aparaty do pieczenia chleba

Wszystko o przepisach, radach i wypiekaczach - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Danuta Wojciechowska
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: śr 14 paź, 2009 21:55
Lokalizacja: Dęblin

Post autor: Danuta Wojciechowska »

Chciałam sie podzielić swoimi uwagami odnosnie pieczena chlebka.Ja posiadam automat Biffinett.Jest bardzo dobry.Rzeczywiście trzeba 3 godz. czekać aż sie chlebek uppiecze.Jest sygnał kiedy dodawać dodatki i właśnie dzięki warsztatom dodaje siemie lniane i bardzo jest smaczny.Jak chce bardziej opieczony ,to daje jeszcze na dodatkowe pieczenie.,ale to rzeczywiście długo.Przyzwyczaiłam się i mi już to nie przeszkadza, chociaż zamierzam się skusic na pieczenie w piekarniku, Pozdrawiam i życze smacznego!
joana22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: sob 26 wrz, 2009 19:38
Lokalizacja: poznań

Post autor: joana22 »

mam pytanie czy naprawde do upieczenia chleba z maki bezglutenowej musze miec aparat z programem do pieczenia chleba bezglutenowego czy moze byc normalny ???bo malo jest urzadzen z funkcja gluten free a jak jest to strasznie drogi .
pozdr
Awatar użytkownika
Cecylia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 368
Rejestracja: czw 05 cze, 2008 10:12
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: Cecylia »

Nie jest konieczny specjalny program, mam automat z takim programem ale raz przestawiłam niefortunnie na inny program i również chleb się upiekł.
Obrazek
joana22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: sob 26 wrz, 2009 19:38
Lokalizacja: poznań

Post autor: joana22 »

cecylio a jaki radzisz kupic i na jakim programie piec pozdr
Awatar użytkownika
dorciap1975
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 164
Rejestracja: sob 20 mar, 2010 14:52
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: dorciap1975 »

Jestem zainteresowana zakupem automatu do pieczenia chleba bezglutenowego.Czy ktoś wie,jaki byłby dobry do takich wypieków,i czy zawsze udaje się pieczywo w tym sprzęcie?
Przeglądając automaty do pieczenia,zauważyłam że są nie wszystkie z funkcją dla bezglutenowców,czy to ma znaczenie,bo są takie co piecze się pszenne a może można w zamian upie bezglutenowe,powiedzcie mi o co chodzi?
Syn Mateusz na diecie od lutego 2010
Awatar użytkownika
Katarzyna35
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: ndz 10 maja, 2009 18:06
Lokalizacja: Łomianki k.Warszawy

Post autor: Katarzyna35 »

Gdzieś tu na forum przeczytałam info o automacie firmy Panasonic , i że ma program do bezglutenowego pieczywa. Byla tam podana strona http://www.panasonic.com.pl/wypiekacz/bezglutenowe.html
też zastanawiam sie na zakupem takiego urządzenia, bo piekarnik mam kiepski , ciasto jeszcze się w nim upiecze ,ale chlebuś raczej nie :|
Obrazek
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

Z tego co pamiętam, to ta firma już nie produkuje automatów do pieczenia chleba. Mogę się mylić, najlepiej zapytać w jakimś większym markecie o asortyment tej firmy.
Z resztą ten automat do tanich nie należał bo sama taki miałam i majątek na niego wydałam ;-)
Na rynku jest mnóstwo różnych automatów do pieczenia chleba. Na allegro widziałam nawet takie z funkcją chleba bezglutenowego.
Przed zakupem zastanów się jak często będziesz piekła chleb, sporo prądu na to idzie.

Pozdrawiam
Agniesia
Ostatnio zmieniony śr 21 kwie, 2010 20:53 przez Agniesia, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
dorciap1975
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 164
Rejestracja: sob 20 mar, 2010 14:52
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: dorciap1975 »

ja nadal poszukuję automatu do chleba,w Biedronce widziałam Clarus BM-5110,co sądzicie o tym modelu?
Czy kupując automat,koniecznie musi mieć funkcję dla bezglut.pieczywa?
Syn Mateusz na diecie od lutego 2010
krystna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 448
Rejestracja: sob 09 kwie, 2005 14:45
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: krystna »

W Lidlu co jakiś czas bywają automaty do pieczenia chleba z funkcją pieczywa bezglutenowego. Koleżanka kupiła taki i jest zadowolona. Ten z Biedronki jest wyprodukowany w Chinach.
Obrazek

Gazeta Internetowa "Małpia Gazeta" - Serwujemy bardzo dobre wiadomości!
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

dorciap1975, ja jednak polecam domowy piekarnik. Mnie nie udało się nigdy upiec chleba BG w automacie :D A z piekarnika wychodzi pyszny!
Awatar użytkownika
agadenver
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 161
Rejestracja: pn 19 maja, 2008 19:47
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: agadenver »

Ja też mam z Lidla. Przekonała mnie do niego koleżanka forumowiczka, która też w LIDL-u kupiła. Obie jesteśmy zadowolone. Tylko trzeba miar się trzymać :)
sławek40
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pt 08 sty, 2010 15:57
Lokalizacja: kielce

Post autor: sławek40 »

Wiam,ja swój automat zakupiłam w LIDLU z funkcja bg , pieke w nim chlebek dla córki raz w tygodniu i wychodzi bardzo dobry ale nie nastawiam na ten program tylko na exspres piecze sie ok 1,20 godz i jest okej :)
Madzia295
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 73
Rejestracja: ndz 10 sty, 2010 12:55
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: Madzia295 »

A robiłeś kiedyś w programie bg? Bo mi wychodzi jakiś dziwny(nie ma zakalca, ale się zapada i miejscami widać źle rozmieszaną makę) :/ może spróbuję w tym programie co Ty :)
A może ja robię jakiś błąd w pieczeniu? Może ktoś mi coś doradzi?
Lepszy wychodzi mi robiony miksere i pieczony w foremce w piekarniku :043:
sławek40
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pt 08 sty, 2010 15:57
Lokalizacja: kielce

Post autor: sławek40 »

na poczatku piekłam na bg ale potem kolezanka powiedziała mi ze piecze na expresie i wychodzi taki sam ja robie tak jak w przepisie tylko dodaje 1 jajko tz;
najpierw wlewam letnia przegotowana wode 450ml
potem wsypuję 1/2kg mieszanki koncetratu chlebowego Bezglutenu
na to miarke cukru +drożdze otkela i miarke soli tylko nie na cukier
3 łyzki oleju no i plus 1 jajko i nastawiam program i chlebek super i bez grudek
tylko nie dodawaj zimnej wody
Madzia295
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 73
Rejestracja: ndz 10 sty, 2010 12:55
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: Madzia295 »

Dzięki serdeczne za rady :) spróbuję upiec według Twoich wskazówek i napiszę jak mi wydzedł :)
ODPOWIEDZ