Cheetos

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Ola*
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 441
Rejestracja: śr 15 lut, 2006 10:41
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ola* »

Dla mnie to wygląda jakby osoba która odpowiadała nie była po prostu pewna czy glutaminian sodu zawiera gluten, a z drugiej strony dostała gdzieś informacje, że chrupki są bezglutenowe. Więc ostatecznie zabezpieczyła się na dwa fronty.
Gosiuuunia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 363
Rejestracja: pn 17 lip, 2006 00:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gosiuuunia »

a propos wypowiedzi mr. kwiatka : ja też unikam okruszków z pożywienia zawierającego gluten. Jakoś nie uważam że mam paranoje... uważam ze jestem przezorna.
a a propos glutaminianu sodu, z tego forum wiem, ze teraz już się nie robi glutenowego glutaminianu ("masło maślane"). A i jem cheetosy serowe, które zawierają glutaminian sodu.
Awatar użytkownika
mr.kwiatek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 142
Rejestracja: czw 18 sty, 2007 23:54
Lokalizacja: Opole/Wrocław

Post autor: mr.kwiatek »

Przepraszam - następnym razem będe precyzyjniej formułował swoje myśli - moje pytanie miało zabrzmieć: "Czy z UMYTEGO talerza po glutenowych okruszkach też nie zjecie?"
Pytałem kilku swoich znajomych którzy pracowali na taśmach produkcyjnych i każdy niezależnie potwierdzał, że taśmy były myte przy każdej zmianie produktu - tego wymagają przepisy i sanepid. Skoro moge zjeść z umytego talerza to i moge z umytej taśmy - ja w to wierze (nie musicie już pisać, że jestem naiwny).
Gosiuuunia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 363
Rejestracja: pn 17 lip, 2006 00:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gosiuuunia »

no z umytego talerza oczywiście zjem... :)

a fakt faktem... że tak to wszystkie "śladowe ilości glutenu" były by zupełnie bezpieczne.
Aleksandra69
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw 30 sie, 2007 20:52
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Aleksandra69 »

może wydawać siet o dziwne, ale co to jest ten glutminian sodu ? ; O
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Aleksandra69, po pierwsze nie ten dział.
Po drugie jest setki postów na forum o tym składniku.
Troszkę samodzielności, kliknij tutaj: search.htm
Moderator
Awatar użytkownika
smerfetka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 227
Rejestracja: ndz 02 lip, 2006 13:44
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: smerfetka »

co do cheetosow to jem serowe :)
Doom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn 18 sie, 2008 15:13
Lokalizacja: Wągrowiec

...

Post autor: Doom »

Hmmm... Ja mam gorzej nie toleruje mleka i glutenu więc chyba żadnych cheetosów nie mogę.Istnieją jakieś bez tych dwóch rzeczy?
Awatar użytkownika
Angy
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 55
Rejestracja: śr 08 kwie, 2009 17:40
Lokalizacja: bydgoszcz

Re: Cheetos

Post autor: Angy »

Gosiuuunia pisze:
Na dzień dzisiejszy z chrupek, produkowanych przez naszą firmę, Cheetos o smaku serowym nie zawiera mąki pszennej ani glutenu(zawiera natomiast glutaminian sodu - wyszczególniony w oznakowaniu na opakowaniu). Wolne od glutenu są również Cheetos Spirale i Cheetos cebulkowe.
chciałam wczoraj kupić "spiralki" i co zobaczyłam w składzie?? MĄKA PSZENNA..... cebulowych i serowych niestety nie było na półce... chociaż może to i dobrze, bo jakbym tam też zobaczyła mąkę pszenną to szlag by mnie trafił chyba... no cóż widać nie można ufać zapewnieniom producentów.... eehhhh.... :guns:
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną- jedynie dawka decyduje o tym. - Paracelsus
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cheetos

Post autor: Sheep »

Angy pisze: no cóż widać nie można ufać zapewnieniom producentów.... eehhhh.... :guns:
Angy, to nie tak - informacja o cheetosach, którą cytujesz, jest z 2006 roku... Przez trzy lata producent wprowadzi pięć nowych receptur i 10 nowych typów opakowań, nie mówiąc o zmianie składu. Dlatego niestety ciągle trzeba aktualizować informacje i na wszelki wypadek czytać składy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Angy
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 55
Rejestracja: śr 08 kwie, 2009 17:40
Lokalizacja: bydgoszcz

Post autor: Angy »

co nie zmienia faktu, że szału można dostać... no cóż cheetosów mogę już nie wpisywać na listę bezpiecznych... szkoda...
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną- jedynie dawka decyduje o tym. - Paracelsus
malawiedzma_87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: ndz 21 gru, 2008 00:48
Lokalizacja: Sułkowice

Post autor: malawiedzma_87 »

ja jem spiralki od dłuższego czasu serowo keczupowe..serio jest tam pszenica?
Okalina
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: pn 16 mar, 2009 16:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Okalina »

Niestety jest ;(
Przejrzałam wszystkie rodzaje oprócz cebulkowych, bo nie było akurat - bezpieczne są tylko serowe, ciekawe tylko jak długo jeszcze...może tylko do nowej partii opakowań?
Potwierdza się zasada, że bezwzględnie trzeba czytać WSZYSTKIE etykiety.
mama Krzysia (13 lat) zdiagnozowanego 16.03.2009
,,...co dla jednego pokarmem, to dla drugiego trucizną" (Lukrecjusz)
Awatar użytkownika
Angy
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 55
Rejestracja: śr 08 kwie, 2009 17:40
Lokalizacja: bydgoszcz

Post autor: Angy »

już dokłądnie nei pamiętam ale przenica albo słód jęczmienny. w każdym razie coś z glutenem na 100%. niedługo wybieram się do sklepu to sprawdzę dokładnie i napiszę co za cudeńko się tam znajduje...;/
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną- jedynie dawka decyduje o tym. - Paracelsus
Awatar użytkownika
Angy
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 55
Rejestracja: śr 08 kwie, 2009 17:40
Lokalizacja: bydgoszcz

Post autor: Angy »

sprawdzilam- slod jeczmienny.
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną- jedynie dawka decyduje o tym. - Paracelsus
ODPOWIEDZ