Dr.Oetker

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

dowiedz się od producenta jaka
Awatar użytkownika
gosia888
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 171
Rejestracja: sob 11 mar, 2006 14:18
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: gosia888 »

dowiedz się od producenta jaka
napisałam wczoraj ze strony producenta maila. Taki był formularz. Zobaczymy czy i kiedy odpiszą.
Obrazek
Awatar użytkownika
LittleAngel:-)
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: sob 26 sty, 2008 22:26
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: LittleAngel:-) »

napisałam do nich maila , i 8 stycznia 2010 dostałam taką informację

Dziękujemy Pani za e-mail.

aby pomóc Pani w opisanym problemie zapraszam na naszą stronę
internetową, gdzie znjadzie Pani informację na temat produktów Dr.
Oetkera nie zawierających glutenu
http://www.oetker.pl/5b6e2a547826339efa ... zglutenowa

Pozdrawiam
xxxxxxxxx
SERWIS KONSUMENTA
tel. 0-801 100 700

....it's all ...
mama Bezglutka - diagnoza - listopad 2007,
również mama na diecie bg, tata na diecie bg...
Awatar użytkownika
LittleAngel:-)
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: sob 26 sty, 2008 22:26
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: LittleAngel:-) »

Moje dziecko wymaga diety bezglutenowej.
Proszę o informacje, które produkty nie zawierają glutenu?
W asortymencie produktów Dr. Oetkera jest wiele produktów bezglutenowych, a wśród nich Budynie klasyczne, Budynie ulubione, Desery świata, Galaretki owocowe, Sernik na zimno, Sernik jogurtowy, Tort Tiramisu, Polewa lukrowa czekoladowa DECOR, Cukier wanilinowy, Drożdże instant, Sernix, Śmietan-fix, Przyprawa korzenna, Żelfixy, Cukier żelujący, Aromaty, Kwas cytrynowy, Żelatyna, Soda.


powyżej kopia z linku ...
mama Bezglutka - diagnoza - listopad 2007,
również mama na diecie bg, tata na diecie bg...
Awatar użytkownika
LittleAngel:-)
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: sob 26 sty, 2008 22:26
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: LittleAngel:-) »

napisałam do "Nich" około tydzień temu z zapytaniem o konkretne produkty i ich ewentualną zawartość glutenu :568: ...na razie cicho ... mam nadzieje że odpiszą <prosze> ... umieszcze wtedy odpowiedź ...
mama Bezglutka - diagnoza - listopad 2007,
również mama na diecie bg, tata na diecie bg...
Celiak
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 62
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 12:29
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Celiak »

Zamieszczam odpowiedź jaką uzyskałam od konsultanta firmy Dr Oetker na temat produktów bezglutenowych. Moje pytanie dotyczyło powodu, dla którego firma nie zamieszcza pełnej listy produktów bezglutenowych. Pan wyjaśnił, że w chwili obecnej trwają badania mające na celu analizę produktów. Po tym czasie (niestety nie udało mi się uzyskać informacji na temat konkretnego terminu) zamieszczona zostania pełna informacja ta temat produków, które nie zawierają glutenu. Poniżej odpowiedź.
"lista otwarta = niezakończona, w trakcie procesu podczas, którego trwają szczegółowe badania dotyczące analizy procesu produkcyjnego danego produktu.
Ponadto, wszystkie produkty świeże produkowane w fabryce Dr. Oetker z wyłączeniem Fruttiny wiśnie & kaszka manna nie zawierają w swoim składzie glutenu.
Powyższa informacja zostanie w najbliższym czasie umieszczona na stronie www".
huana
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pn 07 cze, 2010 12:08
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: huana »

Witam, wysłałam pismo z zapytaniem o bezpieczne dla nas produkty, oto odpowiedź:
Więcej informacji na temat produktów nie zawierających glutenu przeczyta Pani na: http://www.oetker.pl/rady_i_ciekawostki ... zglutenowa
pawelski
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: wt 16 lut, 2010 19:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: pawelski »

Proszę o informacje, które produkty nie zawierają glutenu?
W asortymencie produktów Dr. Oetkera jest wiele produktów bezglutenowych, a wśród nich Budynie klasyczne, Budynie ulubione, Desery świata, Galaretki owocowe, Sernik na zimno, Sernik jogurtowy, Sernik CHOCO, Polewa lukrowa o smaku czekoladowym, Cukier wanilinowy, Drożdże instant, Sernix, Śmietan-fix, Przyprawa korzenna, Żelfixy, Cukier żelujący, Aromaty, Kwas cytrynowy, Żelatyna, Soda, Sernik-fix i Biszkopt-fix.

