DANONE

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
LittleAngel:-)
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: sob 26 sty, 2008 22:26
Lokalizacja: mazowieckie

DANONE

Post autor: LittleAngel:-) »

napisałam maila i 8 stycznia otrzymałam taka informację
Szanowna Pani,



Bardzo dziękujemy za kontakt.



W odpowiedzi na Pani pytanie uprzejmie informujemy, że jeśli dany nasz produkt zawiera gluten, bądź jego śladowe ilości, to taka informacja podana jest zawsze na opakowaniu produktu. Dlatego też serdecznie zachęcamy do zapoznania się z etykietą produktu przed jego zakupem.

W produktach Danone zazwyczaj używamy skrobi kukurydzianej natomiast w serkach Danio skrobię modyfikowaną z tapioki (z bulw manioku podobnych do ziemniaka).

Syrop glukozowo-fruktozowy zawarty we wsadzie owocowym dodawanym do naszych produktów nie zawiera glutenu, gdyż jest produkowany z części skrobiowej pszenicy (a nie białkowej).

Proces produkcyjny zakłada, że produkty z potencjalnymi alergenami (np. zawierające gluten bądź jego śladowe ilości) nie mają żadnej styczności z produktami "czystymi".



W przypadku dalszych pytań pozostajemy do Pani dyspozycji. Zapraszamy również do korzystania z naszej Infolinii pod numerem telefonu 0 801 33 11 33 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-17.00 (opłata według taryfy lokalnej).

Łączymy wyrazy szacunku,

Specjalista ..... Danone
mama Bezglutka - diagnoza - listopad 2007,
również mama na diecie bg, tata na diecie bg...
Awatar użytkownika
grawoj
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 85
Rejestracja: wt 17 lis, 2009 14:51
Lokalizacja: Łódź

Post autor: grawoj »

to czemu tego nie piszą na opakowaniu "nie zawiera glutenu"
Wojtek & Wiola
Wiola na diecie BG od 2009 roku...
syn Mateusz na diecie BG od 2009 roku...

www.zyciebezglutenu.pl - jak żyjemy bez glutenu

www.facebook.pl/zyciebezglutenu - Życie bez glutenu na Facebooku
estelle00
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 50
Rejestracja: ndz 29 cze, 2008 13:21
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: estelle00 »

Pewnie dlatego,że łatwiej i krócej napisać co produkt zawiera. Nie wymagajmy cudów.
Równie dobrze ktoś mógłby domagać się umieszczenia na jogurcie informacji, że nie zawiera on wieprzowiny, mleka koziego,owczego, roztoczy, kobaltu czy pyłku traw". Jest wieeeele dziwnych alergii, gdyby każdy chciał znaleźć na takim kubeczku jakiś osobisty odnośnik to kubeczki musiałyby być - nie wiem- półlitrowe?
Może kiedyś, kiedy zaczniemy być postrzegani jako naprawdę liczna rzesza konsumentów, producenci zaczną kierować do nas konkretne komunikaty.
Na razie nie wyróżniamy się jakoś szczególnie na tle innych alergii, więc jeśli producent pisze,że coś zawiera gluten lub jego śladowe ilości, to moim zdaniem i tak jesteśmy wyróżnieni.
Na diecie od 25.06.2008r.
pawelski
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: wt 16 lut, 2010 19:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: pawelski »

jogurty danone, które kupuję nie zawierają informacji o glutenie, więc zakładam, że są OK, natomiast serek Danio intenso, ma na opakowaniu info: "może zawierać śladowe ilości glutenu". Właśnie żona go zjadła :)
"Prawda jest tylko jedna i prawda zawsze leży... tam, gdzie leży "
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Przypominam: nie ma obowiązku pisania na opakowaniu, że dany produkt czegoś NIE MA. Obowiązek dotyczy tego, co dany produkt ZAWIERA. To, że ktoś tam sobie np. napisze, że nie zawiera konserwantów lub ostatnio na sokach "bez dodatku cukru" (oczywiście zakładamy, że pisze prawdę) to ma to tylko znaczenie marketingowe/reklamowe/handlowe. Zyskuje w ten sposób klientów, ale przepisy tego od niego nie wymagają.
jolcia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr 11 sty, 2012 17:27
Lokalizacja: Piła

Post autor: jolcia »

Proszę mi powiedzieć ,czy GRATKA serki i jogurt do picia są bezpieczne ,
dorota6d
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: wt 03 maja, 2011 15:54
Lokalizacja: Nisko

Post autor: dorota6d »

Witam miałam ostanio taka sytuacje ze kupiłam mała gratkę, nic o glutenie, a nawet dzwonilam i pytalam z czego skrobia i ze bezpiecznie, ale co najlepsze zakupiłam duzą szok zawiera gluten, prosze o rade jak to rozumiec, ze małych nie ma a w duzych jest, i powiedzkowałam za gratke, bo to ten sa jogurt!!!!!
jolcia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr 11 sty, 2012 17:27
Lokalizacja: Piła

Post autor: jolcia »

a jak jest z actimelem,można czy nie ?
Magdula82
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: ndz 07 sie, 2011 19:09
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: Magdula82 »

actimel można
jolcia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr 11 sty, 2012 17:27
Lokalizacja: Piła

