Olsztyn

Lista punktów handlowych, w których można nabyć produkty bezglutenowe.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Jola-Gabrysia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 133
Rejestracja: czw 08 sty, 2004 07:13
Lokalizacja: LUBLIN

Olsztyn

Post autor: Jola-Gabrysia »

"http://....." CUT

Proszę o umieszczanie adresów konkretnych i sprawdzonych placówek.
Bazy internetowe często są nieaktualne, bądź też zawierają niepoprawne dane
MariuszO
Awatar użytkownika
Marcin.Sz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz 28 sie, 2005 17:22
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Marcin.Sz »

W Olsztynie sklep dla bezglutenowców znajduje się na ul. Kołobrzeskiej 12 i nazywa się "Wegetarianin". Polecam!!! Niestety z tego co wiem jest to jak na razie jedyny sklep w Olsztynie z "naszą żywnościa".....
Awatar użytkownika
marta_ol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr 20 kwie, 2005 22:55
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: marta_ol »

Zgadza się - w tej chwili nie ma inngo sklepu z żywnością bezglutenową. Natomiast jeśli ktoś lubi makarony ryżowe (jak ja :) to można je kupić w każdym ze sklepów sieci Duet i Hermes. Są tam stoiska ze zdrową żywnością.
Marta
bristo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz 25 sty, 2004 11:57

jeszcze w Olsztynie

Post autor: bristo »

W Olsztynie w Tesco parówki drużyna kogucika Konspol lub w Realu parówki Indykpol ze znakiem przekreślonego kłosa , salami w orzeszkach krojone też jest z napisem bezglutenowe. i oczywiście chlebki,wafle ryżowe ,Miśki Haribo pojawiły się albo w Tesco albo w Realu w świątecznym opakowaniu mają po przerwie napis glutenfree. To tak z ostatnich obserwacji w Olsztynie.
Kiedyśbył na Moniuszki sklep ale zlikwidowali go.
Bristo
bogusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 243
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Katowice

Post autor: bogusia »

Witam
Chciałam zapytać o salami w orzeszkach- z jakiej jest firmy i czy ma tylko napis"bezglutenowe" czy tez znak "przekreślonego kłosa`?
Dana30
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt 24 sie, 2007 19:16
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Dana30 »

Moja siostra piecze chleby sama, robi makarony, twierdzi, ze te ze sklepu po prostu są nie zjadliwe. Oczywiście kupuje odpowiednie zaczyny, mąke.
Ale ostatnio tak myślałam sobie, że skoro robi takie wspaniałe rzeczy sama, bo są i torty, chałki, pyszne chlebki, w zasadzie nie różniące się smakiem od tych "normalnych" to może mogłaby sobie dorobić i piec dla innych?
Nie na jakąś skalę produkcyjną, ale pod konkretne stałe zamówienia. Nie pisałabym tego, gdyby jej sytuacja finansowa była dobra. Niestety nie ma w tej chwili możliwości pójścia do pracy, bo jej córka ma cukrzycę i celiakię i jest malutka, więc sami rozumiecie. Co myślicie o takim pomyśle?
Może byłby to dobry wstęp do przyszłości. Otworzenia małej piekarenki, w której olsztyniacy mogliby kupować ciepły chlebek i bułki na bieżąco?
Ostatnio zmieniony pt 07 wrz, 2007 13:04 przez Dana30, łącznie zmieniany 1 raz.
bristo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz 25 sty, 2004 11:57

Post autor: bristo »

W Olsztynie juz jest sklep ma już swoją renomę, ale są tereny totalnie zaniedbane w ten temat Nowe Miasto Lub, Brodnica Iława Działdowo, Ostróda. Pomysł jest strasznie cieżki do wdrożenia z uwagi na przepisy, koszty, Sanepid itd Myslę ze takie rzeczy mogłabys wystawic np przy okazji jakis imprez plenerowych, spotkań . W naszym województwie nikogo bezglutki nie interesują ja mam 100 km do Olsztyna a na moim terenie juz dawno myslałem o otwarciu sklepu ze zdrowa zywnoscią ale mam opory bo kiedys splajtowałem mając przez 2 lata sklep spożywczy. Jednak chciałbym jakos pomóc? Tylko nie wiem jak.
Teraz jadę do Bydgoszczy na konferencję bezglutenowa 13-tego pażdziernika moze mnie oswieci.
Daj mi kontakt do siebie na mój adres bristo@interia.pl

pozdrawiam
Bristo
sandra
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt 29 sie, 2008 17:46
Lokalizacja: Tylkowo

Post autor: sandra »

Chciałabym dowiedzieć się gdzie w Olsztynie mogę kupić żywność dla chorych na celiakie :043:
Awatar użytkownika
Jena
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: czw 21 sty, 2010 17:10
Lokalizacja: Nowe Miasto Lub.

Post autor: Jena »

Dziś byłam w Realu w Olsztynie.....niestety na regale nie znalazłam nic z firm dla bezglutków....szkoda,
Ostatnio zmieniony sob 06 lut, 2010 19:23 przez Jena, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
szczota96
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz 18 lip, 2010 22:19
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: szczota96 »

w CH REAL w Olsztynie są wędliny (szyneczki i pieczenie), parówki i pasztety KOGUCIK dla bg, w ladach chłodniczych. Trzeba zapytać panie na dziale mięsnym.
Awatar użytkownika
gabinia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: pn 09 lip, 2007 16:16
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Post autor: gabinia »

W Olsztynie w szpitalu dziecięcym na ul. Żołnierskiej 18 a, jest sklep "Dietetyk" z żywnością bezglutenową i nie tylko :)
Mama 11,5 - letniej Julki :)
Julka na diecie od 10 lat...
Awatar użytkownika
rainbowka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 68
Rejestracja: śr 06 kwie, 2011 22:19
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: rainbowka »

od listopada 2010r. na ul. Wilczyńskiego 21 (na Jarotach, z tyłu Śliwy) są Eko Delikatesy (chyba jest to sklep Dietetyk z ul.Żołnierskiej, bo z tego co mi wiadomo tam go już nie ma). Obsługa bardzo miła, służy pomocą, jest możliwość otrzymania rabatów. Jeśli czegoś nie mają na stanie - zamawiają na życzenie klienta. Cieszę się, że mam sklep niedaleko mojego domku :)
Obrazek
caroline
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob 10 gru, 2011 12:40
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: caroline »

W sklepie Kuchnie Świata na Dąbrowszczaków mają produkty firmy Schar, mąkę ryżową, makarony ryżowe i tapiokę :)
Awatar użytkownika
rainbowka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 68
Rejestracja: śr 06 kwie, 2011 22:19
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: rainbowka »

caroline, dziękuję za informację :) jednocześnie informuję, że już od jakiegoś czasy Eko Delikatesów na Wilczyńskiego nie ma i nie będzie z tego co mi wiadomo.
Obrazek
Daria
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz 11 lis, 2012 21:41
Lokalizacja: Kolno

Post autor: Daria »

Oho, widzę, że temat rok nie był odnawiany :)

Dodam tylko od siebie, że w Olsztynie na Jarotach za D.H. Śliwą jest Rast a w nim mix mąk bezglutenowych. Jak również mąka ryżowa, którą znalazłam tylko tam. :)
ODPOWIEDZ