smaki chleba

Wszystko o przepisach, radach i wypiekaczach - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ziejka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz 14 lut, 2010 11:15
Lokalizacja: warszawa

smaki chleba

Post autor: ziejka »

prawie od 2 lat jestem na decie , jak do tej pory kupowalam chleby w sklepie z ta zywnoscie ale coraz bardziej zastanawiam sie nad kupieniem wypiekacza ze specjalna funkcja chleba bezglutenowego. Jednak nie wiem czy taki chleb wypiekany jest smaczny bo nie chce wydac 400 zloty na wypiekacz ktory bedzie stal bezurzytecznie.
martini
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 738
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009 14:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martini »

Możesz najpierw spróbować upiec chleb bez maszynki, ona nie jest konieczna, ale bardzo ułatwia życie.
Skąd jesteś?
Awatar użytkownika
Tomkus
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 615
Rejestracja: pn 08 gru, 2008 12:38
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tomkus »

Powiadają, że chlebki własnego wypieku są zdecydowanie lepsze od tych ze sklepu i ja się z tym zgadzam, choć w ostatnich czasach zadowalam się tymi kupnymi, he he.
Chyba trzeba będzie powrócić do domowych.
O, nie chcieć, o i nie móc umrzeć chociaż nieco!
Wszystko wypite! Ty tam, nie śmiej się z mych żali!
Wszystko, wszystko wypite! zjedzone! - Cóż dalej?

/Paul Verlaine/
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

tomaszswiatek pisze:Powiadają, że chlebki własnego wypieku są zdecydowanie lepsze od tych ze sklepu
Potwierdzam. Wystarczy zwykły, domowy piekarnik, jaki znajduje się w większości domów. Na początek możesz wypróbować gotowe mieszanki producentów BG, podaję link do wątku: viewtopic.php?t=3250
A potem możesz eksperymentować z własnymi przepisami.
Ostatnio zmieniony pt 19 lut, 2010 09:53 przez Rafal_tata, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tomkus
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 615
Rejestracja: pn 08 gru, 2008 12:38
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tomkus »

Dobra, jeszcze poeksperymentuje z tymi chlebowymi przepisami.
O, nie chcieć, o i nie móc umrzeć chociaż nieco!
Wszystko wypite! Ty tam, nie śmiej się z mych żali!
Wszystko, wszystko wypite! zjedzone! - Cóż dalej?

/Paul Verlaine/
ziejka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz 14 lut, 2010 11:15
Lokalizacja: warszawa

Post autor: ziejka »

martini pisze:Możesz najpierw spróbować upiec chleb bez maszynki, ona nie jest konieczna, ale bardzo ułatwia życie.
Skąd jesteś?
Dzieki wielkie :) Pochodze z niewielkiej miejscowosci pod Nowym Miastem nad Pilica ale obecnie od 8 lat mieszkam i Warszawie
martini
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 738
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009 14:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martini »

Mogę Ci pożyczyć maszynę do chleba na kilka dni i sobie spróbujesz. Brat mi pożyczył, a ja nie używam - nie mogę drożdży, a na zakwasie jakoś się nie mogę odważyć. Tylko ostrzegam - ona jest spoooora, nawet nie wiem, czemu.
ziejka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz 14 lut, 2010 11:15
Lokalizacja: warszawa

Post autor: ziejka »

martini pisze:Mogę Ci pożyczyć maszynę do chleba na kilka dni i sobie spróbujesz. Brat mi pożyczył, a ja nie używam - nie mogę drożdży, a na zakwasie jakoś się nie mogę odważyć. Tylko ostrzegam - ona jest spoooora, nawet nie wiem, czemu.
Dzieki za wypiekacz ale narazie musze zjesc ten zapas chlebkow ktory sobie zrobilam :) a pozniej poeksperymentuje z wypiekami w zwyklym piekarniku, jesli sie okarze ze jest dobry to nie bede inwestowac w wypiekacz <lala>
martini
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 738
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009 14:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martini »

Ale on bardzo ułatwia życie! Wsypujesz wszystko do michy i zapominasz, samo się robi.
ruda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt 24 lut, 2009 20:55
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: ruda »

potwierdzam ułatwia i ulepsza smak życia, właśnie upiekłam sobie kolejny już chlebek i niczym go nie można zastąpić. No może takim upieczonym w piekarniku ale ja nie mam na tyle cierpliwości a z maszyną zajmuje to tylko kilka minut na wstępie. szczerze polecam dla wszystkich którzy mają dość wafli ryżowych i nieświerzego chleba z plastikowych toreb.
Awatar użytkownika
dorciap1975
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 164
Rejestracja: sob 20 mar, 2010 14:52
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: dorciap1975 »

Jestem zainteresowana zakupem automatu do pieczenia chleba bezglutenowego.Czy ktoś wie,jaki byłby dobry do takich wypieków,i czy zawsze udaje się pieczywo w tym sprzęcie?
Przeglądając automaty do pieczenia,zauważyłam że są nie wszystkie z funkcją dla bezglutenowców,czy to ma znaczenie,bo są takie co piecze się pszenne a może można w zamian upie bezglutenowe,powiedzcie mi o co chodzi?
Syn Mateusz na diecie od lutego 2010
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Na temat automatów rozmawiamy tutaj:
viewtopic.php?t=11&highlight=automat%2A
ODPOWIEDZ