Zasiłki

Dział poświęcone przepisom i regulacjom prawnym.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Aina
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz 06 lut, 2011 23:06
Lokalizacja: Kraków

Zasiłki

Post autor: Aina »

Chciałabym zapytać o proces / schemat w trakcie którego można uzykać pomoc materialna jako osoba chora na celiakię. Potrzebuje inf do pracy lic. (chodzi o mozliwosci wsparcia finansowego) Czyli np. jesli chcę otrzymywac zasilek pielegnacyjny to po kolei od otrzymania diagnozy co robię, do kogo z czym się zwracam itd. Taki szablon postepowania.
Z gory dziekuje za informacje. Wiem ze jest tutaj duzo tematow podobnych ale niestety nie dopatrzylam sie konkretnego schematycznego postepowania. Dziekuje za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Takiego schematu nie ma, bo osobom chorym na celiakię nie przysługuje żadna pomoc finansowa z tego tytułu. Sama celiakia u dorosłego nie jest też przesłanką ustalenia stopnia niepełnosprawności.
(ma to sens tylko u dzieci).
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Aina
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz 06 lut, 2011 23:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Aina »

Ok, błędne wyrażenie. Wiem, że można uzyskac zasilek na podst. orzeczeniu o niepelnosprawnosci (wiem ze jak ktos ma tylko diagnoze to nie wszystko, musi miec jakis uszczerbek na zdrowiu) chodzilo mi bardziej o kroki postepowania gdy cos takiego mu sie nalezy... znalazlam juz sobie w ustawach... dzieks
monek1971
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt 12 lip, 2011 13:18
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: monek1971 »

Mam pytanie - czy nie wiecie kto mógłby mi pomóc w odwołaniu się od decyzji (dot. orzeczenia o niepełnosprawności). Niestety w moim mieście nie zaliczyli Mai do osób niepełnosprawnych (chciałyśmy się starać o zasiłek pielęgnacyjny). Oczywiście na komisji nie było lekarza gastroenterologa. Wiem z forum, że wiele osób po odwołaniu uzyskało pozytywną decyzję. Przydałby mi się jakiś wzór. Za jakąkolwiek podpowiedź z góry dziękuję:)
ODPOWIEDZ