Hochland

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Dorotka_92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pn 17 sie, 2009 16:34
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Dorotka_92 »

Osobiście nigdy nie narzekałam na tę firmę, z szynką nigdy nie jadłam, bo po prostu nie lubię, ale po reszcie nie miałam żadnych reakcji alergicznych ;)
monika 77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt 17 lis, 2009 11:32
Lokalizacja: Nieznamierowice

Post autor: monika 77 »

Supr sprawa z tymi serkami bo mój syn już 4 lata nie miał w ustach serków topionych a teraz mam dla niego dąbrą wiadomość. Pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
elevinka86
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 62
Rejestracja: śr 21 lis, 2007 16:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: elevinka86 »

Ja też od czasów przejścia na dietę nie jadłam serka topionego więc bardzo mnie ucieszyła informacja przeczytana na forum że można je jeść:) aczkolwiek szkoda że nie z szynką bo te lubiłam najbardziej, no ale nie można mieć wszystkiego prawda?:P

pozdrawiam wszystkich lubiących serki topione;)
Chwytaj dzień :)))
nawet ten na diecie :P

Obrazek
makakraw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr 13 maja, 2009 11:30
Lokalizacja: Malanów

Potwierdzenie o wyrobach bezglut. Hochland z dnia 21.05.2010

Post autor: makakraw »

Witam Panią,
W imieniu firmy Hochland Polska Sp. z o.o. dziękuję za kontakt oraz przekazanie uwag dotyczących naszego produktu. Pragnę podkreślić, że opinie Konsumentów są dla nas szczególnie ważne i cenne - badamy każde zgłoszenie dotyczące naszych produktów wyjaśniając wątpliwości i odpowiadając na pytania.

Posiadanie szczegółowych danych o produkcie, pozwala nam na przeprowadzenie oceny prób odwoławczych oraz przeanalizowanie dokumentacji prowadzonej w czasie każdego procesu produkcyjnego. Wielokrotnie w ciągu dnia pobieramy z każdej linii produkcyjnej próby wyrobów w celu kontroli. Wyznaczeni i przeszkoleni pracownicy systematycznie kontrolują cały proces produkcji, dokonując jednocześnie odpowiednich zapisów w dokumentacji. Dzięki temu jesteśmy w stanie dociekać rzeczywistych przyczyn zgłaszanych problemów.

Zapewniam Panią, że produkty Hochland Polska są pozbawione glutenu, także mogą być spożywane przez osoby chore na Celiakię - twarogowe (Almette, Krem Kanapkowy, Krem Śniadaniowy), żółte w plastrach, pleśniowe oraz topione (w kubkach, bloczkach, krążkach, plastrach pakowanych indywidualnie – prócz plastrów z szynką). Co do produktów z szynką, to jesteśmy na etapie zmian dostawcy szynki. W bloczku z szynką i w krążkach z szynką szynka jest już zmieniona, o czym świadczy również opakowanie. Jeśli chodzi o plastry topione z szynką, to w przeciągu najbliższych 3 miesięcy zmieni się szynka, jak i opakowanie.

Firma Hochland Polska Sp. z o.o. dokłada wszelkich starań, by Konsumentom dostarczać produkty najwyższej jakości, spełniające normy i gwarantujące najwyższy standard potwierdzony certyfikatami. Gwarantowaną jakość zdrowotną produktów zapewniają wdrożone systemy IFS i BRC oraz HACCP, który jest standardem w krajach Unii Europejskiej.

W razie jakichkolwiek pytań wątpliwości służę pomocą. Jednocześnie przesyłam adresy stron internetowych Hochland: www.hochland-group.com, www.hochland-group.pl, www.hochland.pl, www.almette.pl, www.valbon.pl, www.seromaniacy.pl, www.patros.pl, gdzie znajdzie Pani odpowiedzi na to jak i inne potencjalne pytania. Mam nadzieję, że pozostanie Pani stałą konsumentką szerokiej gamy wyrobów Firmy Hochland Polska – serów: żółtych, twarogowych, pleśniowych i topionych.



Pozdrawiam,
Łukasz Chrzanowski
Specjalista ds. jakości
Hochland Polska
Ul. Okrężna 2
64-530 Kaźmierz
Tel. (0-61) 29 29 132
Dagmara85
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: śr 16 wrz, 2009 17:04

Post autor: Dagmara85 »

Woow ale super :) Moje życie bywa czasem zabawne... otóż ucieszyłam się, że można jesc serki Hochland oprócz z szynką, które najbardziej lubiłam ;p
Tak samo jak z lizakami Chupa Chups - można jeść wszystkie, ale nie o smaku coli, który też najbardziej lubiłam przed dietą ;)
Przepraszam, wiem, że temat o serkach, ale chciałam krótko nawiązac do zabawnych sytuacji w moim zyciu i w stosowaniu diety :)
princy-mincy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: sob 01 maja, 2010 21:17
Lokalizacja: Poznań

