Winiary

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

vixi pisze:jeśli np. spirytusowy to nie możemy PAMIĘTAJCIE wogóle ocet dla nas jest nie wskazany
Ale był już długi temat o occie (spirytusowym) i z opinii ekspertów itp jasno wynikało, że w occie tak samo jak w spirytusie - nie ma glutenu.
Zastanawia mnie także pogląd, że ocet nie jest szczególnie wskazany dla celiaków. Trwam w przekonaniu, że zaleczony celiak na diecie może jeść ciężkostrawne, pikantne potrawy itp z takimi samymi skutkami jak osoba, która może jeść gluten.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

@Maglalaena! Pewnie nie zauważyłaś, ale post Vixi jest sprzed 2 lat... Tylko zbieżność daty.
Magdalaena pisze:Trwam w przekonaniu, że zaleczony celiak na diecie może jeść ciężkostrawne, pikantne potrawy itp z takimi samymi skutkami jak osoba, która może jeść gluten.
Mnie też się tak zdaje. Jeśli jelito jest zaleczone, to ma taką samą "wydolność" jak osoby zdrowej (czyt. glutenożernej), z tylko jedną maleńką różnicą - jedzenie musi być bg. To jasne. Ale dlaczego odmawiać sobie innych rzeczy, to nie wiem... Jakoś taki nadmiar troski do mnie nie przemawia. Tyle tylko, że ocet spirytusowy nie jest dobry także dla zdrowych i zasadniczo powinien być traktowany jako ocet techniczny, nie spożywczy. Nie ze względu na octowatość swoją, ale różne paskudztwa, które zostają po procesie przetwarzania. Tutaj jednak każdy - glutenowy lun nie - używa swojego mózgu i już. :D
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
malealekochane
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: czw 18 cze, 2009 15:24
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: malealekochane »

witam,
czy ktoś kontaktował się z winiary po 4ch latach? brakło mi budyniów celiko, nigdzie w ekologicznych nie mogłam znaleźć czekoladowych wiec zaczelam czytac składy innych firm... jedynie winiary mial napisala jakie skrobie zawiera - kukurydziana i ziemniaczana i ze zawiera sladowe ilosci mleka co mnie strasznie zdziwilo bo nawet o tym nie wiedzialam... czy spozywacie icg budynie?:)) czy ktos ich ponownie sprawdzal/pisal w przeciagu tych 4lat?
pozdrawiam!
Magdula82
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: ndz 07 sie, 2011 19:09
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: Magdula82 »

właśnie dwa dni temu jadłam budyń wiśniowy Winiary. Wszystko ok. Mogę polecić, bo mam alergię na pszenicę/gluten i jak coś jest nie tak to czuje natychmiastowo.
iwona.s
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn 19 wrz, 2011 23:54
Lokalizacja: Złotów

Post autor: iwona.s »

Dzisiaj napisałam do Winiar, jak tylko dostanę odpowiedź, natychmiast podzielę się nią na forum :)
malealekochane
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: czw 18 cze, 2009 15:24
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: malealekochane »

super:)))) dziękuje bardzo.
czekoladowy czeka w szafce póki co:P
buziaki
iwona.s
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn 19 wrz, 2011 23:54
Lokalizacja: Złotów

Post autor: iwona.s »

Czekoladowy chyba nistety powędruje do żołądka kogoś innego :(

Witam,

Dziekuje za wiadomosc i zainteresowanie produktami naszej firmy.
W odpowiedzi na Pani pytanie z przykroscia informuje, ze na chwile obecna nie posiadamy odpowiednich badan, dzieki którym moglibysmy deklarowac na etykiecie, ze produkty Winiary sa produktami bezglutenowymi.

