Łódź

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

zokka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: śr 14 sty, 2009 20:41
Lokalizacja: warszawa

Łódź

Post autor: zokka »

Polecam wszystkim odwiedzającym lub mieszkającym w Łodzi restaurację Revelo. Niezwykły klimacik lat chyba 30- tych. Córka zjadła pyszne bezglutenowe kopyteczka, sałatkę z łososiem. Personel zorientowany w temacie, wcześniej przygotowywał się po uprzedzeniu, niezwykle miła obsługa, ceny niestety jak zwykle...ale raz na jakiś czas warto.
Awatar użytkownika
Tomkus
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 615
Rejestracja: pn 08 gru, 2008 12:38
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tomkus »

A jakie ceny? Pewnie podobne jak w innych?
O, nie chcieć, o i nie móc umrzeć chociaż nieco!
Wszystko wypite! Ty tam, nie śmiej się z mych żali!
Wszystko, wszystko wypite! zjedzone! - Cóż dalej?

/Paul Verlaine/
Wojtek

Post autor: Wojtek »

Potwierdzam. Byłem niedawno tam na weselu. Wszystko było dla mnie przygotowane.
zokka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: śr 14 sty, 2009 20:41
Lokalizacja: warszawa

Post autor: zokka »

Właściwie ceny jak w każdej porządnej restauracji, nie chodzi o potrawy bezglutenowe w wysokiej cenie. Tylko po prostu dobra restauracja to raczej odświętna sytuacja. Biorąc pod uwagę, że wszystkie produkty bezglutenowe mamy w wysokich cenach, wyjście do restauracji mocno obciąża budżet.
eneduelike
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt 22 lut, 2011 08:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: eneduelike »

Zachęcam wszystkich do odwiedzania cukierni MIŚ gdzie w ofercie są czekoladowe keksy bezglutenowe. Ostatnio widziałem również te keksy w nowo-otwartym sklepie przy Pomorskiej/k. placu Wolności (niestety nie pamietam nazwy)
polla2
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 68
Rejestracja: czw 30 paź, 2008 19:13
Lokalizacja: warszawa

Post autor: polla2 »

A ja bym była ostrożna. Ciekawe jak są robione te keksy, czy nie są zanieczyszczone glutenem w trakcie wyrobu, czyli w odpowienich warunkach. To, że ktoś je nazwał bezglutenowymi o niczym nie świadczy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

a tak z ciekawości - co to są keksy? Ciastka po prostu? Pytam, bo dla mnie keks to takie białe ciasto z bakaliami, a keksy mi się kojarzą tylko z niemieckimi Kekse :)
Obrazek
eneduelike
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt 22 lut, 2011 08:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: eneduelike »

tak, chodzi o takie małe ciastko czekoladowe z bakaliami :)
Awatar użytkownika
kuyt
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: wt 11 maja, 2010 17:22
Lokalizacja: LODZ

Post autor: kuyt »

W Tesco w Galerii są produkty bezglutenowe ... więc również polecam ...
Chrys­tus wypędził han­dlarzy ze świąty­ni. Potem han­dlarze zmądrze­li: przyw­dziali sza­ty kapłańskie.
Pszenica
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob 07 lip, 2012 13:56
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Pszenica »

W łódzkim Green Way wprowadzono wyraźne oznaczenia alergenów na dużym menu. Są dania ozanczone jako bezglutenowe :D (m.in gołąbki wegetariańskie, warzywa w sosie curry).Nie jest ich wiele, ale są. Polecam !

P.S Dla tych co nie wiedzą jest to knajpa wegetariańska.
Gosiuuunia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 363
Rejestracja: pn 17 lip, 2006 00:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gosiuuunia »

a propos tych keksów u Misia, pani powiedziała że do ich produkcji nie jest wykorzystywana mąką. Niestety bezmączny nie znaczy bezglutenowy. Nie kupiłam.
polla2
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 68
Rejestracja: czw 30 paź, 2008 19:13
Lokalizacja: warszawa

Post autor: polla2 »

Pszenica pisze:W łódzkim Green Way wprowadzono wyraźne oznaczenia alergenów na dużym menu. Są dania ozanczone jako bezglutenowe :D (m.in gołąbki wegetariańskie, warzywa w sosie curry).Nie jest ich wiele, ale są. Polecam !

P.S Dla tych co nie wiedzą jest to knajpa wegetariańska.
Należy pamiętać, że oznaczenie dań jako bezglutenowe, wcale nie oznacza, że one takowe są. Co z tego, że na pozór użyte produkty do ich przygotowania są bezglutenowe, jeśli te dania są robione w kuchni, gdzie pyli mąka, a osoby tam pracujące zupełnie nie wiedzą, jak takie danie przygotować, żeby było w pełni bezglutenowe. Dlatego trzeba do takich miejsc podchodzić z rezerwową. Po to istnieje akcja Stowarzyszenia Menu bez glutenu, żeby miejsca oferujące dania bezglutenowe, miały świadomość o co w diecie bg chodzi. I tym miejscom, które biorą udział w tym projekcie, można zaufać, a innym...Nikt nie wie, jaką mają świadomość problemu.
Obrazek
polla2
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 68
Rejestracja: czw 30 paź, 2008 19:13
Lokalizacja: warszawa

Post autor: polla2 »

Niestety bezmączny nie znaczy bezglutenowy. Nie kupiłam.[/quote]

Dokładnie, zgadzam się z tym w 100%.
Obrazek
Kamil Balinski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt 29 cze, 2010 11:22
Lokalizacja: Glasgow-Łódź

Post autor: Kamil Balinski »

O ile w Green Way-u gotują wegetariańsko to z przykrością muszę stwierdzić że nie wiedzą nic o diecie bg :/
Gosiuuunia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 363
Rejestracja: pn 17 lip, 2006 00:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gosiuuunia »

Gdzieś kiedyś przeczytałam, że w kuchni wegetariańskiej wykorzystywany jest gluten do robienia kotletów... Nawet widziałam zdjęcie takiego kotleta. Ja bym jednak chyba omijała kuchnie typowo wegetariańską. Być może będą czysty gluten dodawać do kotlecików sojowych czy coś takiego.
ODPOWIEDZ