Chleb ryżowy

Wszystko o przepisach, radach i wypiekaczach - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ada04
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 50
Rejestracja: śr 19 sty, 2011 17:36
Lokalizacja: sochaczew

Chleb ryżowy

Post autor: ada04 »

Mam takie pytanie.Chcę sobie zamówić tą gotową mieszanke na chleb ryzowy CHLEB RYŻOWY BEZGLUTENOWY 200g CELIKO (CHLEB RYŻOWY 200G) czy ktoś może już to próbował robić??? Z jakim rezultatem czy jest to zjadliwe??Można mrozić??

Jadłam zawsze chleb kukurydziany ale juz mi go nie robią i musze nad czymś pomyśleć. A ja bez chleba nie umie żyć :P

I druga pytanie czy mozna zrobic chleb z maki ryżowej i kukurydzianej tylko???
Awatar użytkownika
BeataS
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 152
Rejestracja: czw 30 gru, 2010 13:15
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: BeataS »

Jak już ktoś będzie szperał w chlebie ryżowym, to może przy okazji wyszpera jak zrobić makaron ryżowy?
Beata
___________
Colitis Ulcerosa, Celiakia, PSC
Basiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 240
Rejestracja: wt 27 paź, 2009 15:19
Lokalizacja: gdynia

Post autor: Basiar »

Makaron- proszę bardzo :) 1 szklanka maki ryżowej, 1 jajko, 1 żółtko, 1 łyżeczka oleju, gorąca woda w ilości żeby ciasto się zlepiło w kulkę i było sprężyste :). Rozwałkować, pokroić, ugotować. Smacznego :D
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chleb ryżowy

Post autor: Ola_la »

ada04 pisze:I druga pytanie czy mozna zrobic chleb z maki ryżowej i kukurydzianej tylko???
wydaje mi się, że tak. ja na razie eksperymentuję z przepisem na chleb gryczany na zakwasie ryżowym:
http://www.kuchnia.tv/kuchnia_przepis_0 ... wasie.html

ale zawsze dokładam jakąś część mąki kukurydzianej, ostatnio dałam też jaglaną i mielone siemię lniane. chleb jest przepyszny, pachnie, nie kruszy się - dla laika nie odróżnienia od "zwykłego".
nie próbowałam robić z samej mąki kukurydzianej, ale myślę, że warto się pokusić. poza tym, co ważne - to jest chleb bez żadnych sztucznych dodatków i świństw - zero chemii, co dla mnie jest sprawą pierwszorzędną (zaraz po bezglutenowości i bezpszenności).
ada04
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 50
Rejestracja: śr 19 sty, 2011 17:36
Lokalizacja: sochaczew

Post autor: ada04 »

Ola-la a mogłabys podać przepis na chleb gryczany na zawasie ryżowym.Może i ja się skuszę choć jestem wygodna :P i wole mieszanka się bawić :P Ale a nóz mi wyjdzie.
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

przepis jest właśnie w linku, który podałam, tam jest też filmik, jak go zrobić.
ja też jestem wygodna i najpierw się wystraszyłam, że najpierw trzeba robić zakwas, potem czekać, a potem dopiero piec - ale okazało się potem, że zajmuję się tym jakieś 10 minut W SUMIE, a potem samo się piecze przez godzinę. i tyle to roboty, za to efekt - nie do porównania z kupnym chlebem.
z mieszanek nigdy nie korzystałam, tablica Mendelejewa w liście składników skutecznie mnie zniechęca. nie tylko teoretycznie - po prostu taki chleb mi szkodzi, a przecież chodzi o chleb, który nie będzie szkodził!
ada04
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 50
Rejestracja: śr 19 sty, 2011 17:36
Lokalizacja: sochaczew

Post autor: ada04 »

Dlatego nie jestem przekonana do mieszanek znając moją nietolernację. Ale ta mieszanka ryżowa nie wygląda tragicznie i licze,że bede się po niej dobrze czuć.

