Bonus dla celiaka

Dział poświęcone przepisom i regulacjom prawnym.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Właśnie tym o czym piszecie wyżej zaczyna się zajmować nasza Fundacja. Niedługo o celiakii będzie zdecydowanie więcej w mediach, macie to jak w banku. :D
margolcia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz 19 lut, 2006 10:15
Lokalizacja: barczewo

Post autor: margolcia »

witam,
chcialam dodac ze ja rowniez jestem gotowa poswiecic czas i wysilek twemu aby zapewnic wszystkim dzieciom i nie tylko chorym na celiakie dostep do pelnej gamy produktow zywnosciowych! gdyby zrobic porownawcza liste jak duzo na podstwaowe produkty, takiejak chleb, maka , makaron wydaje osoba chora i zdrowa, mysle ze ktyos moze zastanowilby sie nad tym czy nie powinny byc te produkty refundowane... wiele osob po prostu na nie nie stac i dlatego nie utrzymuja diety, co wiemy wszyzscy jakie ma skutki..
pozdrawiam
Monika30
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw 27 lip, 2006 20:58
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Monika30 »

Jolka pisze:Chłopie tu jest Polska , nic tu nie nam nie przyznaja a co tylko mogą to zabierają . Jesteśmy zdani tylko na siebie .Ale jakoś żyjemy i się nie dajemy chorobie. :wink:
czy wiesz moze jakie lody moze jesc dziecko
Monika
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Joj, ale bałagan... Po pierwsze, najpierw czytaj, potem pytaj. Ten temat raczej nie jest poświęcony jedzeniu, tylko prawu... Po drugie Nexus, do którego postu odnosi się cytat, pisał 2 lata temu, w dodatku z Włoch. A więc czy chodzi Ci o Włochy czy Polskę? Po trzecie mamy tu przydatną wielce wyszukiwarkę, wpisujesz słowo/słowa i masz:
search.htm
Szukaj jej na górze strony, pod logiem.
Po czwarte, poczytaj tutaj:
topics3/lody-wolno-spozywac-vt96.htm
Dużo już o tym napisano...
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
silverka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 111
Rejestracja: czw 13 kwie, 2006 22:52
Lokalizacja: Szaflary

Post autor: silverka »

Jak najbardziej należy celiakię nagłośnić!!! Ja będąc studentką na diecie bezglutenowej powiem jedno.. takie dofinansowanie do diety baardzo by się przydało. Trzeba o to walczyć i nie poddawać się !! Nam będzie ciężko wywalczyć te pieniądze, ale inni już będą mieć lepiej. Przypuśćmy, że moje dzieci też będą chore (tfu tfu ! ) .. w takim przypadku będę musiała zarabiać majątek, a z pensji pielęgniarki w naszym kraju na pewno nie dam rady. Jedyna szansa jaką widzę to wyjechać..
Evelinecka

Post autor: Evelinecka »

Ale faza;/;/;/ :< chamstwo jak nic aby nam sie nie nalezalo;/ ale cos z tym trzeba zrobic:) Przytrzemy im noski:) :) My sie zaliczamy do grupy osob chorych i nam sie nalezy chociazby jakas zapomoga a tu nic nawet grosza nie chca dac;/;/;/ Jestem w szoku ze czasem trzaba sie wstydzic za nasz kraj...a zwlaszcza calych tych ..... politykow ,ministrow..itp...;/ :/ :< :<
madine.c
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob 22 gru, 2007 22:31
Lokalizacja: Strzałkowo

Post autor: madine.c »

Zgadzam sie z wami. Od niedawna jestem na diecie. Nie pracuje i mam małe dziecko ( na szczęście narazie zdrowe) ale gdybym nie miała internetu nie wyobrażam sobie co bym jadła. Do najbliższego sklepu z żywnością bezglutenowa mam 60km. Dobrze że mąż ma dobrą pracę ale gdyby było inaczej? Strach się bać! :zly:
Awatar użytkownika
ajolek86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn 13 lut, 2012 18:12
Lokalizacja: Bytom

Post autor: ajolek86 »

Czy w ciągu tych lat coś się ruszyło w tej sprawie ?? TZN zmieniły się prawa chorych, doszły jakieś przywileje ??


Małgorzata pisze:Właśnie tym o czym piszecie wyżej zaczyna się zajmować nasza Fundacja. Niedługo o celiakii będzie zdecydowanie więcej w mediach, macie to jak w banku. :D
ODPOWIEDZ