VI MDC - zaczynamy! Konf. "Celiakia na progu przełomu?&

Organizowane przez Stowarzyszenie i inne.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

VI MDC - zaczynamy! Konf. "Celiakia na progu przełomu?&

Post autor: Małgorzata »

W tym roku na inaugurację obchodów VI Międzynarodowego Dnia Celiakii nasze Stowarzyszenie przygotowuje z Polskim Towarzystwem Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci wspólną konferencję naukowo-szkoleniową dla lekarzy i pacjentów pod tytułem:

„Celiakia – na progu przełomu?”


Zapraszamy 2 kwietnia (sobota) 2011 do Centrum Konferencyjnego IBiB, przy ul.Trojdena 4 w Warszawie od 10.00 do 17.00 na wyjątkowe spotkanie pacjentów i lekarzy zajmujących się celiakią. Podczas dwóch pierwszych sesji zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi doniesieniami dotyczącymi celiakii i diety bezglutenowej oraz do dyskusji w ramach okrągłego stołu pt: „Wspólnie z celiakią”. W trzeciej części spotkania odbędą się oddzielne, specjalistyczne sesje dla lekarzy i pacjentów.

Dokładny program konferencji zamieścimy w najbliższym czasie, natomiast już teraz prezentujemy zagadnienia, które będą omawiane:

* Rozpoznanie celiakii bez biopsji? Nowe zalecenia ESPGHAN dotyczące rozpoznawania celiakii.
* Koniec z dietą bezglutenową? Science czy fiction? Technologiczne możliwości modyfikacji glutenu.
* Celiakia - choroba alergiczna czy immunologiczna? Immunologia celiakii.
* Co możemy zrobić, aby nasze dzieci nie zachorowały na celiakię? Profilaktyka celiakii - aktualny stan wiedzy.
* Co jeszcze warto wiedzieć o diecie bezglutenowej? Praktyczne aspekty przestrzegania diety w celiakii.
* Gdzie jest gluten? Zawartość glutenu w wybranych produktach spożywczych.
* Być celiakiem w Polsce - sytuacja osób na diecie, problem refundacji kosztów diety, działalność Stowarzyszenia.

Na konferencję zapraszamy też firmy medyczne, laboratoria oraz producentów żywności bezglutenowej. Informacje: a.marczewska@celiakia.pl tel. 509 305 875

Wstęp na konferencję za imiennymi zaproszeniami. Opłata rejestracyjna – 35 zł (dla członków Stowarzyszenia: 25 zł) – przeznaczona jest na catering.

Prosimy o zgłaszanie udziału w konferencji do 15 marca 2011 na adres mailowy p.sabak@celiakia.pl Druk zgłoszenia i nr konta w załączniku.

Serdecznie zapraszamy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony wt 01 lut, 2011 16:39 przez Małgorzata, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Konferencja zapowiada się bardzo ciekawie. To wspaniałe, że lekarze chcą poznać problemy pacjentów i o nich dyskutować - planujemy ciekawe tematy podczas okrągłego stołu.

W ramach opłaty rejestracyjnej pełny catering bezglutenowy oczywiście :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Znamy już program konferencji 2 kwietnia 2011

Szczególnie ciekawie zapowiadają się obrady okrągłego stołu "Wspólnie z celiakią"


Zapraszamy. Zapisy trwają, są jeszcze miejsca :)

Przypominamy, że wstęp jest imienny ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na sali konferencyjnej. Opłata zaś przeznaczona jest na pełny bezglutenowy catering. Zachęcamy do zainteresowania tematem znajomych lekarzy.
Obrazek
estelle00
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 50
Rejestracja: ndz 29 cze, 2008 13:21
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: estelle00 »

A czy po tej konferencji można liczyć na jakieś streszczenie choć jednego z tematów? Interesuje mnie ten: Co możemy zrobić, aby nasze dzieci nie zachorowały na celiakię? Profilaktyka celiakii - aktualny stan wiedzy.

