Fakty TVN - Szczepienia

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Fakty TVN - Szczepienia

Post autor: Nastka »

Dzisiejsze Fakty TVN, wiadomość zatytułowana "Z igły widły", tematem są szczepienia, fragment z nadmienioną celiakią:

"(...) Przeciwnicy szczepień wskazują jednak, że zastrzyki wywołują nowe choroby. U Mikołaja na przykład pierwsze objawy autyzmu pojawiły się po podaniu szczepionki NMR2.
(...) Mikołaj tak jak inne dzieci nie wydala z organizmu rtęci. Powodowała to u niego wrodzona celiakia, która uszkodziła mu jelita. Szczepienie mogło być tylko impulsem, który uruchomił proces chorobowy. Tak mogło być również z innymi autystycznymi dziećmi, których włosy badała kilka lat Dorota Majewska (...)

Fragment wideo:
http://www.tvn24.pl/2270003,28377,0,1,1 ... wideo.html

Co o tym myślicie?
Obrazek
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

Mnie to poraziło. Moje dziecko było szczepione zgodnie z kalendarzem szczepień. Kiedyś pamiętam chcieliśmy zaszczepić córkę czymś dodatkowo, kupiliśmy nawet szczepionkę, ale w końcu nie zaszczepiliśmy... coś nas powstrzymywało, że się nie zdecydowaliśmy... może to i dobrze.
Ostatnio zmieniony czw 01 paź, 2009 01:05 przez GosiaM, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kasinka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 288
Rejestracja: wt 21 sie, 2007 22:36
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Kasinka »

Trudno tu powiedzieć co u tych dzieci było pierwsze - czy to szczepionka powoduje autyzm, czy też obecna już celiakia "ułatwia" szczepionce niekorzystne działanie. U mojej koleżanki był identyczny przypadek :(
Ale do mnie bardziej przemawia to z wydalaniem rtęci! Jak wynika z różnych źródeł skoro zakłocony zostaje cały metabolizm, jeśli zakłócony jest proces wchłaniania tłuszczów to i w drugą stronę jak widać też jest mało ciekawie - w końcu toksyny i metale ciężkie zostają w organiźmie :(
Obrazek
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Niestety mamy dokładnie na potwierdzenie tej tezy na forum rodziców z dziećmi, u których po szczepieniu właśnie tą szczepionką pojawiły się nagle symptomy autyzmu!
Myślę, że jest w tym przypadku związek, za dużo już przykładów dzieci, które tak reagują po podaniu szczepionki. Niestety wygodniej jest o tym nie mówić głośno, a ludzi, którzy mówią zakrzyczeć, nazwać nieodpowiedzialnymi i zmieszać z błotem.

Bardzo mnie poruszył ten wczorajszy temat w Faktach, już kolejny raz...
Obrazek
Awatar użytkownika
namida
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: wt 06 sty, 2009 16:32
Lokalizacja: Jaworzno/Kraków

Post autor: namida »

Ja byłam kiedyś na szkoleniu dot. behawioralnej terapii dzieci autystycznych.
Panie które tam wykładały (i które jednocześnie pracują w ośrodku terapii) z bardzo dużym przekonaniem mówiły o szczepieniach jako jednej z głównych przyczyn zachorowań na autyzm. Nie chodzi o samą szczepionkę, ale o to, że standardowe badanie przed szczepieniem wygląda "zdrowy? pokaż język, no zdrowy".
Pani szkoląca stwierdziła że po tym, co widzi w swojej pracy ona swojemu dziecku robi komplet badań labolatoryjnych przed szczepieniami.
In the Kingdom of the Blind the One-Eyed Are Kings
ODPOWIEDZ