Polmos Białystok

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
unipha
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt 04 mar, 2005 09:20
Lokalizacja: wrocław

Polmos Białystok

Post autor: unipha »

Cześć ! Mam tutaj informację dla wszystkich `pijaków` ;) od producenta alkoholi Polmos Białystok.
oto treść maila, którego otrzymałam po zapytaniu czy w produktach tej firmy znajduje się gluten :


"Szanowna Pani
Cieszymy się ,że skierowała Pani do POLMOSU BIAŁYSTOK swoje zapytanie, niniejszym odpowiadamy:

Na podstawie informacji zawartych w dostępnych doniesieniach literaturowych,ze szczególnym uwzględnieniem opinii opracowanej przez Zespół ds. Produktów Dietetycznych, Żywności i Alergii Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności na zlecenie Komisji Europejskiej [13], dotyczących występowania glutenu w destylatach rolniczych alkoholu etylowym rolniczym pochodzących ze zbóż, można wysnuć
następujące wnioski:

1. Przy prawidłowo przeprowadzonym procesie destylacji (odpędu) i rektyfikacji istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo wykrycia alergennych prolamin glutenu w tych produktach.

2. Produkcja napojów alkoholowych w POLMOSIE BIAŁYSTOK opiera się na wykorzystywaniu do ich zestawiania bezglutenowych komponentów.

Życzymy Pani dużo zdrowia ( NA ZDROWIE!!!! ) podczas spożywania naszych trunków
Pozdrawiam,
Bernadeta Ejsmont
Pełnomocnik Zarządu ds. Systemów Zarządzania
Kierownik Działu Technologii i Kontroli Jakości"
Ja też życzę wszystkim udanych libacji ;)
pozdrawiam, Uni.
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

Napisali : Przy prawidłowo przeprowadzonym procesie destylacji ... no ale kto nam zagwarantuje że ten proces był prawidłowy i czy oni sami nie badając tego mogą to stwierdzić?? Raczej nie. Ja póki co piję tylko LUKSUSOWĄ bo z ziemniaków choć nie jest najlepsza to jak mus to mus - pozdrawiam
pariko
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 55
Rejestracja: ndz 06 mar, 2011 18:28
Lokalizacja: Krk

Post autor: pariko »

czy luksusowa na 100% jest bezglut?
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

To można stwierdzić dopiero po badaniu na zawartość glutenu.
ODPOWIEDZ