Pozdrawiam serdecznie,

Agnieszka
Serwis WINIARY
www.winiary.pl
iwona.s
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn 19 wrz, 2011 23:54
Lokalizacja: Złotów

Post autor: iwona.s »

To z majonezu też mam zrezygnować ... ? :(
Jeli
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 312
Rejestracja: śr 10 mar, 2010 13:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jeli »

iwona.s


majonez , budyń czekoladowy to pikuś :)
majonez - żółtko surowe lub ugotowane , trochę oliwy , wywar z jarzyn :) drewniana pałka i po sprawie .
budyń - skrobia kukurydziana czyli maizena , trochę czekolady i po sprawie
a dumę odczujesz gdy opanujesz sztukę zagniecenia ciasta na makaron , pierogi a przygodę gdy postawisz tort bezglutenowy na stół .wszystko dla ludzi :)
do upartych i cierpliwych świat należy przepisy znajdziesz na forum .
malealekochane
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: czw 18 cze, 2009 15:24
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: malealekochane »

dziękuje Ci bardzo:(

odnośnie tych badan... to ciekawe czemu na opakowaniu pisze ze zawiera sladowe ilosci mleka a nie wspominają nawet ze moze zawierac sladowe ilosci glutenu... czy tam ze na zakladzie ich wystepuje gluten.
a zupelnie odwrotnie jest u dr outkera (czy jak mu tam!), na opakowaniu pisze wyraznie ze produkuja rowniez produkty z glutenem i moze sladowe ilosci zawierac a pozniej na ich stronie wypisuja 15 produktow bezglutenowych... juz widze jak oni maja badania...
i badz tu czlowieku madry.
Jeli
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 312
Rejestracja: śr 10 mar, 2010 13:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jeli »

malealekochane,
bo na tych samych liniach produkcyjnych leci i gluten i bezgluten czyli np budyń na bazie skrobi kukurydzianej i mąki ziemniaczanej lub proszek do tortów z mlekiem w proszku więc muszą napisać o śladowych ilościach glutenu. Informują że produkt może być zanieczyszczony :) i maja z głowy odpowiedzialność .
Ostatnio widziałam w sklepie informacje ze " Ryż naturalnie bezglutenowy " a na odwrocie notatka o " możliwościach "a przekreślonego kłosa brak .
malealekochane
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: czw 18 cze, 2009 15:24
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: malealekochane »

Jeli, czy Ty aby na pewno uważnie przeczytałaś co napisałam? dobrze wiem jak jest z liniami, ale jeśli leci na tych samych liniach to powinien być dopisek o glutenie A JEST O SAMYM BIAŁKU MLEKA. jedynie droga mailowa dowiedzielismy sie ze nie mają badan i moga być zanieczyszczone. a w DR jest odwrotnie, na opakowaniu pisze ze moze byc gluten a na swojej stronie pisza ze 15produktów mają bezglutenowych.... w tym takze tych co na opakowaniu pisze ze moga zawierac sladowe ilosci... u DR strona i maile nie potwierdzaja opakowan. a u winiary maile nie potwierdzaja opakowan. gdzie tu jest sens.... o tym mowie
Jeli
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 312
Rejestracja: śr 10 mar, 2010 13:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jeli »

malealekochane

Przeczytałam , dokładnie , nie mogę wiedzieć co TY sama wiesz :) ja wiem ze piszą na opakowaniu produkt bezglutenowy a w składzie syrop glukozowo- fruktozowy robiony na bazie pszenicy a jeśli o napisy to dochodzę do wniosku ze szkoda im forsy na farbę drukarską a uświadomienie producentów w kwestii nietolerancji glutenu jest gorsze od naszego :)
iwona.s
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn 19 wrz, 2011 23:54
Lokalizacja: Złotów

Post autor: iwona.s »

W takim razie w ciągu najbliższych dni zabieram się za produkcję majonezu Do It yourself ! skoro Winiarom nie zależy na konsumentach :( Spytałam ich też czy mają w planach uzyskanie certyfikatu przekreślonegoo kłosa, ale dziwnym trafem tę część maila pominęli i pozostawili bez odpowiedzi ;p Czas zapytać innych firm, może jak kilkaset osób wyśle im pytanie i informację o certyfikacie, to wpadną na pomysł uszczęśliwienia NAS ;) przynajmniej już wiemy, że Winiary musimy omijać, bo nic nie jest pewne. Ta Pani co prawda nie napisała nic na temat składników, ale skoro nie badali produktów pod tym kąatem, to lepiej się na nie nie kusić.
pariko
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 55
Rejestracja: ndz 06 mar, 2011 18:28
Lokalizacja: Krk

Post autor: pariko »

napiszę do nich o tym znaku kłosa
ODPOWIEDZ