Celiakia a grpa inwalidzka

Dział poświęcone przepisom i regulacjom prawnym.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
J30
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw 27 paź, 2011 08:57
Lokalizacja: Śląsk

Celiakia a grpa inwalidzka

Post autor: J30 »

Wlasnie czy moge sie starac dofinsowanie z Mopsu lub o zmiane grupy inwalidzkiej?Niestety w mojej firmie na moja grupe inwalidzka,a mam lekka jest mniejsze dofinasowanie dla zakladu pracy,przez to jak dostane nowa umowe,niestety umowa -zlecenie :029: :okulary2: ,bede mniej zarabial,a jak wiadomo zywnosc bezglutenowa kosztuje :zly: Slyszalem,ze mozan sie ubiegac o zmainae grupy gdy jest pogorszenei zdrowia.
Ostatnio zmieniony pt 28 paź, 2011 05:49 przez J30, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Wiadomo - pieniądze zawsze potrzebne. Ale co z tą drogą żywnością bezglutenową? Jeśli nie jest specjalnie preparowanej skrobi w postaci bezglutenowych ciast itp, można obsłużyć się kwotami normalnie przeznaczanymi na jedzenie.
Ostatnio zmieniony pt 28 paź, 2011 11:21 przez titrant, łącznie zmieniany 1 raz.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Celiakia a grpa inwalidzka

Post autor: Magdalaena »

J30 pisze:Wlasnie czy moge sie starac dofinsowanie z Mopsu lub o zmiane grupy inwalidzkiej?Niestety w mojej firmie na moja grupe inwalidzka,a mam lekka jest mniejsze dofinasowanie dla zakladu pracy,przez to jak dostane nowa umowe,niestety umowa -zlecenie :029: :okulary2: ,bede mniej zarabial,a jak wiadomo zywnosc bezglutenowa kosztuje :zly: Slyszalem,ze mozan sie ubiegac o zmainae grupy gdy jest pogorszenei zdrowia.
Nie wiem, co jeszcze ci dolega, ale sama zaleczona celiakia u osoby dorosłej, która nie daje objawów, w ogóle nie jest przesłanką do ustalenia stopnia niepełnosprawności.
A świadczeń związanych z wyższymi kosztami diety (na razie) nie ma.

@J30 - czy pisząc na forum, mógłbyś zwracać uwagę na formę wypowiedzi? Jeśli będziesz pisał używając polskich znaków, spacji i akapitów, więcej osób przeczyta Twoje posty.
titrant pisze:Ale co z tą drogą żywnością bezglutenową? Jeśli nie jest specjalnie preparowanej skrobi w postaci bezglutenowych ciast itp, można obsłużyć się kwotami normalnie przeznaczanymi na jedzenie
To jakie niedrogie wędliny polecasz? Gdzie bezglutenowiec może zjeść lunch na mieście poniżej 20 zł?
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Celiakia a grpa inwalidzka

Post autor: titrant »

Magdalaena pisze: To jakie niedrogie wędliny polecasz? Gdzie bezglutenowiec może zjeść lunch na mieście poniżej 20 zł?
Hehe, nie mówiłem nigdy, że nie ma ograniczeń. Zresztą bezglutenowiec nie ma wielu miejsc do zjedzenia i za 20 PLN.

Wędlin nie polecam żadnych. Posiłki niestety trzeba planować albo znosić dłuższe okresy bez jedzenia. Ew. można jeść pieczywo chrupkie, warzywa, owoce (w sezonie), kaszę gryczaną, sery.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
ODPOWIEDZ