Benefity dla celiaka w Anglii ??

Dział poświęcone przepisom i regulacjom prawnym.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ajolek86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn 13 lut, 2012 18:12
Lokalizacja: Bytom

Benefity dla celiaka w Anglii ??

Post autor: ajolek86 »

Witam
Lada dzień wyjeżdżam do Wielkiej Brytanii... Już sobie wyczytałam na forum gdzie mogę kupić sobie produkty bezglutenowe. Ale zastanawiam się teraz czy w Angli przysługują jakieś dopłaty do diety ?? Szukam wszędzie ale narazie nic nie znalazłam na ten temat. Z tego co wiem w niektórych krajach jest coś takiego, pytanie tylko czy w Anglii również i czy wogóle ja jako obcokrajowiec mogłą bym się o to ubiegać ??
aina72
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: czw 17 mar, 2011 01:08
Lokalizacja: uk

Post autor: aina72 »

Mieszkam w uk 5 lat, mam nadwrażliwośc na gluten. Zgadza się w uk jest dotacja od państwa na produkty bezglutenowe, dowiedziałam się o tym podczas rozmowy z gastrologiem który skierował mnie na biopsję. Celiakii nie mam więc nie jestem w stanie dokładnie napisac Ci jak ta pomoc finansowa wygląda, w maju idę do gastro omówic moje wyniki badań może się coś dowiem to napiszę. Skoro wyjeżdżasz to wez ze sobą jakiś papier potwierdzający że masz celiakię bo na słowo to Ci nie uwierzą albo każą zrobic prowokację i biopsję albo zignorują. Więc po co się męczyc. Jak masz papier świadczący o celiakii to na wszelki wypadek idz do tłumacza przysięgłego niech przetłumaczy, żeby dla nich fachowo było. No to tu będziesz miała większy wybór jedzonka;)) dużo słodyczy jest;)) pozdrawiam
Awatar użytkownika
ajolek86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn 13 lut, 2012 18:12
Lokalizacja: Bytom

Post autor: ajolek86 »

Oooo...Dziękuje za odpowiedź, szukałam czegoś w internecie ale akurat o dodatkach do diet nic nie znalazłam.
Oczywiście czekam na jakieś nowe informacje jeśli będziesz już coś wiedziała. Ja puki co czekam na gastroskopie tzn miałam diagnoze w dzieciństwie o czym dowiedziałam się neidawno dlatego muszę zrobić nowe badania.
Pomyślę o tym tłumaczeniu, napewno będzie to dużo wiarygodniejsze niż papierek po pl ;)

Tylko ciekawa jestem jak to tam wygląda, jakie to są kwoty i czy ciężko jest z ubieganiem się.

A powiedz mi co do produktów to na jakiej zasadzie to tam jest ?? Tzn przeszukujesz skład produktów w poszukiwaniu tych które nie mają glutenu czy poprostu sporo jest typowych produktów z przekreślonym kłosem ??

Jogły byśmy się wymienić mailami ?? Było by to dla mnie duże wsparcie gdybym mogłą się czasem skonsultować :)
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8096
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: Leeloo »

niesamowite:

http://www.coeliac.org.uk/gluten-free-d ... escription


jedzenie bg na receptę od lekarza ogólnego (z małą dopłatą)
Troja86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt 19 lis, 2013 15:43
Lokalizacja: centrum

Post autor: Troja86 »

No i to jest normalny kraj, gdzie ludzie z problemami są wspierani przez państwo a nie traktowani jak kosmici, vide tematy o komisjach lekarskich :|
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Post autor: Anula80 »

Dokładnie, a u nas producenci muszą zarobić, pośrednicy też, a my płacimy "jak za zboże" :/
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
ODPOWIEDZ