Mapa miejsc BG

Lista punktów handlowych, w których można nabyć produkty bezglutenowe.

Moderator: Moderatorzy

olku
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: śr 22 lip, 2009 10:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: olku »

rozumiem, ale po co zatem uwaga, że "może naniósłby go ktoś inny"?
pawelski
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: wt 16 lut, 2010 19:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: pawelski »

Faktycznie niełatwo jest nanosić nowe miejsca na mapkę nie znając zupełnie miasta bądź okolicy, dlatego propozycji mogłoby byc kilka:

1) mając konto na G-mailu i troszkę czasu - znaleźć choćby na naszym forum sklepy w różnych miastach wraz z numerem telefonu, zadzwonić i mając mapkę przed oczami w miarę dokładnie na podstawie wskazówek od rozmówcy nanieść flagę (taką akcję mogę spróbować wziąść na swoje barki)
2) osoby bez konta na g-mailu mogłyby (w miarę możliwości oczywiście) przesłać coś a'la szybki printscrean z zaznaczonym miejscem na mapie - chętnie takie pw przyjmę i przeniosę na mapę.
3) Rozpropagować akcję szerzej, np pw do każdego użytkownika (o ile jest taka techniczna oraz etyczna :) mozliwość)
4) Ze swojej strony moge też w ramach edycji istniejących już flag dodać opis w j.angielskim - myślę, że po jakimś czasie tego typu opcja byłaby zbawieniem dla obcokrajowcóch z celiakią
"Prawda jest tylko jedna i prawda zawsze leży... tam, gdzie leży "
Awatar użytkownika
gosia888
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 171
Rejestracja: sob 11 mar, 2006 14:18
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: gosia888 »

ja już dodałam sklep w Siedlcach :053:
Obrazek
Awatar użytkownika
Amigomio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: czw 25 maja, 2006 00:07
Lokalizacja: Warszawa

Ostrów

Post autor: Amigomio »

Super pomysł - dawno mnie nie było na forum i dopiero teraz zauważyłam tę super inicjatywę.
Ze swojej strony dodałam sklep w Ostrowii Mazowieckiej.
Mama potencjalnego Bezglutka - sama żyję z Duhringiem od `88...i mam się świetnie :)
olku
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: śr 22 lip, 2009 10:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: olku »

być może gdzieś już jest takie info na forum, ale właśnie całkiem przez przypadek "wpadłam' na stronę Schaera i mają bardzo sprawnie działającą wyszukiwarkę punktów sprzedaży swoich produktów:

http://www.schaer.com/en/points-of-sale ... rd-search/

trzeba tylko wpisywać nazwy miast bez polskich znaków, bo strona niestety nie została przetłumaczona na język polski ale i tak może być pomocne przy szukaniu.
Awatar użytkownika
rainbowka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 68
Rejestracja: śr 06 kwie, 2011 22:19
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: rainbowka »

niestety nie mają pełnej listy sklepów :( a szkoda
Obrazek
olku
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: śr 22 lip, 2009 10:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: olku »

rainbowka pisze: :( a szkoda
pewnie że szkoda, ale to także zależy po trosze od nas - są webamsterzy, do których można posać...

patrząc na naszą mapę sklepów z żywnością BG widzę jednak wielką ospałość - jeszcze w dużych miastach jakoś to wygląda, ale mniejsze (wcale znowu nie takie małe) miejscowości świeca pustkami - czy tam naprawdę nie ma żadnych sklepów?
a może nikt tam nie choruje na celiakię....może to choroba wielkich aglomeracji.....????
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

olku pisze:mniejsze (wcale znowu nie takie małe) miejscowości świeca pustkami - czy tam naprawdę nie ma żadnych sklepów?
a może nikt tam nie choruje na celiakię....może to choroba wielkich aglomeracji.....????
raczej prawa rynku - jeśli przyjmiemy, że 1% społeczeństwa choruje na celiakię, do tego jeszcze mniejszy procent ma świadomość swojej choroby, a jeszcze mniejszy przestrzega diety bg - to może się okazać, że w małej miejscowości byłby zbyt dla 1-3 osób. może się nie opłacać prowadzić sklepu dla tylu chętnych....
Zgodna
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw 29 gru, 2011 19:44
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Zgodna »

Jestem zaskoczona, że aż tak wiele osób nie możeznależć tych produktów znzleżć a u mnie na półkach dosyć duży wybór i nie ma za wielu chętnych. powoli myślę o wycofanie się z tego tematu, bo przychodzą osoby mówiące że co prawda u mnie jest więcej i taniej niż w markecie ale już się zaopatrzyli. A garmażerka chociaż niezła, to w większości konsumowana przez moją rodzinę żeby się nie przeterminowała. :
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

Zgodna pisze:u mnie na półkach dosyć duży wybór i nie ma za wielu chętnych
może to wynika z faktu, że potencjalni chętni nie wiedzą o szerokim asortymencie produktów, jakie oferujesz - jesteśmy przyzwyczajeni, że trudno cokolwiek gdziekolwiek dostać i ja sama jestem szczerze zdumiona widząc towary bg w "zwykłych" sklepach.

jak długo masz produkty bg? bezglutenowcy z reguły robią zakupy na zapas, więc skoro już kupili w markecie (jak sami mówią), to za jakiś czas przyjdą do Ciebie, jak już zjedzą zapasy.

może trzeba się bardziej rozreklamować w kwestii bg?
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
terra.opole
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt 09 paź, 2012 15:39
Lokalizacja: Opole

Sklep w Opolu

Post autor: terra.opole »

Sklep z Zywnością bezglutenową
SKLEP TERRA
45 056 Opole
ul. Kośnego 11
sklep-terra.pl
terra.opole@gmail.com
piotrekCK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob 13 sie, 2016 10:38

Re: Mapa miejsc BG

Post autor: piotrekCK »

Zapraszam do sklepu w Kielcach przy Bodzentyńskiej 4 :)

https://www.google.com/maps/d/u/0/edit? ... 8X-9Jx0XRs

poZDRAWIAmy
mama czworga
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: ndz 24 kwie, 2016 14:09

Re: Mapa miejsc BG

Post autor: mama czworga »

Ja uzupełniłam tez troszkę sklepow w woj.podlaskim - może komus się przyda
Awatar użytkownika
salsamichal
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 352
Rejestracja: śr 04 cze, 2014 17:17
Lokalizacja: Kraków

Re: Mapa miejsc BG

Post autor: salsamichal »

A widzieliście stronę słowackiego stowarzyszenia fajnie są tam opisane produkty z zdjęciami oraz duża ilość miejs Bg na mapie
vita mancipio nulli datur, omnibus usu
ODPOWIEDZ