Mąka

Jeżeli znalazłeś nowego producenta, dowiedzialeś się czegoś nowego o nim - podziel się tą informacją.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
agadenver
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 161
Rejestracja: pn 19 maja, 2008 19:47
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Re: Mąka

Post autor: agadenver »

myszka312a pisze:(...) znalazłam w swojej okolicy młynarza który jest w posiadaniu pszenicy bezglutenowej. (...)
Studiuję na Akademii Rolniczej i etap zbóż mam za sobą. Potwierdzam to co napisała Cecylia, że pszenicy bezglutenowej nie ma (chyba, że ten pan młynarz zmutował ją jakoś, co jest mało prawdopodobne, lub po prostu wmawia ludziom, że ona jest bezglutenowa). Myszko, wybacz, ale nie trzeba pracy w firmie związanej z rolnictwem, ani studiów na Rolniczej, aby stwierdzić, że to podpucha jakaś jest wg mnie. Wiemy o tym, że pszenica posiada gluten. Jeśli masz nadal wątpliwości możesz napisać do Jednej z Katedr lub jednego z Zakładów technologii Zbóż (http://www.up.wroc.pl/uczelnia/9811/kat ... _zboz.html, bądź:
http://wnoz.sggw.pl/?page_id=109).
Spotkałam się, też ze stwierdzeniami: "chleb kukurydziany pieczony w piekarni X jest bezglutenowy (dodatek mąki pszennej jest, ale o tym cicho sza, może nikt nie kapnie się, może nikomu nie zaszkodzi)". To działa podobnie wg mnie na mnie jako konsumenta bezglutenowego.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Cecylia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 368
Rejestracja: czw 05 cze, 2008 10:12
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: Cecylia »

Być może młynarz ma na myśli mąkę orkiszową ale to nie zmienia faktu, że to tak czy inaczej gatunek pszenicy. Sporo mówiono na ten temat, że to mąka dietetyczna z właściwościami innymi niż tradycyjne odmiany.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

myszka312a pisze:celiakie mam od 5 lat i miałam robione wszystkie możliwe badania.
Pisałaś, że na diecie jesteś 8 miesięcy.
myszka312a pisze:jest w posiadaniu pszenicy bezglutenowej
Nie ma czegoś takiego. Może być ewentualnie skrobia pszenna bezglutenowa. Gdyby ktoś wyhodował pszenicę BG byłoby głośno tym na całym świecie. A tu cisza...
titrant pisze:O ile o zawartość glutenu w syropie glukozowym można wieść długie i bezowocne dyskusje
Syrop glukozowy jest BG, pojedynczy wypadek na ileś tam lat badań to jeszcze nie podważenie zasady.
myszka312a pisze:Może ktoś porostu wciska nam kit o tym jak drogie jest wyprodukowanie takiej mąki.
Mąka BG jest droga na całym świecie, nie tylko u nas. Produkty BG są u nas drogie, gdyż jest mała konkurencja i mały zbyt (relatywnie do innej żywności).
martini pisze:Kurde, ludzie, skoro bezglutenowe mąki mogą robić większe firmy i sprzedawać je a duże pieniądze, to dlaczego nie może ich zrobić pan Młynarz?
Bo wymaga to specjalnej technologii, która pozwala na oddzielenie glutenu od reszty ziarna. Chyba, że da się to zrobić nożykiem i pensetą. Np. 10 dkg dziennie ;)
agadenver pisze:Spotkałam się, też ze stwierdzeniami: "chleb kukurydziany pieczony w piekarni X jest bezglutenowy (dodatek mąki pszennej jest, ale o tym cicho sza, może nikt nie kapnie się, może nikomu nie zaszkodzi)".
Tak, często zdarza się że sprzedawca mówi np. o pieczywie kukurydzianym - wg niego jest "tylko" z mąki kukurydzianej, a to przecież niemożliwe...
Jest tylko jeden sposób, aby sprawdzić te produkty: badanie w laboratorium na zawartość glutenu. Nie mąki, tylko gotowego produktu. Bo ciekaw jestem jak wygląda produkcja BG w młynie, w którym ludzie wręcz oddychają glutenem i są nim cali usmarowani. Badanie zawartości jest drogie, ale chyba w kwestii zdrowia nie może to odgrywać roli.
martini
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 738
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009 14:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martini »