Na konferencję nie mam szans się wybrać, bo na 1.04. mam termin porodu :/ Miałam nadzieję,że w maju może dotrę, ale skoro w tym roku spotkanie jest w kwietniu to niestety...
A bardzo chciałabym wiedzieć jak uchronić swojego maluszka.
Na diecie od 25.06.2008r.
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Tak, postaramy się przygotować tego typu informacje.
Obrazek
Alinka:-)
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz 30 kwie, 2006 16:01
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Alinka:-) »

35 zł za catering? W poprzednich latach płaciliśmy o wiele mniej za obiady, czy ta opłata jest obowiązkowa?
Pozdrawiam
Ala
Awatar użytkownika
nula
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 164
Rejestracja: pn 23 paź, 2006 21:00
Lokalizacja: Jazgarzewszczyzna

Post autor: nula »

Tak, opłata jest obowiązkowa. W poprzednich latach dużo osób się zapisywało na obiady a potem nie przyjeżdżało a my musieliśmy za nich płacić bo obiady były już zamówione. Poza tym nieobecni blokowali miejsca innym chętnym, którzy się nie dostali na konferencję bo już nie było miejsc.

35 zł (a dla członków Stowarzyszenia 25 zł) i tak nie pokrywa wszystkich kosztów cateringu bo to nie tylko obiad a także przerwa kawowa, cały specjalistyczny sprzęt (m.in. podgrzewacze do posiłków) i obsługa.
Obrazek
Alinka:-)
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz 30 kwie, 2006 16:01
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Alinka:-) »

Dziękuję za odpowiedź, rzeczywiście teraz rozumiem sytuację ;) Pozdrawiam
Ala
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Powoli zamykamy listę osób, które chcą uczestniczyć w konferencji, więc jeśli jeszcze ktoś chciałby się zgłosić prosimy o szybką decyzję:

informacje i zapisy

Zapraszamy!
Obrazek
antigluten
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz 23 maja, 2010 00:28
Lokalizacja: Rybnik / Warszawa

Post autor: antigluten »

Czy byłaby możliwość zamieszczenia prezentacji z dzisiejszej konferencji na forum?
Awatar użytkownika
Wniebowziety
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 65
Rejestracja: sob 09 cze, 2007 20:15
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wniebowziety »

Obrazek
kysiakos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw 07 kwie, 2011 13:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kysiakos »

Czy ten wątek jest odpowiedni do skomentowania konferencji "Celiakia na progu przełomu"?
Jeżeli nie, to proszę Admina o przeniesienie tego posta do właściwego wątku.

Uczestniczyłem w konferencji po raz pierwszy. Generalnie bardzo udana wg mnie konferencja. Sczególnie I część ze środowiskiem lekarskim dała pojęcie z czym my w ogóle mamy do czynienia, choć większość z nas już nie raz to słyszała. Ale i II częśc bardziej praktyczna była też bardzo pomocna.
Tylko nasza Pani Prezes (chyba mogę tak powiedzieć w końcu jestem członkiem stowarzyszenia) pokazała pazur i odważyła się podać konkrety, które firmy i marki nie przestrzegają reżimu czystej produkcji.
Miejsce i czas też OK.
I szkoda tylko tylko, że tego przełomu jakoś jeszcze nie ma.
Pozdrawiam wszystkich uczestników i sza po ba dla Pani Prezes.
Tata Małego Celiaka
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Ja miałam mieszane uczucia. Z jednej strony brakowało mi atmosfery takiej bezglutenowej fiesty, jaka jest zwykle na MDC. Z drugiej strony - część wykładów była skierowana do lekarzy i nie byłam w stanie zrozumieć wszystkiego, co mówili prelegenci.
Ale najbardziej chyba przeszkadzała mi postawa części lekarzy (np. pana prowadzącego dyskusję), który faktycznie traktował celiakię jako chorobę dziecięcą, mówił ciągle o rodzicach itp. A przecież przebieg choroby i leczenie są takie same niezależnie od wieku.
Czy słusznie mam wrażenie, że większość stowarzyszenia to dorośli celiacy, a nie rodzice chorych dzieci ?
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Skoro miała to być konferencja z udziałem tylu lekarzy, połączona z dyskusją pomiędzy nimi samymi, takie momenty, w których niektórzy z nas nie mogli się połapać były do przewidzenia...
Jest jeszcze następna impreza w maju, także pod szyldem VI-ego MDC :) Wtedy będzie bardzo bezglutenowo.
ODPOWIEDZ