problem z zasiłkiem

Dział poświęcone przepisom i regulacjom prawnym.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Dona2000
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr 08 lip, 2009 20:36
Lokalizacja: podkarpacie

problem z zasiłkiem

Post autor: Dona2000 »

Od 13 lat mam celiakię. W tamtym roku jak co roku byłam na komisji lekarskiej, ale niestety nie dostałam ( dobrze wyglądam i dobrze się uczę). Ale moi rodzice składali papieru do sądu pracy a baba nawet mnie nie widziała ale i tak nie przyznała mi zasiłku. No i teraz się zastanawiam, czy jak bym dała im te papiery albo zażądała lekarza gastrologa to jest możliwość że wygram ta sprawę? Dodam też że nie uczę się tak dobrze i ostatnio nie czuję się zbyt dobrze.
Ostatnio zmieniony pt 10 lip, 2009 20:52 przez Dona2000, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: problem z zasiłkiem

Post autor: Magdalaena »

Dona2000 pisze:Od 13 lat mam celiakię. W tamtym roku jak co roku byłam na komisji lekarskiej, ale niestety nie dostałam ( dobrze wyglądam i dobrze się uczę). Ale moi rodzice składali papieru do sądu pracy a baba nawet mnie nie widziała ale i tak nie przyznała mi zasiłku. No i teraz się zastanawiam, czy jak bym dała im te papiery albo zażądała lekarza gastrologa to jest możliwość że wygram ta sprawę? Dodam też że nie uczę się tak dobrze i ostatnio nie czuję się zbyt dobrze.
Napisz o sobie coś więcej :)
ile masz lat ? czy ubiegasz się o ustalenie niepełnosprawności czy stopnia niepełnosprawności ?

czy masz jakieś inne schorzenia poza celiakią ? czemu czujesz się gorzej ? może umyka to jakieś ukryte źródło glutenu ?

dlaczego uważasz, że niepełnosprawność ma związek z Twoimi wynikami w nauce ? - jeśli ostatnio gorzej Ci idzie, to może po prostu trzeba poświęcić na naukę więcej czasu i zabrać się porządnie do roboty ?
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Dona2000
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr 08 lip, 2009 20:36
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: Dona2000 »

Mam 14 lat, a jak na razie ubiegam się o ustalenie niepełnosprawności. Raczej nie mam innych schorzeń. Od jakiegoś czasu już tak jest. Dlaczego nauka ? Bo lekarz powiedział że dzieci z celiakią mogą mieć problemy z uczeniem się, a na naukę poświęcałam tyle samo czasu co zawsze.
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Dona2000 pisze:Raczej nie mam innych schorzeń. Od jakiegoś czasu już tak jest.
Niezależnie od niepełnosprawności, zastanów się, co Ci dolega ? może to faktycznie jakiś błąd dietetyczny ? a może na coś zachorowałaś ? nie lekceważ pierwszych objawów typu złe samopoczucie tylko szukaj przyczyny zanim pojawią się inne. Sama zalecona celiakia nie powinna powodować żadnych dolegliwości, zwłaszcza jeśli od lat jesteś na diecie i kiedyś czułaś się lepiej.
Dona2000 pisze:Dlaczego nauka ? Bo lekarz powiedział że dzieci z celiakią mogą mieć problemy z uczeniem się
Ale z celiakią nieleczoną, bez diety bezglutenowej ! wtedy gluten upośledza działanie wielu organów i może powodować także zmiany neurologiczne, problemy z pamięcią itp.
Ja mimo nieleczonej celiakii nigdy nie miałam problemów w nauce i nie zauważyłam jakiegoś wzrostu możliwości umysłowych po przejściu na dietę. Trochę się tym rozczarowałam, bo lekarz mówił o lepszej pamięci i wyobrażałam sobie, że będę np. mogła przeczytać jeden raz stronę w książce i od razu zapamiętać wszystko co ważne.
Dona2000 pisze:a na naukę poświęcałam tyle samo czasu co zawsze.
To był Twój błąd. Z każdym rokiem materiał w szkole staje się trudniejszy i wymaga włożenia większej ilości pracy. Jeśli pracowałaś tyle samo, to naturalne, że miałaś gorsze wyniki.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Dona2000
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr 08 lip, 2009 20:36
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: Dona2000 »

Możliwe że czuję się źle, bo ostatnio podjadałam tego, co mi nie wolno. Co do nauki to już sama nie wiem. Na początku roku nauka szła mi tak samo dobrze jak kiedyś. Ale dopiero w drugim półroczu było coraz gorzej.
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Dona2000 pisze:Możliwe że czuję się źle, bo ostatnio podjadałam tego, co mi nie wolno. Co do nauki to już sama nie wiem. Na początku roku nauka szła mi tak samo dobrze jak kiedyś. Ale dopiero w drugim półroczu było coraz gorzej.
No to sama dajesz sobie odpowiedź !
Cierpisz na celiakię, która jakkolwiek jest poważną chorobą, to w większości przypadków daje się zaleczyć wyłącznie dietą bezglutenową. Nie wymaga rehabilitacji, leków itp.
Musisz doskonale o tym wiedzieć, skoro zostałaś zdiagnozowana jako niemowlę.
A Ty - świadoma tego wszystkiego - nie przestrzegasz diety ? !
Masz jasne sygnały od swojego organizmu i nadal się trujesz ? !
i jeszcze chciałabyś, żebyśmy z naszych podatków wypłacali Ci zasiłek ? !

Dieta bezglutenowa jest trudna, ale możliwa do osiągnięcia i my wszyscy tutaj nie pozwalamy sobie na żadne podjadanie, a każde podejrzenie nieświadomego spożycia glutenu nas martwi.
Jeśli masz 14 lat, to wiesz już dlaczego masz być na diecie i co Ci grozi, jeśli na nią nie wrócisz (bo jeśli podjadasz, to nie jesteś na diecie) - jest cała seria innych paskudnych objawów poza problemami z pamięcią - między innymi niemożność zajścia w ciążę.

Dona - do roboty !
daj sobie spokój z podjadaniem, znajdź odpowiednią ilość smacznych przekąsek bg.
A od września solidnie weź się do nauki. Masz dopiero 14 lat, te zaległości na pewno da się nadrobić !
Powodzenia !
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
ODPOWIEDZ