Celiakia, a PZU

Dział poświęcone przepisom i regulacjom prawnym.

Moderator: Moderatorzy

Celiakia, a PZU

Postprzez maciej280 » N 08 lip, 2012 22:02

Potrzebuję informacji w następującym temacie - od dwóch miesięcy mam zdiagnozowaną celiakię. Z tytułu pobytu w szpitalu otrzymałem z PZU świadczenie w wysokości 200 PLN (5 dni w szpitalu). Czy należy się również świadczenie z tytułu nabytej choroby? W końcu jest to choroba nieuleczalna, i poniekąd powoduje większy czy mniejszy uszczerbek na zdrowiu. Mam polisę z ubezpieczenia zbiorowego w zakładzie pracy oraz dodatkowe na życie. :?:
Proszę o informację czy ktoś może zetknął się z takim tematem.
maciej280
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez anikam » Pn 09 lip, 2012 11:35

podejdź do PZU i zapytaj - i proszę zamieść co się dowiedziałeś na forum - też mnie to interesuje,
albo wyślij do nich maila z pytaniem
Obrazek
anikam
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz

Postprzez Justyna1982 » Wt 10 lip, 2012 08:46

Zapewne będzie zależało od danej polisy i danego ubezpieczyciela :) Jak masz w firmie to podejdź do kadr tam zapewne to prowadzą albo dadzą namiar na danego przedstawiciela pzu co Wasz zakład prowadzi
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz

Re: Celiakia, a PZU

Postprzez Magdalaena » Śr 11 lip, 2012 20:29

maciej280 napisał(a):Czy należy się również świadczenie z tytułu nabytej choroby? W końcu jest to choroba nieuleczalna, i poniekąd powoduje większy czy mniejszy uszczerbek na zdrowiu.

Oczywiście nie wiem, jaki masz zakres ubezpieczenia, ale moim zdaniem celiakii się nie nabywa (większość z nas choruje od urodzenia), tylko się ją diagnozuje.
A co do uszczerbku - jeśli przejdziesz na dietę bg, to Twoje zdrowie raczej się poprawi.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator

Re: Celiakia, a PZU

Postprzez AWilczak » Wt 25 lut, 2014 19:56

I czego sie dowiedziales? Jak na moje to nie nalezy się....
AWilczak
Nowicjusz
Nowicjusz

Powrót do Celiakia i prawo