Dr.Oetker

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pariko
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 55
Rejestracja: ndz 06 mar, 2011 18:28
Lokalizacja: Krk

hmmm cieeekawe - co myślicie???

Post autor: pariko »

Dziękujemy Pani za e-mail.

Informacje umieszczone na produktach Dr. Oetkera są zgodne z obowiązujacym prawem na terenie Rzeczpospolitej Polski. O ile w produkcie znajduje się pszenica wszyscy producenci w Polsce mają obowiązek umieszczenia takiej informacji na opakowaniu produktu. Niemniej jednak przy produkcji niektórych naszych produktów używamy pszenicy, natomiast zakłady produkcyjne nie są wyposażone w oddzielne linie produkcyjne. Jednakże wychodząc na przeciw naszym konsumentom, którzy na codzień muszą przestrzegać diety bezglutenowej, kierownik działu kontroli jakości opracowała listę produktów, które nie zawierają glutenu. Taka lista umieszczona jest na naszej stronie internetowej pod adresem: http://www.oetker.pl/rady_i_ciekawostki ... zglutenowa

Pozdrawiamy

SERWIS KONSUMENTA
malealekochane
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: czw 18 cze, 2009 15:24
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: malealekochane »

hmmmm, dzisiaj szukalam budyniu bo brakło mi celiko o smaku czekoladowym... i na wszystkich budyniach firmy de. oetker było napisane ze moze zawierac sladowe ilosci przenicy albo glutenu....
wiec czemu na stronie pisza jedno, na opakowaniu drugie......
pariko
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 55
Rejestracja: ndz 06 mar, 2011 18:28
Lokalizacja: Krk

uważam...

Post autor: pariko »

że każdy z nas powinien pisać e-maile....jeśli będziemy ich zasypywać pytaniami okaże się że jest nas dużo, a dzięki temu może ktoś zauważy jakie mamy problemy...
malealekochane
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: czw 18 cze, 2009 15:24
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: malealekochane »

poki co powinnismy sie czuc oszukani, bo opakowanie nie potwierdza się z mailami i informacją na stronie.... wg mnie za duza rozbieznosc
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

a może lepiej będzie "nie czuć się oszukanymi" tylko poprosić Oetkera o wyjaśnienie tej rozbieżności?
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
malealekochane
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: czw 18 cze, 2009 15:24
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: malealekochane »

przepraszam, mój bład, tutaj NIC nie było napisane... nawet skład był opisany tragicznie tzn. SKROBIE MODYFIKOWANE, bez wyjaśnienia jakie oraz niżej nie były podane alergeny...
więc wychodzi na to, że dbają o informacje na stronie, odpisują radosne dla nas maile a na opakowaniu pustki w jakimkolwiek opisie... dziwna dbałość.
napisałam do nich....
pariko
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 55
Rejestracja: ndz 06 mar, 2011 18:28
Lokalizacja: Krk

Post autor: pariko »

no to czekamy i zobaczymy.... ja osobiście uważam, że warto walczyć bo podjęli temat naszej choroby....więc im zależy- tylko może nie wiedzą dokładnie co i jak tak jak my :P
(aczkolwiek powinni- wiem wiem...)
malealekochane
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: czw 18 cze, 2009 15:24
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: malealekochane »

napisałam z pytaniem, dlaczego na stronie wypisują tyle produktów, odpowiedzi mailowej także chetnie udzielają a na opakowaniu nie są wypisane ani alergeny ani nawet porządny skład (sa podane jedynie SKROBIE MODYFIKOWANE)....
oto odpowiedz:


Szanowna Pani,

Informacje umieszczone na produktach Dr. Oetkera są zgodne z obowiązujacym prawem na terenie Rzeczpospolitej Polski.

Dodatkowo informujemy Panią: jeżeli w składnikach produktu znajduje się pszenica wszyscy producenci w Polsce mają obowiązek umieszczenia takiej informacji na opakowaniu produktu.

Pozdrawiamy

SERWIS KONSUMENTA


czy rzeczywiście, nie muszą opisywać produktów dokładnie? mogą pozostawić w formie utajonej, że tak powiem? przecież każdy doświadczoczny celiak nigdy w życiu takiego produktu by nie ruszył po przeczytaniu z tyłu składu....
Awatar użytkownika
BeataS
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 152
Rejestracja: czw 30 gru, 2010 13:15
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: BeataS »

:028:
Ale wymyślili! jestem nieusatysfakcjonowana!!
Beata
___________
Colitis Ulcerosa, Celiakia, PSC
malealekochane
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: czw 18 cze, 2009 15:24
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: malealekochane »

spytalam na jakiej podstawie stwierdzili ze sa te produkty ich bezglutenowe... czy badali alergeny w skladach polproduktów jakie uzywali, czy wykluczyli zanieczyszenia lini... pylenie, ble ble ble ble i tak dalej:P
oto co dostałam:

Szanowna Pani,

lista produktów nie zawierających glutenu została opracowana na podstawie specyfikacji danego produktu, przeprowadzonej analizy ryzyka wystąpienia zanieczyszczenia, a także w oparciu o wykonane analizy wyrobów gotowych.

Zapewniamy Panią, że kontrola jakości w firmie Dr. Oetker odbywa się według surowych zasad i przywiązujemy do niej, zgodnie z wszelkimi deklaracjami ogromną wagę. Stosowany przez nas System HACCP, mający na celu zapewnienie wyprodukowania bezpiecznej dla konsumenta żywności ,potwierdza, że wysoka jakość jest podstawową zasadą działania naszego przedsiębiorstwa.

Pozdrawiamy

SERWIS KONSUMENTA


wydaje się, że te produkty pomimo strasznie kiepskiego opisu składu są okey....
dorota6d
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: wt 03 maja, 2011 15:54
Lokalizacja: Nisko

Post autor: dorota6d »

Witam czy sa osoby ktróre uzywaja tych ala bezpiecznych produktów jako bg. i wyniki maja dobre???? prosze o podpowiedzi, dorota :)
@lk@
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw 12 kwie, 2012 15:34
Lokalizacja: Poznań

Post autor: @lk@ »

Przez ostatni miesiąc byłam w podróży i miałam ze sobą spory zapas ich kisieli- objawów nie zaobserwowałam, więc polecam;)
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

Przepraszam, ale w którym miejscu na ich stronie jest ta lista produktów bg?
dorota6d
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: wt 03 maja, 2011 15:54
Lokalizacja: Nisko

Post autor: dorota6d »

Witam, kiedys faktycznie widziałam taka liste na ich stronie, ale w tej chwlili jej nie ma, wiec jaki morał??? ze te produkty sa niepewne, bo nie maja badań???
klug
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt 31 sty, 2012 15:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: klug »

na tej stronie znajduje się lista produktów bezglutenowych DRa Oetkera:
http://www.oetker.pl/rady-i-ciekawostki/faq.html#faq-5
ODPOWIEDZ