Krakowski kredens

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Krakowski kredens

Post autor: Sheep »

Stoiska tej firmy pojawiają się ostatnio coraz częściej w galeriach handlowych. Ostatnio wyhaczyłam ich w Złotych tarasach, na dolnym poziomie. Podobało mi się, że na części wędlin mieli na metkach wypisany skład. Nie wszystko było jednoznaczne, napisałam do nich i dostałam taką odpowiedź:

>
> Witam !
>

> Wędliny bezglutenowe :
>
1.szynka Rudolfa szynka wieprzowa
2.szynka sztabowa szynka wieprzowa
3.szynka generalska szynka wieprzowa
4.szynka Ferdynarda szynka wieprzowa
5.szynka kapelana (z drobiu )
6.szynka Sisi ( wołowa )

1.kiełbasa Lisiecka
2.kiełbasa od Władka
3.Kiełbasa Rotmistrza ( krakowska sucha )
4.kiełbasa od Wójta
5.Kiełbasa bronowicka (podsuszana )
6.Salceson Szwoleżerów
7.kiszka gryczana (inne kiszki zawierają gluten bo są z kaszą
jęczmienną )
8.Kabanos generalski
9.Polędwica paradna
10.Boczek z masarni z ulicy Grodzkiej
11.Polędwiczki z ulicy Hrodzkiej
12.Baleron
13.Bekon

> Pozdrawiam
> Ewa Lewek
Ostatnio zmieniony sob 17 sty, 2009 22:18 przez Sheep, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Oj, droga ta nasza dieta, droga.... ;)
Matina
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 01:03
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: Matina »

wędliny są pyszne, polecam kiełbaskę "od wójta"
"Jeżeli my zapomnimy o nich, to Ty Boże zapomnij o nas"
Ci, którzy ignorują przeszłość nie są godni przyszłości.
Demon
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 90
Rejestracja: śr 29 lip, 2009 23:31
Lokalizacja: Łodż

Post autor: Demon »

Kabanosy generalskie są bomba,chociaż strasznie słone. Muszę sobie kupić kilka na wyjazd nad morze:P :D
Awatar użytkownika
Dorotka_92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pn 17 sie, 2009 16:34
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Dorotka_92 »

A nikt nie orientuje się czy jest jakiś oddział w Sosnowcu tej firmy? Ewentualnie jakieś pobliskie miasta?
Obrazek
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Powinien być w każdej Almie, ale nie jestem pewien.
Zawsze natomiast można zapytać wujka Googla: http://www.krakowskikredens.pl/galeria_sklepy.php
Awatar użytkownika
Dorotka_92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pn 17 sie, 2009 16:34
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Dorotka_92 »

W sumie racja, znalazłam w Katowicach, w sumie nie jest tak źle jak myślałam, że będzie ;)
Obrazek
zbychu-60@o2.pl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw 28 maja, 2009 07:26
Lokalizacja: Łódż

Post autor: zbychu-60@o2.pl »

Ja kupuje i jem kielbase Krakowska Podsuszana i boczek z BIEDRONKI po za tym odczasu do czasu udka z kurczaczka "wedzonego" - wszystko to paczkowane i jest OK
Witam moje imię Zbyszek jestem z Łodzi odżywiam sie bezglutenowo cztery lata i daje sobie nieżle rade Już mam swoje nawyki żywieniowe wypróbowane.
Mystek Malgorzata
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob 12 cze, 2010 04:14
Lokalizacja: z Krakowa

Post autor: Mystek Malgorzata »

