Wrocław

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Tak samo jak Francuzom i Hiszpanom ;)
Awatar użytkownika
agadenver
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 161
Rejestracja: pn 19 maja, 2008 19:47
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Restauracja Brazyliana

Post autor: agadenver »

Cytuję informację ze strony Firmy:
" Jesteśmy jedynym lokalem gastronomicznym we Wrocławiu serwującym bezglutenowe posiłki dla diabetyków."
http://www.braziliana.eu/
kinga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 490
Rejestracja: pn 14 mar, 2005 11:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kinga »

Dla kogo??? diabetyków? no to chyba nie my :(
Awatar użytkownika
agadenver
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 161
Rejestracja: pn 19 maja, 2008 19:47
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: agadenver »

No własnie coś ta Brazyliana nie podoba mi się.
Nie byłam tam, więc nie chcę oceniać, ale czy wg Was ktoś zna się na diecie bg skoro mówi że dania bg mają dla diabetyków?
Okalina
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: pn 16 mar, 2009 16:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Okalina »

Restauracja Odnova jest nieczynna przez najbliższe 2 tygodnie z powodu remontu.
Szkoda, bo po raz pierwszy od 15 lat będę we Wrocławiu, chciałam dziecku miasto pokazać i coś z nim zjeść...
mama Krzysia (13 lat) zdiagnozowanego 16.03.2009
,,...co dla jednego pokarmem, to dla drugiego trucizną" (Lukrecjusz)
Awatar użytkownika
meggy
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: pn 04 wrz, 2006 10:25
Lokalizacja: Śląsk/Wrocław

Pulp Fiction

Post autor: meggy »

W Pulp Fiction zaserwują alkohol chorym na celiakię. Więcej na:
http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,3575 ... iakie.html
"Świat pełen jest osób pilnujących własnych przywilejów i cudzych obowiązków"
aga_wroc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn 23 sty, 2012 12:58
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: aga_wroc »

Hej. ostatnio bedac na miescie wrzucilam haslo w internecie na telefonie o restauracji bezglutenowej. wyskoczylo mi ze jest OdNova na Wlodkowica. idac tam niestety nie zastalam tam tej restauracji. na jej miejscu jest inna "La Maddalena" - weszlam, spytalam czy moze maja potrawy bezglutenowe i uslyszalam ze tak. podeszla kelnerka i spytalam co maja bg zaczela mi proponowac rozne potrawy, wybralam sobie schab z grila z jajkiem sadzonym do tego zaproponowala mi pieczone ziemniaki. (dodatkowym atutem jest to ze zgodzili sie abym swoj wlasny sok pila i jeszcze podali mi szklanke - wg mnie jest to atut poniewaz nigdy jeszcze sie nie spotkalam z tym aby w restauracji mozna bylo pic cos nie kupionego u nich) na jedzenie czekalam ok 15 min. wszystko bylo bardzo ladnie podane i bardzo pyszne, idealnie przyprawione. Pani powiedziala ze nie uzywaja zadnych veget itp. obsluga przemila, jedzenie bardzo dobre i w 100% BEZGLUTENOWE!!!! Polecam ta restauracje!!

http://www.lamaddalena.pl/
huana
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pn 07 cze, 2010 12:08
Lokalizacja: Wrocław

Pulp Fiction

Post autor: huana »

Serdecznie polecam pub Pulp Fiction, który wszedł do programu MENU BEZ GLUTENU i ma w swojej karcie kilka bezpiecznych dań oraz cydr. Wyjątkowo sympatyczna obsługa, lokal blisko Rynku i kina Helios
Pulp Fiction
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr 25 sty, 2012 15:19
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Pulp Fiction »

Witam wszystkich serdecznie w imieniu naszej restauracji.

