Wrocław 12.03.2011 r. konferencja

Organizowane przez Stowarzyszenie i inne.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Wrocław 12.03.2011 r. konferencja

Post autor: GosiaM »

Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyna IFMSA zapraszają na konferencję poświęconą celiakii, która odbędzie się 12.03.2011 r. we Wrocławiu na sali wykładowej Kliniki Chorób Wewnętrznych i Alergologii ul. R. Traugutta 57/59 (parter - wejście od ul. Pułaskiego).
Początek konferencji godz. 11.00.


Program:

1. Co chory i jego rodzina powinni wiedzieć o celiakii - dr med. Ewa Waszczuk
2. Postępowanie dietetyczne w chorobie trzewnej - dr hab.n.farm. Bożena Regulska-Ilow
3. Metody wytwarzania zakwasu bezglutenowego - Ireneusz Ligęza z Piekarni Bezglutenowej KIM z Wrocławia.

Kontakt: tel. 506 358 884.
Ostatnio zmieniony czw 17 lut, 2011 22:47 przez GosiaM, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

Przypominam o konferencji i zapraszam.
parówka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 76
Rejestracja: sob 17 paź, 2009 13:46
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: parówka »

:) Byłam dziś na konferencji dot. celiakii (we Wrocławiu). Było w porzo. Frekwencja niezbyt duża. Ale wykłady naprawdę ciekawe. "Bezpieczny" sposób zadawania pytań prowadzącym - pytania spisane na kartkach wręczane w trakcie przerwy organizatorom. Po przerwie odpowiedzi ustne na forum. Fajne bo nie każdy ma odwagę pytac głosno na forum. Tym bardziej, że wówczas wszyscy się odwracają i gapią na pytającego jakby miał rogi? Może ktos wie co chcą zobaczyc??? :zdziw:
Pytałam o "zjadliwośc" batoników MARS, które kocham, niestety, platonicznie. Na opakowaniu stoi: słód jęczmienny. Ale ponoc już bezpieczny dla nas bo frakcja białkowa oddzielona i zminimalizowana poniżej 20 ppm. P. doc. Regulska-Ilow mnie zmartwiła, że jednak lepiej nie pałaszowac bo pewności co do czystosci brak. No i masz babo placek! Pa, pa, pa Marsiki! :/
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

parówka pisze:Pytałam o "zjadliwośc" batoników MARS, które kocham, niestety, platonicznie. Na opakowaniu stoi: słód jęczmienny.
Wg Wikipedii i zamieszczonych w niej źródeł, słód jęczmienny to zmielone ziarno. A zmielone ziarno to ok. 10% glutenu. Nie ma zmiłuj. To jakościowo co innego, niż skrobia, która może być oczyszczona z resztek...
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, relacja z konferencji:

http://celiakia.pl/index.php?option=com ... Itemid=123

Wielkie brawa dla GosiM i pozostałych organizatorów :)
Obrazek
ODPOWIEDZ