryżowa, kukurydziana też przebadać...
Wpłacę 1 % podatku na Stowarzyszenie, by była kasa na te badania produktów...
http://blog-alergia.bloog.pl
KUKURYDZA
NERKOWCE
ODPOWIEDZ