martini pisze:Kurde, ludzie, skoro bezglutenowe mąki mogą robić większe firmy i sprzedawać je a duże pieniądze, to dlaczego nie może ich zrobić pan Młynarz?
Bo wymaga to specjalnej technologii, która pozwala na oddzielenie glutenu od reszty ziarna. Chyba, że da się to zrobić nożykiem i pensetą. Np. 10 dkg dziennie ;)
No właśnie to napisałam:P Może on ma jakąś tam swoją technologię, której nie wykorzystuje na skalę światową i nie wysyła z Polski do Austrii, to mu się opłaca. Może po prostu w osobnym pokoiku robi seitan, który sprzedaje, a odpadki mieli jeszcze raz, jako że młynarz:)
Awatar użytkownika
Tomkus
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 615
Rejestracja: pn 08 gru, 2008 12:38
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tomkus »

A o to trzeba by pytać samego pana młynarza, o pewne szczegóły nas interesujące.
O, nie chcieć, o i nie móc umrzeć chociaż nieco!
Wszystko wypite! Ty tam, nie śmiej się z mych żali!
Wszystko, wszystko wypite! zjedzone! - Cóż dalej?

/Paul Verlaine/
myszka312a
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt 10 mar, 2009 12:56
Lokalizacja: OstrOw Mazowiecka

Post autor: myszka312a »

Przeprasza, ale gdzie pisałam że jestem na diecie 8 miesięcy? Na diecie jestem od 18 miesięcy. a choruje od 5 lat tylko ze mamy niektórych takich fajnych lekarzy którzy od razu wlepili mi zespół jelita drażliwego i kazali jeść dużo produktów mącznych. od tamtej pory latałam po różnych lekarzach, przechodziłam te wszystkie nieprzyjemne badania kilkukrotnie i lądowałam w szpitalu też kilka razy. aż w centrum onkologii w w-wie doszli co mi jest. mam nadzieje z to wyczerpująca odp. a co do mąki to nie napisałam tego tematu po to żeby robić reklamę panu Andrzejowi ani zachęcać czy zmuszać kogoś do zakupu i spożywania tego produktu. Moim celem było podzielenie się swoimi spostrzeżeniami. Każdy decyduje za siebie. Za jakiś czas znów zrobię sobie badania i wtedy się dowiem czy coś w tym jest czy tylko jestem naiwna i działa tu siła sugestii.
myszka312a
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Osiemnaście? No to już nie wiem... Wszędzie piszesz coś innego:
viewtopic.php?p=34792#34792
viewtopic.php?p=32127#32127
Nie zrobiłaś reklamy panu Andrzejowi, nie o to chodzi... Po prostu nikt w takie cuda nie wierzy, już parę ich tu widzieliśmy...
myszka312a
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt 10 mar, 2009 12:56
Lokalizacja: OstrOw Mazowiecka

Post autor: myszka312a »

Wysłany: Pią 13 Mar, 2009 13:14 -


Wysłany: Nie 16 Sie, 2009 23:26

Bardzo proszę spojrzeć na datę tamtego wpisu. i policzyć ie to miesięcy. Jestem na diecie od 6 stycznia 2009
myszka312a
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

