Czy we wszystkich serach żółtych jest gluten?

Swobodne pogaduchy na temat pietruchy - Dyskusje.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Fakt, zapomniałem dodać, że praktycznie ten test nie ma już najmniejszego sensu, ale odniosłem się bardziej do tego, że jednak coś wykazał w przypadku tego sera. Jednak jeżeli test nie wykazuje zaczernienia, nie oznacza to, że produkt nie zawiera glutenu. Oznacza jedynie to, że w produkcie nie ma skrobi.
Awatar użytkownika
madzialena
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 261
Rejestracja: pt 01 lip, 2011 14:05
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: madzialena »

całe życie człowiek będzie sie uczył ?
gluten w żółtych serach?
przepraszam, w produktach żółtoseropodobnych, o zgrozo :kosci:
Awatar użytkownika
madzialena
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 261
Rejestracja: pt 01 lip, 2011 14:05
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: madzialena »

Przepis na domowy ser żółty

250 g tłustego sera białego,
1 szklanka mleka,
1/4 kostki masła,
1 jajko,
1 łyżeczka soli,
1 łyżeczka octu,
1/2 łyżeczki sody oczyszczonej

Mleko zagotować. Do garnka z mlekiem wkruszyć ser biały, zagotować, delikatnie mieszając. Odcedzić na sicie. W rondlu rozpuścić masło, zdjąć z ognia, chwilę przestudzić. Dodać odcedzony ser, jajko, sól i ocet. Wymieszać. Ponownie postawić na ogniu i smażyć, wolno mieszając, aby nie przywarł do dna. Kiedy ser zgęstnieje, dodać sodę, dokładnie wymieszać. Kiedy masa się spieni, przelać ją do foremki nasmarowanej masłem lub wyłożonej folią aluminiową. Wystudzić, wstawić do lodówki do zastygnięcia. Potem można ją swobodnie kroić w plastry. W serze można zatopić oliwki, suszone pomidory, zioła.

Fajny przepis, wypróbuję go ja już się uporam z nietolerancją na mleko :zly:
barbieri
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 215
Rejestracja: wt 22 lis, 2011 22:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: barbieri »

mam pytanie odnośnie wędzonego radamer, np marki serenada. można obawiać się w nim glutenu?
http://akstheauthor.blogspot.com/ Nowy post o miejscach w autobusie, czyli co komu się należy. Zapraszam do dyskusji.
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

barbieri pisze:mam pytanie odnośnie wędzonego radamer, np marki serenada. można obawiać się w nim glutenu?
Teoretycznie można dosypać gluten do czegkolwiek nawet do mleka albo do soku, ale ja nigdy nie spotkałam się z serem, który zawierałby gluten. Przed kupieniem czytam skład i wszystkie są ok.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
ODPOWIEDZ