piwo bezglutenowe - gdzie kupić?

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Bruner
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt 17 gru, 2010 14:04
Lokalizacja: Tczew

piwo bezglutenowe - gdzie kupić?

Post autor: Bruner »

Pytanie do osób, które kupowały lub widziały za granicą piwo bezglutenowe - jakie i gdzie znaleźliście? Najbardziej interesują mnie Niemcy, Francja, Belgia i Holandia (ale nie tylko, namiary w innych krajach również się przydadzą), wiem że można tam dostać piwo bezglutenowe, ale nie udało mi się nic znaleźć, a przeczesałem dokładnie nie jeden supermarket. Niby mają sporo różnych gatunków, ale nie mam pojęcia gdzie to kupić, w jakich sklepach/sieciach sklepów szukać (namiary na konkretne sklepy również mile widziane)?

Gdyby ktoś był zainteresowany to mogę napisać gdzie szukać bezglutenowego browarka w Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Finlandii.
Ostatnio zmieniony pt 17 gru, 2010 18:37 przez Bruner, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
agadenver
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 161
Rejestracja: pn 19 maja, 2008 19:47
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: agadenver »

Niemcy - piwo Neumarkter Lammsbrau.
http://www.lammsbraeu.de/
mysle że tu coś będzie napisane, gdzie można dostać. ja osobiscie kupowałam tylko w Goerlitz sklep na Dworcu - na Banhof Straβe.
Kasia22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw 15 kwie, 2010 10:27
Lokalizacja: PORONIN/WARSZAWA

Post autor: Kasia22 »

Staramy się, żeby piwo i wiele innych zagranicznych produktów których obecnie nie ma na rynku w Polsce było dostępnych. Kwestia 2 miesięcy :)
froda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz 20 mar, 2011 21:28
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: froda »

We wrocławiu na ulicyzawalnej (boczna Żmigrodzkiej) jest bezglutenowe piwo Estella Damm Daura. Wrocław, Zawalna 1C, Delikatesy spożywczo-monopolowe. Polecam!!! smakuje bardzo dobrze.
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

A ja mam ciekawą informację dla wszystkich spragnionych piwa:

Otrzymaliśmy informację, że 17 września 2011 bawarski oddział niemieckiego stowarzyszenia osób z celiakią zaprasza na Gluten-free Oktoberfest :564:

Miejsce - Feststadl of Aschheim

Bliżej tego terminu podamy szczegóły, szykujcie się bezglutenowi piwosze :D
Obrazek
Awatar użytkownika
misia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: ndz 03 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Zawiercie/Kraków

Post autor: misia »

Hehe ale super ;) może zorganizujemy większą wycieczkę :564:
kinga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 490
Rejestracja: pn 14 mar, 2005 11:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kinga »

Świetna informacja,
może wybierzemy się w ramach Stowarzyszenia :D
Awatar użytkownika
agacia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 138
Rejestracja: pn 09 sie, 2010 21:26
Lokalizacja: Marki

Post autor: agacia »

w ostatnią sobotę odwiedziłam w warszawie na targówku (carrefour) organica i ku memu zdziwieniu znalazłam w lodówce wyraźnie oznaczone piwo bezglutenowe! buteleczka 0,33 za jedyne 14zł!!!!!!!!!!!!!!!!! :galy: aczkolwiek po powrocie do domu, gdy zasiadłam do konsumpcji dojrzałam napis ALKOHOLFREI :042: i teraz nie wiem, czy po prostu w sklepie były i alkoholowe i bezalkoholowe i źle wybrałam, czy są tylko bezalkoholowe...

p.s. swoją drogą, bardzo dawno nie piłam piwa, i... chyba jednak wolę winko ;) :D


p.s.2. oj, nie doczytałam że chodzi o piwo za granicą... a nie widzę opcji skasuj post :| wybaczcie ;)
Ostatnio zmieniony pt 13 maja, 2011 21:09 przez agacia, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

niech zostanie
Awatar użytkownika
misia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: ndz 03 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Zawiercie/Kraków

Post autor: misia »

W Krakowskim Organiku też widziałam, cena 12 zł, ostatnio było już za 11,60.

Może obniżyli po mojej uwadze, że w Berlinie w centrum handlowym Alexa w Reformhaus można je dostać za bagatela 1,49 euro, ale kochani mina Pani sprzedawczyni ... bezcenna :P
wieczorynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 432
Rejestracja: pt 25 lut, 2011 11:30
Lokalizacja: Żory

Post autor: wieczorynka »

Moja siostra przywiezie mi piwko bg estrella z Holandii za 1.80 euro. W małej miejscowości tam gdzie mieszka jest sklep z alkoholami i osobny regał z alkoholami dla dietetyków! pan sprzedawca odrazu wiedział o co chodzi jak zapytała o piwo bg. :564:
Awatar użytkownika
misia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: ndz 03 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Zawiercie/Kraków

Post autor: misia »

Każdy sobie radzi jak może :D kolega będzie jechał na weekend w sierpniu do Berlina więc już zarezerwowałam u niego usługę zakupu haha :564:
hasskypl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw 21 lip, 2011 13:04
Lokalizacja: Warszawa

Piwo Estrella Daura

Post autor: hasskypl »

Witam,

Już od roku dostępne jest w Polsce piwo bezglutenowe marki Estrella Daura.Piwo posiada certyfikat poświadczający parametry produktu. Zgodnie z certyfikatem zawartość glutenu w Estrella Daura wynosi mniej niż 6 ppm, podczas gdy norma dopuszcza zawartość poniżej 20 ppm.
Importerem jest John King Polska

Piwko można kupić m.in w Olsztyńskich i Warszawskich BOMI, większości Stokrotek w całym kraju, w Rzeszowskim oraz Gdańskim leclercu, w Ministerstwie Browaru oraz Piwnicy w Poznaniu, lista miejsc ciągle się rozwija...lada dzień dołączą sieci delikatesów.


TU znajdziesz certyfikat: viewtopic.php?p=49706#49706

Pzdr.
pawelski
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: wt 16 lut, 2010 19:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: pawelski »

to moze niech inne sieci delikatesów dolacza szybko. W Krakowie w organice za 12 bodajze zl to jest zbrodnia, niestety bez kary...
Kiedys byly w auchan, ale "wyszly".
Tzn Estrelly sa w wiekszosci sklepów, ale tylko te zwykle, czyli glutenowe.
Pisalem swego czasu na stronie johnking pytanie o dostepnosc bezglutenowych piw w hipermarketach lub np. w almie, ale odpowiedzi nie otrzymalem.
"Prawda jest tylko jedna i prawda zawsze leży... tam, gdzie leży "
Damian Oręczak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz 23 gru, 2007 13:50
Lokalizacja: Kielce/Mielec

Post autor: Damian Oręczak »

09 wrzesień 2011 kupiłem piwo bg Estrella damm DAURA w Almie w Tarnowie za 6,29gr - 0,33l
ODPOWIEDZ