UWAGA! Piekarnia Wysocki

Dział poświęcone przepisom i regulacjom prawnym.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Olciak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn 17 kwie, 2006 00:36
Lokalizacja: Gliwice

UWAGA! Piekarnia Wysocki

Post autor: Olciak »

Słuchajcie, mam taki problem, piekarnia Wysocki w moim mieście sprzedaje chleb "bezglutenowy" z mąki żytniej! Mój szok i tłumaczenia, że mąka żytnia jest jak najbardziej glutenowa, szefa piekarni niewiele interesują. Co prawda nie rozmawiałam z nim osobiście, ale przez panią ekspedientkę. Ona twierdzi, że ten z tego co się "uczył" - wie, że mąka żytnia nie zawiera glutenu. Mnie aż ciary po plecach przeszły, gdy to usłyszałam. Dodatkowo na witrynie sklepu piękna reklama W SPRZEDAŻY CHLEB BEZGLUTENOWY! Mi tym zbyt krzywdy nie robią bo wiem, że to produkt niedozwolony i go nie kupię, ale ktoś kto dopiero przeszedł na dietę i niewiele o niej wie - może mieć poważne problemy bo zjedzeniu żytniego chleba.
Moje pytanie brzmi - jak się rozprawić z tym panem, żeby raz na zawsze nie przebadanych produktów bezpodstawnie nie nazywał bezglutenowymi?
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

matko i córko jedyna...
sprawdziłam, że to w Gliwicach (o ile nie zmieniłaś miejsca zamieszkania), obawiam się, że to pierwsze efekty mody na dietę bezglutenową...

na pana najlepiej nasłać Stowarzyszenie.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Magdula82
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: ndz 07 sie, 2011 19:09
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: Magdula82 »

nie wiem co należy zrobić, ale po prostu tragedia! trzeba kogoś nasłać, tylko kogo.
Awatar użytkownika
Olciak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn 17 kwie, 2006 00:36
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Olciak »

Może im zaniosę broszury... Wydrukowane informacje, cokolwiek! Tylko obawiam się, że to mało. Chleb może się dobrze sprzedawać bo wygląda smakowicie, świeżutko i pachnąco...
Awatar użytkownika
Olciak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn 17 kwie, 2006 00:36
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Olciak »

Tak, to Gliwice, na zabrskiej. Nie wiem jak w pozostałych punktach tej piekarni.
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

Olciak pisze:Może im zaniosę broszury... Wydrukowane informacje, cokolwiek! Tylko obawiam się, że to mało. Chleb może się dobrze sprzedawać bo wygląda smakowicie, świeżutko i pachnąco...
szczerze wątpię, żeby pomogło - ale nie zaszkodzi zanieść. zawsze to lepiej zrobić choć tyle, niż nc. a nuż ktoś się ocknie.

mają swoją stronę internetową i jakiś na niej kontakt do nich:
http://wysocki.gliwice.pl/
może czytają maile?
Ostatnio zmieniony czw 22 mar, 2012 15:34 przez Ola_la, łącznie zmieniany 1 raz.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Awatar użytkownika
Kasinka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 288
Rejestracja: wt 21 sie, 2007 22:36
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Kasinka »

U mnie w mieście była identyczna sytuacja, również chleb żytni jako bezglutenowy. Zaniosłam im broszurę, powiedziałam, że to narażanie życia i zdrowia chorych osób, a to podlega odpowiedzialności karnej oraz inspekcji sanitarnej. Wystarczyło.

Jeśli to ich nie przekona nie miej skrupułów, dzwoń do Sanepidu.
Obrazek
aniadyrek
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 89
Rejestracja: wt 07 gru, 2010 15:56
Lokalizacja: Chełmiec/ NS

Post autor: aniadyrek »

wow !!
SANEPID :(
Rodzina bezglutków ja brat i wujek :) zapraszamy do Chełmca :)
Obrazek
kinga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 490
Rejestracja: pn 14 mar, 2005 11:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kinga »

Aniadyrek-koniecznie zgłoś to do Sanepidu-nie będą nas truć :(
aniadyrek
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 89
Rejestracja: wt 07 gru, 2010 15:56
Lokalizacja: Chełmiec/ NS

Post autor: aniadyrek »

chyba faktycznie napiszę pismo bo aż mi dech zaparło na samą myśl co oni kombinują w tej piekarni
Rodzina bezglutków ja brat i wujek :) zapraszamy do Chełmca :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Sage
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob 03 mar, 2012 18:58
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sage »

Chyba wybuchnę :galy: Jak najszybciej trzeba to zgłosić. Państwowa Inspekcja Sanitarna, Inspekcja Handlowa, info na Facebooku. Nie może być miejsca na takie coś. Przypomina mi się, jak kiedyś panie z piekarni próbowały mojemu Tacie wcisnąć chleb dla diabetyków.
Awatar użytkownika
agacia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 138
Rejestracja: pn 09 sie, 2010 21:26
Lokalizacja: Marki

Post autor: agacia »

wiecie co, normalnie aż mi szczęka opadła, czuję ścisk w środku, że tak po prostu jakiś palant chce sobie zarobić na naszym nieszczęściu !!!! ja wiadomo, nigdy bym takiego chlebka nie tknęła, ale jak ktoś jest na początku drogi bezglutenowej, to da się na to nabrać i będzie cierpieć :( odczuwam ogromny żal i złość !
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

I co? udało się namówić sanepid na interwencję?
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
aniadyrek
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 89
Rejestracja: wt 07 gru, 2010 15:56
Lokalizacja: Chełmiec/ NS

Post autor: aniadyrek »

niestety ja tego nie moge zrobic gdyż mieszkam za daleko a trzeba podejść do gliwickiego lub katowickiego oddziału sanepidu i zgłosić problem - lub napisać odpowiednie pismo
Rodzina bezglutków ja brat i wujek :) zapraszamy do Chełmca :)
Obrazek
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Post autor: Justyna1982 »

Ojej to trzeba zakasać rękawy i czym prędzej pismo wysłać. Zrób to wiesz najlepiej jak wygląda sytuacja i możesz ją dokładnie opisać! Jakbyś potrzebowała pomocy w skleceniu pisma pisz pomogę.
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
ODPOWIEDZ