odwołanie od decyzji

Dział poświęcone przepisom i regulacjom prawnym.

Moderator: Moderatorzy

monek1971
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt 12 lip, 2011 13:18
Lokalizacja: Zawiercie

odwołanie od decyzji

Post autor: monek1971 »

Witam! Czy nie wiecie kto mógłby mi pomóc w odwołaniu się od decyzji (dot. orzeczenia o niepełnosprawności). Niestety w moim mieście nie zaliczyli mojej córki Mai (choroba Duringa) do osób niepełnosprawnych (chciałyśmy się starać o zasiłek pielęgnacyjny). Oczywiście na komisji nie było lekarza gastroenerologa. Wiem z forum, że wiele osób po odwołaniu uzyskało pozytywną decyzję. Przydałby mi się jakiś wzór. Za jakąkolwiek podpowiedź z góry dziękuję.
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Post autor: Justyna1982 »

Ja się nie odwoływałam mam nadzieję, że ktoś się odezwie bo ja zapewne w przyszłym roku wkraczam na wojenną ścieżkę z komisją i taki wzór przyda się. Co do samej komisji to rzadko można w niej spotkać specjalistów z danej dziedziny. Ja u syna miałam opisać wadę serca jaką ma bo skróty Pani doktor nic nie mówiły :zdziw: Do innych chorób nawet nie raczyła zajrzeć a mamy cały pakiet w jednym małym ciele.
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
monek1971
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt 12 lip, 2011 13:18
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: monek1971 »

Przykre jest to, że na komisji nie było właściwie żadnego dialogu. Lekarz nie chciał nawet przyjąć ode mnie dodatkowych dokumentów mówiąc, że wypisy ze szpitala wystarczą. Cóż - będę jednak próbować dalej. Jakby jednak ktoś miał jakiś pomysł czy dodatkowy argument do sprawy to będę wdzięczna...
mJULKA
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: pn 27 wrz, 2010 12:30
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: mJULKA »

Może jest ktoś kto obecnie stara się o orzeczenie lub je dostał w tym roku?
Zmieniły sie przepisy dotyczące uzyskania orzeczenia na celiakię?
Mam tyle pytań bo rok temu składałam wniosek i otrzymaliśmy orzeczenie na rok a teraz dostalismy decyzje negatywną.Mam zamiar się odwołać ale nie wiem czy mogę powołać się na paragrafy które ktoś wymieniał tu na forum ale są one 2002r.?
Jeśli jest ktoś kto może mi pomóc w napisaniu takiego wniosku odwoławczego albo chociaż podać jakieś ustawy prawne by podpiąć je jako dowód.Będę bardzo wdzięczna.Czekam na jakiś odzew.
monek1971
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt 12 lip, 2011 13:18
Lokalizacja: Zawiercie

odwołanie

Post autor: monek1971 »

Witam!
Ja odwoływałam się parę miesięcy temu - moja córcia dostała orzeczenie na 3 lata. Wzór odwołania prześlę jutro na e-mail (mam go w pracy).
mJULKA
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: pn 27 wrz, 2010 12:30
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: mJULKA »

Dzięki że się odezwałaś.Dobrze że jest to forum i ludzie którym nie jest obojętny drugi człowiek.
Czekam na e-mail i pozdrawiam serdecznie.
mJULKA
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: pn 27 wrz, 2010 12:30
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: mJULKA »

Dostałam dziś odmowną decyzję z wojewódzkiego-chory cały ten system.Jak to możliwe że w innym mieście się należy a w nieszczęsnym Białymstoku nie???Oczywiście na komisji pani dr nie miała zielonego pojęcia o celiakii,nawet nie wiem jakiej specjalizacji była na pieczątce pisze tylko'' lekarz''.Pani bardzo miła była wysłuchała tego co powiedziałam i na koniec zapytała 'a jak pani robi kotlety mielone bez bułki tartej?'-parodia ,normalnie ręce opadają.
To chyba tylko w naszym kraju są tacy ''specjaliści''!
Mam pytanie odwoływał się ktoś w niedawnym czasie do sądu?Ma to w ogóle sens?Doczytałam że aby dostać orzeczenie ocenia się obecny stan zdrowia dziecka a nie to na jaką chorobę jest chore.Moja córka w chwili obecnej ma dobre wyniki więc pewnie dlatego taka decyzja?Sama nie wiem czy zawracać sobie głowę tym odwołaniem?Czy ponosi się jakieś koszty sądowe przy takim odwołaniu?
jolo72
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 62
Rejestracja: ndz 15 kwie, 2012 17:14
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: jolo72 »

