"120 przepisów bezglutenowych"

Swobodne pogaduchy na temat pietruchy - Dyskusje.

Moderator: Moderatorzy

ola26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: śr 25 lip, 2007 09:43
Lokalizacja: kutno

Post autor: ola26 »

Ja wypróbowałam już kilka przepisów z tej książki. Piekłam bułki, jak i chleb. Niestety, rzadko kiedy mi wyszły tak, jak powinny, a tez ściśle trzymałam sie przepisu. Uważam, że trzeba nabrać wprawy, żeby upiec dobry chleb czy bułki bezglutenowe, dlatego nie zniechęcam sie i mimo, że nie zawsze wychodzi piekę nadal. To nie kwestia złego przepisu, ale doświadczenia.
Obrazek
Monisiaczka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 135
Rejestracja: ndz 19 wrz, 2010 09:26
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Monisiaczka »

Dzisiaj upiekłam chleb kukurydziany.Za dużą wzięłam tortownicę i chleb wyszedł jak listek.To jest mój 3 chleb który upiekłam z tej książki.Na razie najlepszy był ten ze słonecznikiem.Jeszcze kilka przepisów pozostało do wypróbowania.A wam jaki chleb najlepiej smakuje?
Monisiaczka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 135
Rejestracja: ndz 19 wrz, 2010 09:26
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Monisiaczka »

Parę dni temu upiekłam chleb maślany.Smakowo był dobry ale się rozlatywał na kulki.Jestem ciekawa czy ktoś piekł już ten chleb
wieczorynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 432
Rejestracja: pt 25 lut, 2011 11:30
Lokalizacja: Żory

Post autor: wieczorynka »

właśnie ja piekłam i trochę nie wyrósł
Monisiaczka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 135
Rejestracja: ndz 19 wrz, 2010 09:26
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Monisiaczka »

Rozpiekłam się trochę :D .Wypróbowałam kolejny przepis z tej książki tym razem upiekłam chleb gryczany przyznaje że ładnie się upiekł, wyrósł i smakowo jest całkiem, całkiem.
Monisiaczka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 135
Rejestracja: ndz 19 wrz, 2010 09:26
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Monisiaczka »

Dzisiaj wzięłam się za zrobienie bułek.Upiekłam kajzerki tylko wyszły bardzo płaskie.Początkowo ładnie były wyrośniętę a w piecu klapły.Wszystko robiłam zgodne z przepisem.Może taki ich urok.
Magdula82
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: ndz 07 sie, 2011 19:09
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: Magdula82 »

chleb gryczany piekłam, dla mnie rewelacji nie było. A innych nie wiem jak zrobić, bo w mieszankach tych chlebowych jest skrobia pszenna której nie mogę. Robiłam bakłażana, zapiekanki makaronowe, wyszły dobrze i smacznie. Teraz robie pyzy ziemniaczane, zobaczymy co wyjdzie. Piekłam też biszkopt do torta i wyszedł super.
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Post autor: Justyna1982 »

Ja wczoraj upiekłam chleb maślany. Nie należę do nowicjuszy w pieczeniu ale i mój chlebek rozpadł się na kuleczki :( coś jest nie tak. Następ[nym razem spróbuję zostawić taki rulon nie lepiąc tych kulek
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

Przetestowałam przepis na:
- zapiekankę wegetariańską z fetą - bardzo dobra
- bułeczki wieloziarniste - porażka
- mufinki z jagodami - raczej powinny nazywać się babeczki nie mniej jednak bardzo dobre, proste, szybkie do wykonania i w zasadzie składniki każdy ma zawsze w domu. Pierwszy raz robiłam z borówka amerykańską, dzisiaj dodałam kakao, pokrojoną gruszkę, kawałki czekolady a na wierzchu posypałam pokrojonymi orzechami laskowymi - wyszły naprawdę świetne.
Obrazek
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Post autor: Justyna1982 »

Czyli chyba coś z tym pieczywem przepisy nie wychodzą. Ja jak wrócę do domu to jeszcze raz zabiorę się do tych moich "chlebowych" porażek.
Ja robiłam ostatnio omlet. Mój synek zjadł cały :) Ma dopiero 1,5 roku i jest wybrednym człowieczek więc musiał być naprawdę smaczny
Ostatnio zmieniony czw 18 sie, 2011 13:14 przez Justyna1982, łącznie zmieniany 1 raz.
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
Magdula82
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: ndz 07 sie, 2011 19:09
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: Magdula82 »

a próbował ktoś z tej książki gofry? i jeszcze takie pytanko muszą byc w domu dwie gofrownice? czy można używać tej samej do glutenowych?
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

Magdula82 pisze:a próbował ktoś z tej książki gofry? i jeszcze takie pytanko muszą byc w domu dwie gofrownice? czy można używać tej samej do glutenowych?
Ja mam jedną gofrownicę ale nie robię innych niż bezglutenowe gofry.
Podobnie z innymi wypiekami.

A jeszcze do mojej wypowiedzi o muffinkach - babeczkach. Po upieczeniu najlepiej schować do szczelnego naczynia; z każdym dniem robią się bardziej wilgotne... co jak na wypieki bezglutenowe jest dość niezwykłe :)
Ostatnio zmieniony wt 23 sie, 2011 20:44 przez Agniesia, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Monisiaczka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 135
Rejestracja: ndz 19 wrz, 2010 09:26
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Monisiaczka »

Dzisiaj zrobiłam pierogi ze szpinakiem.Jeśli chodzi o farsz to świeżego szpinaku nie dostałam bo po sezonie ale był za to w sklepie mrożony.Jak dla mnie za mało czosnku w przepisie więc dodałam soli czosnkowej.Natomiast ciasto z mąki pierogowo-naleśnikowej i gryczanej jest do bani bleee.Nigdy już nie zrobię nic z mąki gryczanej bo mi nie smakuje.Pozdrawiam:)
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Post autor: Justyna1982 »

Mąka gryczana ma specyficzny smak. Ja robiłam kiedyś chleb z jej dodatkiem i też mi nie smakował. Podobnie jak z mąką z amarantusa też mi jakoś nie odpowiada. Ja właśnie robię naleśniki z mieszanką chińską tylko ja z tą odmianą, że będę je zapiekać z serem. Naleśniki z nutella były wczoraj na śniadanie. Nasmażyłam więcej placków i dzisiaj wersja na słono :)
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
Monisiaczka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 135
Rejestracja: ndz 19 wrz, 2010 09:26
Lokalizacja: Nowy Sącz

ziemniaczany chlebek

Post autor: Monisiaczka »

Pierwszy raz upiekłam ziemniaczany chlebek i przyznam szczerze że jest pyszny.Nie dzieliłam na kulki jak w książce.Wzięłam prostokątną foremkę i resztę wykonałam wszystko zgodnie z przepisem.Jak wystygnie pokroje na kromki a potem włożę do zamrażalnika:).
ODPOWIEDZ