Friendly Food - Poznań

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Sage
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob 03 mar, 2012 18:58
Lokalizacja: Poznań

Friendly Food - Poznań

Post autor: Sage »

Czy ktoś już z Was tam był? Ja niedługo się wybieram i jestem ciekawa Waszych wrażeń i samopoczucia po posiłku.
Awatar użytkownika
mamadwójki
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 356
Rejestracja: śr 14 cze, 2006 15:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mamadwójki »

ja miałam iść ale zdrowotne problemy w rodzinie odsuneły te zamiary na dalszy plan
Asia
Awatar użytkownika
mamadwójki
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 356
Rejestracja: śr 14 cze, 2006 15:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mamadwójki »

ale z niecierpliwością czekam na informacje od Ciebie!
Asia
Awatar użytkownika
zofia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 135
Rejestracja: pt 09 gru, 2011 13:29
Lokalizacja: Kępno/wielkopolska

Post autor: zofia »

Sage,

To Ty udaj się tam szybko i daj nam znać jakie pyszności serwują ;) ;)
Ja będę w Poznaniu na koniec kwietnia i będzie to jedno z pierwszych miejsc które odwiedzę :!: :D :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Sage
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob 03 mar, 2012 18:58
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sage »

Może nawet jutro uda mi się pójść, czegoś spróbować i wypytać. Oj, ja ich tam już wypytam <:>>
Magdula82
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: ndz 07 sie, 2011 19:09
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: Magdula82 »

też czekam na informacje. Raz na jakiś czas bywam w Poznaniu i bardzo się cieszę,że będę mogła zjeść coś na ciepło.
sunshine
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 53
Rejestracja: czw 24 lut, 2011 21:56
Lokalizacja: Poznań

Post autor: sunshine »

Mój Mąż już tam jadł. Porcję są za małe, jak na ich cenę - dwie nie wystarczyły mu, żeby się najadł (jadł kurczaka z warzywami, wystarczyłoby dodać do tego np. frytki, żeby był z tego pełnoprawny posiłek). On sam woli jednak iść do La Cantine, gdzie już jadł i wie, że obsługa zrobi mu bezglutenową zapiekankę, którą się naje, a będzie kosztować tyle samo co danie w Friendly Food.
Ostatnio zmieniony pt 16 mar, 2012 22:55 przez sunshine, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sage
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob 03 mar, 2012 18:58
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sage »

Byłam w Friendly Food. Łatwo trafić. Przyjazny, okrągły szyld. Lokal niewielki, ale przytulny i schludny. Można tam zjeść, można też kupić pewne produkty.

Jeśli chodzi o to pierwsze, menu macie na ich stronie internetowej, zatem nie będę się nad tym rozwodzić. Ja zamówiłam naleśniki ze szpinakiem (bez fety), deser (świeże, pomarańcze, bezy, robiony tam mus malinowy) i mineralną Wielką Pieniawę. Smakowało mi. Zapłaciłam 18,50 zł.

Rozmawiałam i podpytałam nieco obsługę i szefową. Więcej informacji na pewno zdobyły osoby z Warszawy ze Stowarzyszenia, które tam były, ale oto parę rzeczy, których się dowiedziałam. Pieczywo, które jest w karcie, to gotowe produkty, głównie firmy Glutenex. Używają mąki gryczanej Radix Bisa, przypraw Nifares, kawa jest bio, sprowadzana z bodajże Włoch, mielona na miejscu. Parówki chyba są Żywca. Produkty takie, jak feta, serki, tuńczyk czy wędzony łosoś kupują w Makro. Na moje pytanie, czy kontaktują się z producentami takich właśnie rzeczy, aby ustalić czy są bezglutenowe, szefowa odpowiedziała mi, że z większością tak. Obsługa powiedziała chyba, że raczej nie, ale nie pamiętam dokładnie, a nie chcę kłamać. Sosy do sałatek i serki smakowe robią sami, z tego co pamiętam. Najlepiej po prostu zapytać o szczegóły, które nas osobiście interesują. Panie są bardzo pomocne, cierpliwe, miłe i nie mają na twarzach uśmiechu w stylu :okulary2: „przyszła upierdliwa kosmitka”.