Faktycznie nie zauważyłam linku :D taki zamot ze mnie ostatnio :D Zakwas w sumie nie wydaję się aż taki trudny jak poprzednio myślałam. Muszę koniecznie spróbować.
PUMA
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: pt 12 lis, 2010 10:33
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: PUMA »

Ola_la: dzięki za linka, wszystko wyjaśnione, jak tylko zjem chlebek, który upiekłam, wypróbuje ten przepis. Trochę odmiany warto mieć w swoim menu...
http://blog-alergia.bloog.pl
KUKURYDZA
NERKOWCE
Awatar użytkownika
BeataS
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 152
Rejestracja: czw 30 gru, 2010 13:15
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: BeataS »

Dziękuję Basiar za przepis na makaron w niedzielę robię i oczywiści pochwalę się wynikami:)
Beata
___________
Colitis Ulcerosa, Celiakia, PSC
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

ada04 pisze:przepis na chleb gryczany na zawasie ryżowym
ostatnie doświadczenie z zakwasem - na weekend zostawiłam świeżo nastawiony zakwas sam w domu z nadzieją, że ładnie wyrośnie w cieple, jak nikt mu nie będzie przeszkadzał.
okazało się jednak, że pańskie oko konia tuczy, bo po powrocie (ok. 1,5 dnia) mój zakwas znalazłam.... zapleśniały!
nigdy przedtem mi się to nie zdarzyło, ale zawsze do tej pory mieszałam zakwas przynajmniej dwa razy dziennie, zaglądałam do niego i cieszyłam się, że tak ładnie rośnie :)

w przepisie, który linkuję, nie piszą o mieszaniu, ale znalazłam gdzieś informację, że warto przemieszać, nie wiedziałam wprawdzie, czy nie przesadzam (bo robiłam to głównie dla przyjemności - miło patrzeć, jak coś tak ładnie rośnie i bąbelkuje :)), okazało się, że nie. więc podrzucam tę uwagę dla zainteresowanych, tym bardziej, że jak się zakwas zmarnuje, to o te kolejne kilka dni później ma się świeży chleb - a to bywa przykre...;)
Basiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 240
Rejestracja: wt 27 paź, 2009 15:19
Lokalizacja: gdynia

Post autor: Basiar »

jak już się zrobi zakwas, to nie należy całego używać, tylko zostawia się część, można trzymać w lodówce, nawet kilka tygodni, ale 1x w tygodniu, należy wyjąć i " podkarmić" czyli potrzymać w cieple, dodać trochę mąki i wody i poczekać ,aż zacznie pracować :)
Magdula82
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: ndz 07 sie, 2011 19:09
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: Magdula82 »

czy już ktoś ma doświadczenie z tą mieszanką na chleb ryżowy z Celiko?
Awatar użytkownika
Mazona
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 99
Rejestracja: śr 05 wrz, 2012 21:17
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mazona »

Jest taka cudowna strona, która ma wiele przepisów na chleby. Ostatnio Pani dodała tam także przepisy na bezglutenowce na zakwasie - trwalsze, choć dłużej się na nie czeka. Polecam:
http://www.chleb.info.pl/moje-chleby-re ... leb-ryzowy
Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.
Borówka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: śr 01 maja, 2013 11:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Borówka »

Cześć,

czy znacie może jeszcze jakiś przepis na chleb ryżowy? Może zawierać jajka, mleko, soję.

Mam mąkę ryżową firmy SCHNEEKOPPE, niestety na opakowaniu nie ma żadnych przepisów na chleb, a chętnie bym taki upiekła.

Będę bardzo wdzięczna za wszelkie wskazówki :)

Dziękuję i pozdrawiam
Ostatnio zmieniony śr 01 maja, 2013 11:57 przez Borówka, łącznie zmieniany 1 raz.
mpiotrowsk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt 30 sie, 2013 10:39
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mpiotrowsk »

Chyba spróbuje zrobić taki chlebek
ODPOWIEDZ