Post autor: jolcia »

dzięki za szybką odpowiedz ,córka się ucieszy
a jak jest z gratką
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

jolcia pisze:dzięki za szybką odpowiedz ,córka się ucieszy
a jak jest z gratką
Podstawowe zrodlo informacji dla celiaka to sklad produktu, wypisany na opakowaniu. Nikt z nas nie wie na pamiec, co jest w tej gratce (aniinnych produktach), zwlaszcza, ze jak ktos pisal kilka postow wyzej, sa roznice w skladzie miedzy mala i duza gratka.
Trzeba czytac sklad, w razie watpliwosi wkleic go tu i wtedy pytac. Zawsze tez mozna skontaktowac sie z producentem i zapytac go bezposrednio.
Obrazek
jolcia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr 11 sty, 2012 17:27
Lokalizacja: Piła

Post autor: jolcia »

oto treść z serka gratka
-deser o smaku truskawkowym z mlekiem i żywymi kulturami bakterii jogurtowych wzbogcony w witaminy
Skład
-mleko odtłuszczone (35,4%)
-serwatka zmleka odtworzona
-woda,cukier
-smnietanka
-skrobia modyfikowana
-żelatyna
-barwnik:karminy-żywe kult. bakt.jogurtowych
-aromat
-proszek truskawkowy(skoncentrowany)
-smak truskawk maltodekstryna
-wit.B6,B12, kwas foliowy
oto cały skład ,a że jestem na początku drogi to nie bardzo wiem co można ,a co nie a nie chcę popełniać błędów bo chodzi o moje dziecko
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

jolcia pisze:oto cały skład ,a że jestem na początku drogi to nie bardzo wiem co można ,a co nie a nie chcę popełniać błędów bo chodzi o moje dziecko
No więc ponieważ chodzi o dziecko, to lepiej generalnie sobie odpuścić taki jogurt - ten skład nie jest specjalnie wskazany i dla zdrowego.
Po co tam barwnik? Po co skrobia modyfikowana? Aromaty? Żelatyna? "Smak truskawk maltodekstryna"??!!!?
Niestety producentowi - poniekąd słusznie - się wydaje, że jak napisze na kubeczku z syfem, że ma "żywe bakterie i został wzbogacony witaminami", to konsument uzna, że to na pewno będzie zdrowe. Nie jest zdrowe.
Im mniej składników, tym lepiej. Normalny jogurt zawiera mleko, ew. śmietankę i bakterie. Do niego można dołożyć owoce - jak się chce mieć owocowy - i tyle.
Ale nie ulegać złudzeniom, że każdy jogurt to coś zdrowego. W zasadzie, to mało który...
Dorosły niech sobie je takie coś - dla przyjemności, ale przynajmniej warto, żeby miał świadomość, że ze zdrowiem nie ma to wiele wspólnego. Ale dzieci... szkoda dzieci.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Awatar użytkownika
noodle
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 418
Rejestracja: pn 11 cze, 2012 15:53
Lokalizacja: krakofsky

Post autor: noodle »

Napisałam do Danone, bo nie zauważyłam tematu na forum. Odpisali mi chyba to samo, co w 2010 roku powyżej ;)
W odpowiedzi na Pani pytanie uprzejmie informujemy, że jeśli dany nasz produkt zawiera gluten, bądź jego śladowe ilości, to taka informacja podana jest zawsze na opakowaniu produktu. Dlatego też serdecznie zachęcamy do zapoznania się z etykietą produktu przed jego zakupem.

W przypadku dalszych pytań pozostajemy do Pani dyspozycji. Zapraszamy również do korzystania z naszej Infolinii pod numerem telefonu 0 801 33 11 33 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-17.00 (opłata według taryfy lokalnej).

Łączymy wyrazy szacunku,

Specjalista Ds. Obsługi Konsumenta
Danone
Zapraszam na mojego bloga! http://bezglutenowy.blog.pl
Od 1.11.2012 na diecie bezglutenowej
Obrazek
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Adrian »

Dostałem e-maile z informacją na temat produktów firmy Danone:


"Szanowny Panie,

Bardzo dziękujemy za kontakt.

W odpowiedzi na Pana pytanie uprzejmie informujemy, że jeśli dany nasz produkt zawiera gluten, bądź jego śladowe ilości, to taka informacja podana jest zawsze na opakowaniu produktu. Dlatego też serdecznie zachęcamy do zapoznania się z etykietą produktu przed jego zakupem.

Jogurty Ale owoc! obecnie dostępne w naszej ofercie produktowej nie zawierają glutenu.



W przypadku dalszych pytań pozostajemy do Pana dyspozycji. Zapraszamy również do korzystania z naszej Infolinii pod numerem telefonu 0 801 33 11 33 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-17.00 (opłata według taryfy lokalnej).

Łączymy wyrazy szacunku,



Monika KRYDOWSKA
Specjalista Ds. Obsługi Konsumenta
Danone"
Ostatnio zmieniony wt 26 mar, 2013 17:12 przez Adrian, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