Witam! ja tez dostałem odmowe przyznania niepełnosprawnosci choc miałem zaswiadczenia od psychiatry/nerwica/ ortopety /problemy ze stawami/ gastrologa /celiaki/ lekaż stary ok 70 lat cisnienie mi tylko zmierzył miałem 155/100 i to wszystko.Nie piszę odwołania bo szkoda nerwów.Cały ten system NFZ to chore w innych państwach są róznego rodzaju bonusy.Maja nas niepowiem gdzie.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

mJULKA pisze:Czy ponosi się jakieś koszty sądowe przy takim odwołaniu?
Postępowanie jest bezpłatne, ale nie znam statystyk dotyczących odwołań od orzeczeń WZON.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
mJULKA
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: pn 27 wrz, 2010 12:30
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: mJULKA »

To powiem tyle nie warto tracić czasu i nerwów na odwoływanie się.
Mieliśmy orzeczenie na rok a po roku już nie dostaliśmy bo córka ma przeciwciała w normie.
Odwołałam się do powiatowego(badał ją neurolog) uznali że chora jest ale nie wymaga innej opieki niż jej rówieśnicy.Odwołałam się do sądu poprosiłam o lekarza specjalistę i miał być ale była na zastępstwie inna dr chyba endokrynolog (nawet nie ma na pieczątce specjalizacji) i dowiedziałam się od niej że jej syn 30lat temu też chorował na celiakię ale teraz to jest już zdrowy i ona nie rozumie o co mi chodzi bo to większość dzieci choruje i wyrasta z tego.Ręce mi opadły i wyszłam.Dostałam opinię listem oczywiście negatywną w uzasadnieniu pani dr napisała że dziecko jest lekko niedożywione z bolącym okresowo brzuchem i jeszcze parę bezsensownych słów o stanie skóry kręgosłupa i tętnie.Sprawa sądowa ma być ale obecność jest nie obowiązkowa więc daruję sobie .Pani dr otrzymała wynagrodzenie 149zł za przeprowadzone badanie(ciekawe tylko jakie bo nawet nie dotknęła mojego dziecka).Gdybym miała jakieś dane o tej pani to wysłała bym jej nasz poradnik bo jeśli właściwie ma chorego syna to zwyczajnie żal mi tego człowieka.

Trochę się rozpisałam ale nie potrafię zrozumieć tego polskiego prawa a może raczej bezprawia?
anikam
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 255
Rejestracja: pn 14 maja, 2012 11:35
Lokalizacja: Polska

Post autor: anikam »

jeśli wiesz jak się ta pani doktor nazywa: imię i nazwisko to wejdz na stronę albo medycyny praktycznej i w zakładce poczet lekarzy ją znajdz albo naczelnej izby lekarskiej i tam w zakładce rejestry
wysyłam Ci link
http://rejestr.nil.org.pl/xml/nil/rejlek/hurtd
wejdz, wpisz imię i nazwisko i dowiesz się - powinnaś się dowiedzieć jakiej specjalizacji lekarzem była ta pani
daj znać bo jestem ciekawa
Obrazek
mJULKA
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: pn 27 wrz, 2010 12:30
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: mJULKA »

Wiem jak ta pani dr się nazywa.Znalazłam ja w rejestrze za pomocą linku jaki mi podał-eś-aś.
Jest t o specjalista chorób wewnętrznych st.1,,,medycyny ogólnej st.2,,,i endokrynologia st.2.

Ciekawe jak to się ma do specjalisty o którego prosiłam pisząc wyraźnie że ma to być pediatra gastroenterolog?
anikam
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 255
Rejestracja: pn 14 maja, 2012 11:35
Lokalizacja: Polska

Post autor: anikam »

ręce opadają
Obrazek
barbieri
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 215
Rejestracja: wt 22 lis, 2011 22:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: barbieri »

w takiej sytuacji nasuwa się pytanie- dlaczego nie choruję na "normalną" chorobę... to przytłaczające, że lekarze lekceważą niespecyficzne schorzenia.
http://akstheauthor.blogspot.com/ Nowy post o miejscach w autobusie, czyli co komu się należy. Zapraszam do dyskusji.
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

mJULKA pisze:Trochę się rozpisałam ale nie potrafię zrozumieć tego polskiego prawa a może raczej bezprawia?
A co w tym jest bezprawnego? Przecież to Ty świadomie rezygnujesz z dalszego dochodzenia swoich praw - nie zgłaszasz zastrzeżeń do opinii biegłego, nie zamierzasz przyjść na rozprawę ... Nie mówiąc o tym, że jeśli wyrok nie będzie dla Ciebie korzystny, możesz się odwołać do Sądu Okręgowego.

A wynagrodzenie biegła dostała za sporządzenie opinii.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
ODPOWIEDZ