Post autor: princy-mincy »

Dagmara85 pisze:Tak samo jak z lizakami Chupa Chups - można jeść wszystkie, ale nie o smaku coli, który też najbardziej lubiłam przed dietą ;)
A czemu nie mozna? Jako jedyne zawieraja gluten?
Dagmara85
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: śr 16 wrz, 2009 17:04

Post autor: Dagmara85 »

princy-mincy pisze:
Dagmara85 pisze:Tak samo jak z lizakami Chupa Chups - można jeść wszystkie, ale nie o smaku coli, który też najbardziej lubiłam przed dietą ;)
A czemu nie mozna? Jako jedyne zawieraja gluten?
Dowiedziałam się o tym tutaj:
viewtopic.php?p=41365&sid=0cf28a2426993 ... b58d#41365
;)
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Trochę stary jest tamten wątek... Ciekawe czy dalej to tak wygląda.
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Napisałam co Chupa-chups, ale jak na razie cisza, a na ich stronie angielskiej nie ma żadnej szczegółowej informacji o składzie.
Obrazek
Magdula82
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: ndz 07 sie, 2011 19:09
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: Magdula82 »

Trochę odświeżę temat. Jadłam normalnie serki topione Hochland różne smaki, wszystko ok do dzisiaj. Pierwszy raz zjadłam borowikowy. Niestety źle się czuje. Wiem,że z innej firmy borowikowy ma właśnie coś glutenowego w składzie,że go nie kupowałam. W hochlandowskim w składzie niby wszystko ok, ale skutki są przez cały dzień.
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

Czytałam skład tych serków topionych i jednak coś wzbudziło we mnie podejrzenia, ale nie pamiętam co, bo go nie kupiłam.
Anna Mama Szymona
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 187
Rejestracja: pt 13 lis, 2009 12:19
Lokalizacja: łódź

Post autor: Anna Mama Szymona »

http://www.youtube.com/watch?v=qyG8yyHL5Os , a to bardzo dobry serek na zastępstwo sera topionego :)
monisiak81
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 277
Rejestracja: wt 05 kwie, 2011 11:02
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: monisiak81 »

aktualna odpowiedź od firmy hochland z dziś :) (12.02.2013r. )

Witam Panią,
w imieniu firmy Hochland Polska Sp. z o.o. dziękuję za kontakt.
Opinie Konsumentów są dla nas szczególnie ważne i cenne - analizujemy
każde zgłoszenie dotyczące naszych produktów wyjaśniając
wątpliwości i odpowiadając na pytania.
Zapewniam, że wszystkie produkty Hochland Polska są pozbawione
glutenu, mogą być spożywane przez osoby stosujące dietę bezglutenową
oraz chore na Celiakię - twarogowe (Almette, Krem Kanapkowy, Krem
Śniadaniowy), żółte, pleśniowe, topione (w kubkach, bloczkach,
krążkach, plastrach pakowanych indywidualnie) oraz solankowe – Patros.
Jeśli chodzi o alergen, to jest nim mleko, z którego produkujemy nasze
sery.
Firma Hochland Polska Sp. z o.o. dokłada wszelkich starań, by
Konsumentom dostarczać produkty najwyższej jakości, spełniające normy
i gwarantując najwyższy standard potwierdzony certyfikatami.
Gwarantowaną jakość zdrowotną produktów zapewniają wdrożone systemy
IFS i BRC oraz HACCP, które są standardem w krajach Unii Europejskiej.
W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości służę pomocą.
Jednocześnie przesyłam adresy stron internetowych Hochland:
www.hochland-group.com, www.hochland-group.pl, www.hochland.pl,
www.almette.pl, www.valbon.pl, www.seromaniacy.pl, www.patros.pl, gdzie
Konsumenci mogą znaleźć odpowiedzi na potencjalne pytania.
Korzystając z okazji zachęcam do sięgnięcia po produkty z
szerokiej gamy wyrobów Firmy Hochland Polska – serów: żółtych,
twarogowych, solankowych, pleśniowych i topionych.
W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt.
Załączam pozdrowienia,
Magdula82
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: ndz 07 sie, 2011 19:09
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: Magdula82 »

a co z szynką, salami, czy tymi borowikami? są bg? aromaty też?
monisiak81
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 277
Rejestracja: wt 05 kwie, 2011 11:02
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: monisiak81 »

w 2010 roku odpisywali, że w przeciągu 3 -mcy zmieni się szynka jak i opakowanie, więc z tego co napisali teraz raczej wynika że są bezglutenowe. Ale ja producentem nie jestem więc głowy sobie nie dam uciąć za tę informację. Powyżej wstawiłam całą odpowiedź na mojego maila (a nie dopytywałam w nim o produkty z szynką ;/ )
ODPOWIEDZ