Lays

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Damian Oręczak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz 23 gru, 2007 13:50
Lokalizacja: Kielce/Mielec

Post autor: Damian Oręczak »

Niestety Lay's stix ketchup na opakowaniu, w składzie mają napisane słód jęczmienny-a to też gluten.
jochanek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt 23 wrz, 2011 09:14
Lokalizacja: Gda

Post autor: jochanek »

Pochodziłem trochę po tych Lay's po sklepach. Poczytałem troszkę. Nie jestem do końca przekonany jednak na opakowaniu wyraźnie opisany jest każdy składnik przyprawy (z czego jest zrobiony). Dodając do tego czystość produkcji jaką stosują można chyba stwierdzić, że jeśli na opakowaniu glutenu w żadnej formie nie ma, to i w chipsach go nie będzie....
pariko
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 55
Rejestracja: ndz 06 mar, 2011 18:28
Lokalizacja: Krk

Post autor: pariko »

myślę że warto wejść na stronę międzynarodową po ang. tam jest dokładna tabela alergenów
Ostatnio zmieniony sob 24 wrz, 2011 10:32 przez pariko, łącznie zmieniany 1 raz.
Jaśminowasia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn 20 cze, 2011 20:27
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Jaśminowasia »

jestem na diecie prawie 4 miesiące, wczoraj zjadłam trochę laysów zielona cebulka i to był błąd, wymioty, ból brzucha, ból stawów, dzisiaj też się podle czuję, nie polecam
malealekochane
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: czw 18 cze, 2009 15:24
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: malealekochane »

są cieżko strawne i raczej nie są zdrowe, no i polecane by czesto spożywać... wiec sadze ze to byla wina Twojego samopoczucia a nie same chipsy... ja przez pierwsze dwa lata jadlam zdrowo i lekkostrawnie, potrawy łagodne, gotowane/pieczone... nie mozesz serwowac takiej bomby swojemu organizmowi nagle kiedy dopiero sie regeneruja kosmki
Magdula82
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: ndz 07 sie, 2011 19:09
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: Magdula82 »

Jaśminowasia...w tych w zielonej cebulce jest chyba glutaminian sodu, może w tym tkwi problem. Ja tego też już nie toleruje.
pariko
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 55
Rejestracja: ndz 06 mar, 2011 18:28
Lokalizacja: Krk

Post autor: pariko »

ja po pół roku zjadłam całą paczkę solonych i wszystko było oki...ale właśnie co do zielonej cebulki tobym nie zaryzykowała....czemu? bo sam zapach jest chemiczny...a tu chips i sól...i to wszystko...
occinella
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr 20 kwie, 2011 22:11
Lokalizacja: Białystok

Post autor: occinella »

mJULKA pisze:Świetna wiadomość.Tylko nie wiem dlaczego trudno mi uwierzyć że leys ma tak bogatą ofertę bezglutenową?Occinella napisz proszę jak twoje dziecko ''przetrawiło''te leysy z kurczakiem?
Ja kupiłam kiedyś leysy appetite solone i niestety trzy dni Julkę bolał brzuch i jestem pewna że to po tych czipsach bo bardzo ostrożnie wprowadzamy do diety nowości.Może wina tkwi w tym że kupione były w biedronce? Czasem kupujemy leysy ale te zwykłe solone i te są ok.
Bardzo dobrze:) Nic się nie działo. Myślę, że od czasu do czasu można "zaszaleć".
Obrazek
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

pariko pisze:zjadłam całą paczkę solonych
no właśnie - jeśli już "trzeba" jeść czipsy, to warto wybierać klasyczne solone - bo tylko one mają w składzie ziemniaki, sól i olej.
wszystkie "smakowe" to już cała tablica Mendelejewa i lista składników na pół paczki.

aha - o ile dobre toleruję solone Laysy, o tyle po Crunchipsach było kiepsko.
Jaśminowasia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn 20 cze, 2011 20:27
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Jaśminowasia »

macie rację :)
Jajciarz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: śr 08 cze, 2011 17:47
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Jajciarz »

a co sądzicie o smaku Lay's Fromage ??

Skład: ziemniaki, olej rośliny, preparat aromatyzujący o smaku śmietankowego serka ze szczypiorkiem [cebula, wzmacniacz smaku (glutaminian monosodowy, guanylan disodowy), cukier, glukoza, maltodekstryna, pietruszka, aromaty (zawierają białka mleka, śmietankę), serwatka w proszku (z mleka), przyprawy i zioła, pieprz], sól.
Damian Oręczak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz 23 gru, 2007 13:50
Lokalizacja: Kielce/Mielec

Post autor: Damian Oręczak »

Fromage- ja uważałbym na maltodekstryne, może być ze zbóż glutenowych
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

mmm, uwielbiam smak prawdziwego preparatu aromatyzującego o smaku śmietankowego serka (ze szczypiorkiem)... mmm... :D Glutenu tam raczej na szczęście nie ma, ale nie ja bym raczej nie konsumowała, bo i po co.
Obrazek
malealekochane
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: czw 18 cze, 2009 15:24
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: malealekochane »

jeśli była by ze zbóż mają obowiażek napisać to... to samo w przypadku glutaminianu... i w sumie piszą zawsze jak się pojawiają zboża (wystraczy sprawdzić na czipsach nie podanych przez nich w mailu)... wg mnie jeśli opisują z czego jest każdy składnik to raczej robią to porządnie... skoro się tym zajeli nie widze sensu zeby jedne opisywali dokladnie a inne pomijali... taka jest moja opinia.
ja zawsze zle toleruje rzeczy niezdrowe, z wieloma ulepszaczami wiec zwyczajnie ich nie probowalam (jeszcze)... i mysle ze to też jest przyczyna osob ktore się źle poczuły...
pariko
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 55
Rejestracja: ndz 06 mar, 2011 18:28
Lokalizacja: Krk

Post autor: pariko »

już kolejna paka solonych za mną :) i....znów zero skutków ubocznych :D....wino i chipsy i znów stare czasy powracają....
ODPOWIEDZ