Witam, korzystajac z informacji forum o firmie Krakowski Kredens kupowalam tam wedlinki bardzo drogie ale smaczne. Bylo to w Galerii Krakowskiej, panie mialy zawsze w szufladzie liste z wyrobami bezglutenowymi co ulatwialo robienie zakupow. Ostatnio bylam w tej firmie w nowej galerii w Bonarce, tam nikt o liscie z wyrobami bezglutenowymi nie wiedzial, znajac po czesci ta liste zrobilam zakupy, myslalam, ze sklep nowo otwarty, personel jeszcze nie poinformowany. Niedawno pojechalam jednak znow do Galerii Krakowskiej i tam ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu zostalam poinformowana, ze firma Krakowski Kredens nie ma ATESTU na wyroby bezglutenowe, no coz wyszlam z kwitkiem i jestem dosc zawiedziona i zdezorientowana, moze macie jakis informacje na ten temat. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Myślę, że np. taka firma Zott też nie ma "atestu" na wyroby bezglutenowe. A jednak część jej wyrobów można spokojnie spożywać. To, że te produkty są bezpieczne w diecie BG producent ocenia wg składników i deklaracji o zawartości alergenów. Niestety w takim systemie nie ma oczywiście 100% pewności. Dają ją dopiero badania za zawartość glutenu, ale chcąc jeść tylko produkty przebadane, niewielki byłby wybór...
martini
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 738
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009 14:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martini »

O ile mi wiadomo, niektóre sklepy KK działają na zasadzie franczyzy i może po prostu trafiają się tacy wlaściciele, którym (nie) zależy na informacji. Nie wiem, jak podchodzi do tego właściciel marki, który ma większość sklepów, no i kto mial w szufladzie listę:)
Mystek Malgorzata
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob 12 cze, 2010 04:14
Lokalizacja: z Krakowa

Post autor: Mystek Malgorzata »

Chodzi o to, ze kilka razy byla ta lista, ktora jest tez na forum dostepna w tym sklepie KK /galeria krakowska/, natomiast ostatnio nie, stad moje zapytanie. Przypuszczalam, ze cos sie zmienilo wcale mi nie chodzi o 100% pewnosc tylko z czego wynika reakcja ekspedientek w sklepie czy zabroniono udzielac im innych informacji, czy ta lista jest oficjalna czy tez nie.
martini
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 738
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009 14:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martini »

Czemu ktoś miałby zabraniać? Zreszta prawo stanowi zupełnie inaczej: jeśli ktoś chce wiedzieć, to musi zostać poinformowany i tyle. Kredens to nie jest pierwszy lepszy sklep spożywczy, tylko sieć sprzedająca produkty powstające na konkretne zamówienie, więc obsługa powinna mieć jakie takie pojęcie, o co chodzi, albo przynajmniej tę listę.
A coś się zmienić może, niestety, w każdej chwili, i producent nie ma obowiązku informować o tym na opakowaniu:(. Po prostu wypisuje nową listę składników, bez adnotacji, że skład uległ zmianie. Taka ogólna uwaga.
A jeśli informacja była na forum, to znaczy, że ktoś napisał do KK i info można traktować jako oficjalne.
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Żeby nie popaść w paranoję, przyjmuję wstępnie, że producenci jednak wiedzą, co piszą na opakowaniach (jestem prawnikiem - zawodowo cały czas obracam takimi założeniami ;-) )
I dlatego jadam wędliny, które nie mają w składzie glutenu.
Kupuję zawsze wędliny pakowane próżniowo. Ale nie kupuję wędlin, które
- leżą sobie za ladą w kawałku obok innych wędlin i pasztetów,
- były krojone w sklepie tym samym nożem, co inne wędliny.

I dlatego nie kupiłabym wędliny w KK, chyba że taką firmowo zapakowaną.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
martini
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 738
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009 14:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martini »

Magdalaena pisze: - były krojone w sklepie tym samym nożem, co inne wędliny.
Zawsze możesz poprosić o doładne umycie noża, jest wymóg sanepidu, żeby na KAŻDYM stoisku był kran z wodą. Ja zawsze proszę o dokładne umycie, a nie tylko przepłukanie w wodzie, gałkownicy do lodów.
ODPOWIEDZ