Jeżeli chodzi o sklepik, przeważają produkty Balvitena. Można też kupić przyprawy Nifaresa i przetwory z Gryszczeniówki.
Podoba mi się, ze sztućce, talerze i szklanki są jednorazowe. Fajnie, że to miejsce typowo bezglutenowe, a nie tylko przyjazne celiakom, bo nie lubię zastanawiać się nad tym co się dzieje w kuchni, co na czym jest krojone, w jakim garnku gotowane itd. Jeżeli macie jeszcze jakieś pytania, to piszcie na priva, albo pytajcie na forum. :)
Awatar użytkownika
Sage
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob 03 mar, 2012 18:58
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sage »

Najlepiej, jeżeli do FF pójdzie osoba, której organizm błyskawicznie reaguje na gluten. Ja tak nie mam.
Ostatnio zmieniony pn 19 mar, 2012 17:23 przez Sage, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
mamadwójki
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 356
Rejestracja: śr 14 cze, 2006 15:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mamadwójki »

dzięki za relację, my na pewno pódziemy, tylko musi się u nas trochę "uspokoić", żeby nam się chciało (mój mąż jest w trakcie diagnostyki guza na sercu... ehhh :( )
Asia
Awatar użytkownika
zofia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 135
Rejestracja: pt 09 gru, 2011 13:29
Lokalizacja: Kępno/wielkopolska

Post autor: zofia »

Jadłam naleśniki na słodko i z mięsem - bardzo dobre :) Bardzo smakowała mi także sałatka z kurczakiem i fetą oraz koktajl ananasowo-selerowy :D
Ceny przystępne, a lokal przytulny :) :)

Oby więcej takich miejsc!
Obrazek
Brida4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: sob 06 paź, 2012 17:04
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Brida4 »

Ja też byłam :)

Porcje faktycznie małe (warzywa z pieca), za 8 zł, to jest danie na pół zęba, ale dobre.

Atmosfera przyjazna, wszystko ciepłe itd.

Ps. Nie wiem, tylko, jak to jest na serio ze składnikami, bo jadłam niby pomidorówkę "bez niczego" czyli bez mąki i mleka, a była dosyć gęsta i nie jakaś jasna, a potem nie za dobrze się czułam ,ale niby bezpieczna.
Zupy są tylko do 16.00 a knajpa do 18.00 - szkoda!

Więcej takich miejsc!
Awatar użytkownika
Grażyna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 340
Rejestracja: ndz 13 lut, 2005 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Grażyna »

No wiesz, ja bardzo często robię gęstą pomidorową - a nie zaprawiam mąką. Wystarczy zmiksować pomidory (ew. koncentrat) z częścią warzyw z zupy (lub z ziemniakiem). A tak w ogóle, to skąd wiesz, że źle się czułaś właśnie po tej zupie? Może po prostu namieszałaś i brzuch Cię rozbolał?
Awatar użytkownika
Bartek1555
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz 19 sie, 2012 12:30
Lokalizacja: Kostrzy nad Odrą

Post autor: Bartek1555 »

Jak dla mnie lokal bomba, polecam wszystkim. Pyszne naleśniki bezglutenowe, zupy to jakaś rewelacja - 100% warzywa, bez mąk, koncentratów i różnych dodatków, po prostu są blendowane z dużej ilości warzyw. Przepyszne ciasta w 100% robione przez pracujące tam panie, nie kupne w jakiś piekarniach ;) Najfajniejszym choć uważam że trochę drogim daniem jest pizza serwowana od niedawna i tylko w piątki. Spory wybór także produktów bezglutenowych i produktów BIO czy ekologicznych :) I z odpowiedzi powyżej, to prawda, że obsługa jest bardzo miła. Jak kupowałem mąkę na ciasto to poświęcono mi nawet dłuższą chwilę jakie mąki są dobre, z jakich mąk tam wyrabiają ciasta, które najlepiej używać itp :) Polecam!!!

Strona internetowa friednlyfood jak ktoś ma ochotę zerknąć > http://www.friendlyfood.pl/
Ostatnio zmieniony sob 02 mar, 2013 11:52 przez Bartek1555, łącznie zmieniany 3 razy.
GOSIASIT
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 129
Rejestracja: wt 28 sty, 2014 02:08
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Friendly Food - Poznań

Post autor: GOSIASIT »

Ja też byłam kilka razy i to niedawno.
Ale mogę powiedzieć, że jedzenie bardzo dobre. Mnie zachwyciła "jaglanka" chodź porcja wydaje się nie za duża to w żołądku czuje się opór przy ostatnim kęsie :D
jadłam również zupę z fasolki szparagowej zielonej i była pyszna, pikantna lekko, w sam raz dla mojego podniebienia, chociaż jestem "świeżym" celiakiem to uwielbiam pikantne potrawy a jak pewnie wiecie szkodzi nam "małokosmkowym" ostrość. Wystrój lokalu bardzo ciekawy, mnie osobiście zachwyciła łazienka hehe (jakiegoś świra mam na punkcie łazienek) ;)
co do ciast to codziennie jest inne i świeżo pieczone na miejscu, wiem bo byłam światkiem jak ciasto wniesiono z kuchni pachnące i parujące.
Naleśniki tez są ok, ale ja wolę swoje :P
Ogólnie rzecz biorąc-----> POLECAM!
Są ludzie i ludziska,tych drugich niestety jest jakby więcej...
ODPOWIEDZ