czy kisiel w takim razie gluten zawiera? :/
"Prawda jest tylko jedna i prawda zawsze leży... tam, gdzie leży "
papisten69
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw 28 maja, 2009 14:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: papisten69 »

pawelski pisze:Proszę o informacje, które produkty nie zawierają glutenu?
W asortymencie produktów Dr. Oetkera jest wiele produktów bezglutenowych, a wśród nich Budynie klasyczne, Budynie ulubione, Desery świata, Galaretki owocowe, Sernik na zimno, Sernik jogurtowy, Sernik CHOCO, Polewa lukrowa o smaku czekoladowym, Cukier wanilinowy, Drożdże instant, Sernix, Śmietan-fix, Przyprawa korzenna, Żelfixy, Cukier żelujący, Aromaty, Kwas cytrynowy, Żelatyna, Soda, Sernik-fix i Biszkopt-fix.

czy kisiel w takim razie gluten zawiera? :/

Ja bym raczej obawiała się "Biszkopt-fix".
url=www.celiakia.pl]Obrazek[/url
Polonka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz 21 wrz, 2008 19:51
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Polonka »

A ja myślę że wiedzą co piszą i jeśli podają że biszkopt-fix jest bezpieczny to pewnie tak jest.
W zeszłym miesiącu będąc na zwolnieniu lekarski oglądałam program z serii "jak to jest zrobione". Akurat trafiłam na produkcję ogromnych biszkoptów przeznaczonych dla cukierników i tam wyraźnie było powiedziane, że biszkopty produkuj się z mąki pszennej oczyszczonej z glutenu ponieważ gluten powoduję że biszkopty są ciężkie i mokre i niesmaczne.
Więc myślę że takie info o biszkopt-fixie może być ok.
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

Polonka pisze:tam wyraźnie było powiedziane
oglądałaś w polskiej, czy w oryginalnej wersji?
bo jeśli było powiedziane tak w polskiej wersji, to wcale niekoniecznie zostało dobrze przetłumaczone... oczywiście może tak być, że biszkopty robią ze skrobi pszennej, a nie zwykłej mąki - nie znam się na przemysłowej produkcji ciast, ale akurat ta seria nie jest specjalnie dobrze opracowywana - niestety - i różne dziwactwa udało mi się tam już spotkać (wcale nie gastronomiczne - rozmaite).
a jeśli tłumacz nie był zbyt rzetelny, a na dodatek nie ma pojęcia o glutenie - mógł pomylić np. kleisty ("glutinous") z glutenowy ("glutenous") - kiedyś jakiś przetłumaczył, że "mąka gryczana jest niskoglutenowa, więc trudniej się z niej robi makaron, bo się źle klei" - o matkolitości!

a wracając do tematu wątku - po co używać biszkopt-fixu? jak i tak nie można zrobić prawdziwego biszkoptu, poza tym - na pewno to nie za zdrowe. no może pomaga przy biszkopcie bezglutenowym - tego nie wiem, bo z daleka omijam wszelkie gotowe chemiczne "fixy".
Ostatnio zmieniony śr 11 maja, 2011 16:46 przez Ola_la, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
misia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: ndz 03 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Zawiercie/Kraków

Post autor: misia »

radzę uważać na posypki dekoracyjne do ciast, te kolorowe "wiórki/pałeczki" zawierają skrobię pszenną, w czekoladowych za to wg składu na opakowaniu nie powinno jej być, pytanie czy na pewno, czy oby to nie "wina" np. starego typu opakowania itp?

ps. ja również z żadnych fixów firmy kt. nie jest w 100% bezglutenowa nie korzystam, swoją drogą właśnie też omijam ich kisiel, ale gdyby ktoś się dowiedział że jest bezpieczny niech daje znać :P
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Post autor: Justyna1982 »

Ja kiedyś się pokusiłam na ten fix do biszkoptu ale piekłam wtedy glutowego biszkopta. Efekt był taki, że mój tradycyjny bez ulepszaczy wychodzi o niebo lepiej i więcej na niego nie patrzyłam. Ostatnio jak upiekłam bezglutenowy biszkopt to prawie z formy uciekał :))
Ja ostatnio do ozdabiania mazurka zastanawiałam się nad tymi posypkami ale jakoś się bałam i kupiłam normalne pszenne figurki ale pod nie dałam podkładki aby nie dotykały ciasta :)
Kisiel to ja wolę sama z na przykład z bobo fruta zrobić więc tego z oetkera nie kupuję
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
aniutek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt 01 cze, 2010 20:49
Lokalizacja: kraków

Post autor: aniutek »

witam robiłam ostatnio torta w związku z tym zadzwoniłam do dr.oetker i zostałam poinformowana,że posypki niestety są glutenowe :(
Awatar użytkownika
BeataS
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 152
Rejestracja: czw 30 gru, 2010 13:15
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: BeataS »

Justyna 1982 czy możesz mi dać przepis na "biszkopt uciekający z formy"? Bardzo o proszę bo jak ja robię to mije dziecko nazywa to wielką kluchą śląską :)
Beata
___________
Colitis Ulcerosa, Celiakia, PSC
ODPOWIEDZ