Mąka ziemniaczana

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Mąka ziemniaczana

Post autor: alva_alva »

Z jakiej firmy jest bezpieczna mąką ziemniaczana? Wyczytałam na liście, że z firmy Kupiec, ale w którymś poście wyczytałam znowu, że i oni mają zanieczyszczenia glutenem. Popadam w jakąś paranoję już.

Kupiłam wczoraj sporo ziemniaków i chciałam dziś robić kluski śląskie, ale teraz nie wiem czy mogę użyć tej mąki Kupca czy lepiej nie? Jakiej mąki ziemniaczanej używacie?
mJULKA
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: pn 27 wrz, 2010 12:30
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: mJULKA »

Ja używam skrobi ziemniaczanej którą kupuję w biedronce bodajże PPS Łomża jest producentem.Kluski śląskie wychodzą super i smakują wszystkim domownikom.
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

Weszłam na stronę tej firmy, w opcje produkty i wynika z tego,że oni robią tylko produkty nazwijmy to "ziemniaczane", czyli z ziemniaków. To by mogło wskazywać, że nie ma zanieczyszczeń z innych zbóż. Może napiszę maila do nich z pytaniem. A co z tą mąką KUPCA? Czy ona jest do zjedzenia? Nikt jej nie używa?
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mąka ziemniaczana

Post autor: Magdalaena »

alva_alva pisze:Z jakiej firmy jest bezpieczna mąką ziemniaczana? Wyczytałam na liście, że z firmy Kupiec, ale w którymś poście wyczytałam znowu, że i oni mają zanieczyszczenia glutenem. Popadam w jakąś paranoję już.
To może spokojnie przypomnij sobie, gdzie czytałaś o zanieczyszczeniu mąki ziemniaczanej Kupca glutenem?
Bo ja jeśli nie mam innych przesłanek, wierzę temu co firma pisze na opakowaniu. A skoro nie pisze o możliwej zawartości glutenu, to deklaruje że produkt jest ok.
Gdybym zupełnie nie wierzyła producentom, wszystko musiałabym sobie sama hodować ;-)
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Magdula82
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: ndz 07 sie, 2011 19:09
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: Magdula82 »

faktycznie patrzyłam w sklepie i mąka ziemniaczana Kupca może zawierać śladowe ilości glutenu. Kupuje z innych firm.
Marmaja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt 15 lis, 2011 22:02
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: Marmaja »

Witam, do tej pory używałam mąki ziemniaczanej firmy "Melvit", która w składzie swojego produktu zgodnie z tym co podaje producent ma tylko mąkę ziemniaczaną, ale dla pewności postanowiłam zadzwonić do producenta: okazało się, że niestety firma nie może zagwarantować, ze nie doszło do zanieczyszczenia glutenem! Pan stwierdził, że na etykietach wkrótce pojawi się informacja na ten temat. :<
Marmaja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt 15 lis, 2011 22:02
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: Marmaja »

Witam ponownie,
Rozmawiałam dziś z producentem mąki ziemniaczanej "PPZ Trzemeszno" i otrzymałam informację, że ich produkt jest na pewno wolny od glutenu. W przedsiębiorstwie wyrabiane są produkty tylko z przetwórstwa ziemniaczanego. :)
sia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 59
Rejestracja: śr 08 lut, 2012 11:00
Lokalizacja: Wawa

NOWAMYL

Post autor: sia »

Firma NOWAMYL również produkuje czystą mąkę ziemniaczaną (skrobię ziemniaczaną).
Jest to zakład przetwarzający jedynie ziemniaki, linia produkcyjna jest bezglutenowa :) W ofercie mają dodatkowo maltodekstrynę.
Tę mąkę kupiłam na bazarku przy Uniwersamie.
Ostatnio zmieniony śr 29 lut, 2012 16:18 przez sia, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam, Magda
Awatar użytkownika
Kasinka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 288
Rejestracja: wt 21 sie, 2007 22:36
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Kasinka »

Paranoja paranoją, ale ja po tym jak znalazłam dobre kilka sztuk ziaren zbóż w kaszy gryczanej, szukając ostatnio mąki ziemniaczanej znalazłam właśnie Kupca. Zrezygnowałam z zakupu, szkodzą sami sobie :/ Poza tym w badaniach kaszy kukurydzianej też mieli ppmy przekroczone. Nie ufam im.
Obrazek
Awatar użytkownika
uniaczek
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 507
Rejestracja: sob 19 sty, 2013 17:25
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: uniaczek »

Początkowo w ogóle nie zwracałam uwagi na zawartość glutenu w produktach z natury bezglutenowych. Po 2 miesiącach również sprawdzam producentów podstawowych surowców: kaszy gryczanej, kukurydzianej ,mąki kukurydzianej i wspomnianej wyżej ziemniaczanej. Spójrzcie na stronę Kupca:
http://www.kupiec-www.eserwerownia.com/ ... zglutenowe
domyślam,że to nowość po niedawnych badaniach i obecnej dobrej ocenie ich produktów
Awatar użytkownika
Rudi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pt 07 gru, 2012 12:00
Lokalizacja: Warka

Post autor: Rudi »

To ja odświeżę temat mąki ziemniaczenej.. Wysłałam dziś pytanie do firmy PEPEES SA, która produkuje mąkę ziemniaczaną m.in. dla Biedronki. Dostałąm taką oto odpowiedź:

"Witam,
informuję, że skrobia ziemniaczana oraz maltodekstryna to produkty, które nie zawierają nawet najmniejszych śladów glutenu. Są one otrzymywane tylko i wyłącznie z ziemniaka, nie ma absolutnie żadnego ryzyka zanieczyszczeń krzyżowych glutenem.
Proszę bez żadnych obaw wykorzystywać je w żywieniu dziecka, są w 100% dla niego bezpieczne.

Syropy glukozowe nie zawierają glutenu, ale w związku z tym, że mogą być produkowane z dodatkiem surowców zbożowych, istnieje ryzyko obecności ilości śladowych.

Serdecznie pozdrawiam
........................
Dyrektor Pionu Jakości i Technologii
PEPEES S.A.
Tel. 086 2155871
Fax. 086 2155862"
Obrazek
Awatar użytkownika
Derwid
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 266
Rejestracja: pt 10 paź, 2014 17:12
Lokalizacja: Śląsk

Re: Mąka ziemniaczana

Post autor: Derwid »

To jak to jest z mąką ziemniaczaną? Kupujecie czy nie? Oprócz Biedronki są jeszcze jakieś bezpieczne sklepy?
W jaki sposób mąka ziemniaczana może być zanieczyszczona?
Awatar użytkownika
sandyy
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2561
Rejestracja: ndz 27 lip, 2014 22:30

Re: Mąka ziemniaczana

Post autor: sandyy »

To pieknie :D
Dzis kupilam Kupiec, w zasadzie od poczatku diety, jak musze to uzywam Kupca...
I nie wiem juz sama, czy out, czy mozna pichcic...
Awatar użytkownika
Anika78
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 222
Rejestracja: śr 19 mar, 2014 23:47
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Mąka ziemniaczana

Post autor: Anika78 »

Ja używam ziemniaczanej rzadko,a jeśli już, to Kupiec,ale Uniaczek znalazła jeszcze:
viewtopic.php?f=20&t=6364&hilit=superior
Awatar użytkownika
sandyy
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2561
Rejestracja: ndz 27 lip, 2014 22:30

Re: Mąka ziemniaczana

Post autor: sandyy »

Ooo to piekna wiadomosc :)
ODPOWIEDZ