ikea

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

jolcia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr 11 sty, 2012 17:27
Lokalizacja: Piła

ikea

Post autor: jolcia »

czy w ikei osoba na diecie b.g może jeśc frytki
Awatar użytkownika
rudziutka90
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 60
Rejestracja: śr 22 lut, 2012 21:12
Lokalizacja: Będzin

Post autor: rudziutka90 »

Na początku diety jadałam frytki z tego typu miejsc, dopóki sama nie zaczęłam pracy w barze/restauracji. Także teraz już nie jadam, bo wiem, że nie mogę sobie na to pozwolić.
Ale to jest być może kwestia lokalu.
Także czekamy na inne opinie :)
Awatar użytkownika
zofia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 135
Rejestracja: pt 09 gru, 2011 13:29
Lokalizacja: Kępno/wielkopolska

Post autor: zofia »

Zazwyczaj w "lokalach" podaje się gotowe, paczkowanych frytki. Rzadko kroi się je ze świeżych ziemniaków. Jeśli chodzi o te gotowe mogą być podsypywane mąką, żeby się nie sklejały (niektóre mrożonki także). Więc ryzyko jest. Do tego dochodzi kwestia przyrządzania. Czasem kotlet i frytki na jednym oleju się smażą :/
Ja bym nie zjadła.
Obrazek
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Post autor: Justyna1982 »

Ja w lokalu zawsze pytam o - firmę frytek (zazwyczaj mają popularne te, które znam jeśli firma lokalna proszę o skład z etykiety) - czy w tym samym oleju smażą coś z panierką czy mają osobny olej :))) Jak nie są kelnerzy pewni dopytują na kuchni :))
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
Awatar użytkownika
rudziutka90
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 60
Rejestracja: śr 22 lut, 2012 21:12
Lokalizacja: Będzin

Post autor: rudziutka90 »

W takim razie chyba mogę powiedzieć, że Cię podziwiam jeśli jadasz frytki w takich miejscach... Chciałabym mieć tyle zaufania do ludzi...
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Post autor: Justyna1982 »

Zaufanie - hmm jak ktoś mi pokazuje opakowanie po frytkach i znam firmę plus mają osobne urządzenie to czemu nie :) Poza tym jak widzą, że chodzi o małe dziecko to się bardziej boją i raczej nie ryzykują. Podobnie jak proszę o świeży produkt a nie znam sklepu i nie wiem ile czasu coś leży na ladzie to mówię, że chcę dać małemu dziecku to też inna rozmowa niż jak bym powiedziała - czy ten np. ser świeży?
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

osobne urządzenie jeszcze (niestety!) o niczym nie świadczy, myślę, że lepiej działa tutaj widok małego dziecka (jednak nie każdy celiak dysponuje tym "argumentem" :)), ale niestety nawet uczciwy sprzedawca nie zawsze wie, co jego zmiennik smażył wcześniej w danym urządzeniu.
a może akurat było takie obłożenie, że musieli nieplanowo wykorzystać frytkownicę do smażenia panierowanych skrzydełek albo nuggetsów?

tak sobie czarnowidzę i demonizuję - ale jak mi taką wątpliwość podsuwa np. rudziutka90, która w knajpie pracuje, i jak sobie przypomnę swoją pracę w knajpie 4* - bardzo dobrego skądinąd - hotelu, to zaczynam mieć obawy...
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Awatar użytkownika
rudziutka90
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 60
Rejestracja: śr 22 lut, 2012 21:12
Lokalizacja: Będzin

Post autor: rudziutka90 »

Tzn. teraz już nie pracuję... Ale jak pracowałam, to niestety ale w jednej frytkownicy było smażone to, co miało być smażone... Właśnie frytki, jakież nóżki z kurczaka, czy szaszłyki (oczywiście wszystko przyprawiane) Niestety... i myślę, że taka jest, niestety, smutna rzeczywistość takich lokali (nie mówię, że wszystkich)... Dlatego w zasadzie ja nie ufam tego typu lokalom...
Ostatnio zmieniony czw 05 lip, 2012 17:50 przez rudziutka90, łącznie zmieniany 1 raz.
Magdula82
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: ndz 07 sie, 2011 19:09
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: Magdula82 »

no ja też bym nie zaryzykowała. Zjadłam kiedyś frytki w sfinksie i bardzo odchorowałam dwa dni.
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Post autor: Justyna1982 »

Ja też pracowałam w gastronomii i przez dłuuugi czas nic nie jadłam w lokalach bo miałam złe wspomnienia nie tylko glutenowe ;) Jednak nie dajmy się zwariować bo byśmy musieli żyć powietrzem aha no jeszcze jak nie ma w menu cudów typu nagettsy to ryzyko "zakażenia" oleju też maleje ;) Na szczęście nie muszę często z takich przybytków korzystać
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
Awatar użytkownika
Kukułka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: sob 04 wrz, 2010 17:29
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kukułka »

Ja kilka razy podpytywałam o to, czy frytki we wrocławskiej Ikei są podsypywane mąką, zawsze była odpowiedź przecząca, więc owszem, jem je czasem, jak tam jestem. Nigdy nie miałam żadnych sensacji, chociaż to w sumie nie musi o niczym świadczyć.
Awatar użytkownika
rudziutka90
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 60
Rejestracja: śr 22 lut, 2012 21:12
Lokalizacja: Będzin

Post autor: rudziutka90 »

Myślę, że znaleźć frytki nie podsypywane w takich lokalach, to nie jest jakiś większy problem... Największym problemem jest, według mnie, właśnie z urządzeniami...
Awatar użytkownika
paulawawa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob 14 lip, 2012 11:12
Lokalizacja: warszawa

Post autor: paulawawa »

Moje dziecko uwielbia nugetsy :(
Zawsze jak chodzimy do maca, to je podjada :(
ikiwiki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt 04 lut, 2014 20:21

Re: ikea

Post autor: ikiwiki »

nugetsy??? w panierce?? slaby pomysl....
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8109
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: ikea

Post autor: Leeloo »

pulpety były zapewne z mąką glutenową
ODPOWIEDZ