A faktycznie, nie spojrzałem na daty... Jestem niewyspany po całonocnym prowadzeniu samochodu przez całą Polskę... Ale to w zasadzie nie ma znaczenia, bo nie o tym rozmawiamy. Fakty są takie, że takiej odmiany pszenicy nie ma, a mąka bezglutenowa jest nią po przebadaniu. Po drugie, praktycznie, jeśli w tym młynie jest też przerabiane zwykłe zboże, to nie ma możliwości, żeby nie doszło do zanieczyszczenia.
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Mnie ciekawi proces przygotowywania tej mąki. Cena bardzo atrakcyjna, ale każdy, kto się trochę interesuje dietą wie, że pszenica jest glutenowa i żeby nadawała się do spożycia przez osoby z celiakią, musi zostać pozbawiona glutenu. Wtedy powstaje skrobia pszenna bezglutenowa. No i żeby utrzymać odpowiednią czystość wyrobu, trzeba restrykcyjnie oddzielać wszystko glutenowe od bg.
Zresztą Amerykanie np. od dawna zalecają spożywanie tylko produktów naturalnie bg, bo z tymi oczyszczanymi jak właśnie skrobia pszenna bywa czasem różnie, są partie czystsze i mniej czyste. A tu w końcu chodzi o nasze zdrowie.
Po prostu jakoś ciężko wszystkim uwierzyć w takie coś, jak opisałaś, stąd nasze wątpliwości. Może mogłabyś się dowiedzieć czegoś bliżej o procesie produkcji tej mąki, może to by nam coś wyjaśniło.
Obrazek
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Uprzejmie prosimy autorkę informacji o "mące pszennej bezglutenowej" o podanie namiarów na producenta (na pw), dzięki którym moglibyśmy z ramienia Stowarzyszenia dopytać go o co chodzi. Jeśli nie zdecyduje się ich podać niestety będziemy musieli zamknąć sprawę jako po prostu niesprawdzoną, wprowadzającą niepotrzebny zamęt, zwłaszcza wśród osób nie do końca zorientowanych w temacie.

Jak wiemy nie ma "mąki pszennej bezglutenowej", po prostu, dlatego wszelkie tego typu rewelacje musimy traktować z pełną rezerwą.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomkus
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 615
Rejestracja: pn 08 gru, 2008 12:38
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tomkus »

Na razie dyskusja o tej mące podpiera się na spostrzeżeniach myszki312a.........
O, nie chcieć, o i nie móc umrzeć chociaż nieco!
Wszystko wypite! Ty tam, nie śmiej się z mych żali!
Wszystko, wszystko wypite! zjedzone! - Cóż dalej?

/Paul Verlaine/
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Temat został sprawdzony u źródła:

Niestety nie jest to mąka bezglutenowa, pan młynarz twierdzi, że ma starą odmianę pszenicy, która jest bezglutenowa co "widać gołym okiem". Nawet nie ma sensu dalej tego tematu ciągnąć, bo pan młynarz na szczęście tej mąki nie sprzedaje jako bezglutenowej. Oczywiście nigdy nie była badana, jest mielona w zwykłym młynie razem z "normalną" pszenicą, tak więc no comments.

Temat uważam za zamknięty. Nie ma mąki pszennej bezglutenowej, nawet jej stare odmiany (typu modny teraz orkisz) są wysoko glutenowe i bardzo dla celiaków toksyczne.

Namawiam myszkę312a, żeby przestała tę mąkę jeść, to bardzo niebezpieczne, nawet jeśli uważa, że nie ma po niej objawów (nie mogę w to uwierzyć...).
Obrazek
monisiak81
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 277
Rejestracja: wt 05 kwie, 2011 11:02
Lokalizacja: Warszawa

? czy można odnowić temat mąki?

Post autor: monisiak81 »

Witam,
czy można odnowić temat mąki?
Napisałam dzis maila z zapytaniem do firmy Janex (ich mąki kukurydziane są dostępne w carfurach) o zawartość glutenu w ich produktach (ze względu na tak łatwą dostępność i ze względu na to że mój mąż jest chory na celiakię).
odpowiedź jaką otrzymałam to:

Witam,
Nasze produkty sa bezglutenowe.
Pozdrawiam
Anna J
janex@janex-jl.pl

Nie wiem czy sprawdzaliście już kiedyś tą firmę, ale dzielę się informacją :)
pozdrawiam Monika
Groszek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt 26 lut, 2013 20:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Groszek »

Moja mama dziś kupiła tę mąkę i właśnie smaży rybki w niej obtoczone. Mam nadzieję, że bezglutenowa jest na pewno. Tym bardziej, że na diecie jestem od tygodnia i na razie nie czuje jakiegoś uzdrowienia.
ODPOWIEDZ