Jeszcze raz proszę bardzo o Wasze opinie na temat oferty naszej restauracji - wszelkie uwagi będą dla nas niezwykle cenną wskazówką.
Jeżeli chcielibyście zaproponować jakieś dania do naszej oferty, to także proszę o głosy w tej sprawie.
Pozdrawiam gorąco
Radek - manager Pulp Fiction
M
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 87
Rejestracja: pt 15 maja, 2009 13:04
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: M »

Cieszę się bardzo, że we Wrocławiu pojawiła się kolejna restauracja dla bezglutków :D. Córka jest na diecie. Mam pytanko: czy w menu będzie również coś dla dzieci?
Mama Ani zdiagnozowanej w 2008r.
Pulp Fiction
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr 25 sty, 2012 15:19
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Pulp Fiction »

Na razie w ofercie mamy m.in. zupy - np. Italo Western - czyli aksamitna zupa brokułowa z płatkami migdałów, sałatki, dania drobiowe, steki, polędwicę wołową itd.
Myślę, że spokojnie dla dzieci można coś wybrać z karty. Wkrótce mają się pojawić kolejne dania - zapraszam do przedstawiania propozycji.
Awatar użytkownika
GUTEK
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 276
Rejestracja: ndz 24 wrz, 2006 17:12
Lokalizacja: SIERADZ

Post autor: GUTEK »

W ostatnią niedzielę byłam z rodziną w Pulp Fiction.
Moim zdaniem jest to lokal skierowany do dorosłego klienta. Nie mam na myśli wystroju
tylko nastrój. Można tu oglądać w tv zmagania sportowców, a tym samym usłyszeć dość kwieciste słowa entuzjazmu kibiców. Zimno, ciemno i ponuro. Dzieci siedziały w kurtkach, a jedzenie choć smaczne to nie było gorące i dość szybko wystygło.
Mój mąż stwierdził, że czuł się jak w poczekalni dworcowej.
Podkreślę jednak, że jedzenie było smaczne.
Na diecie od 15.03.2011
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Przypominam, że Pulp Fiction to jest PUB :)
Tego typu lokale raczej nie są skierowane do dzieci...

My się cieszymy, że także taki lokal się do nas zgłosił i że ma bezpieczne dla bezglutenowców menu.
Obrazek
huana
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pn 07 cze, 2010 12:08
Lokalizacja: Wrocław

Menu bez glutenu

Post autor: huana »

Witam,
Działając we Wrocławiu w ramach programu "Menu bez glutenu" zwracam się do różnych restauratorów i barów. Lokal "Pulp Fiction" bardzo ciepło mnie przyjął i skrupulatnie przygotował się do wejścia do programu. Jest to pub z ciekawym, dopracowanym po kątem bezglutków, menu i napojami alkoholowymi bezglutenowymi - gratka dla osób dorosłych chcących wieczorem wyjść ze znajomymi.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
GUTEK
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 276
Rejestracja: ndz 24 wrz, 2006 17:12
Lokalizacja: SIERADZ

Post autor: GUTEK »

Małgosiu!
Ja też bardzo się cieszę, że powstało takie miejsce z bezglutenowymi posiłkami, tym bardziej, że jedzenie jest tu smaczne. Chcę tylko ostrzec rodziców, żeby raczej nie zabierali ze sobą dzieci. Kilka postów wyżej na pytanie forumowiczki M Pulp Fiction odpowiada co można zamówić dla dziecka. Poza tym Pulp Fiction sam o sobie pisze w temacie "restauracje dla celiaka" i w "przedstaw się" jako o restauracji, a nie o pubie. To, że jest to pub dowiedziałam się bezpośrednio przed wejściem do tego lokalu i czułam się dość dziwnie wchodząc tam z dziećmi. Rozglądałam się za jakąś częścią wyznaczoną aby spokojnie zjeść, ale zejście na dół lokalu było zastawione krzesłem.
Proszę się więc nie dziwić, że jestem rozczarowana.
Na diecie od 15.03.2011
ODPOWIEDZ