Zakłady Mięsne "Grot"

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

celina
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr 13 kwie, 2005 21:32
Lokalizacja: Łódź

Zakłady Mięsne "Grot"

Post autor: celina »

ponizej umieszczony jest link do pliku zawierajacego liste wyrobow bezglutenowych firmy Grot jaka odszymalismy z tej firmy.

(Do Otwarcia potrzebny ms excel lub inny zamiennik tego programu )

http://leo.wsinf.edu.pl/~szyplak/grot.xls
Awatar użytkownika
MariuszO
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 236
Rejestracja: ndz 04 sty, 2004 17:55
Lokalizacja: obywatel świata

Post autor: MariuszO »

Nooo... dawno sie tak nie uśmiałem!
Czyli jest to firma które WSZYSTKIE produkty są bezglutenowe? Bo ta lista wygląda mi na pełną ofertę tej firmy.
Szczególnie smakowicie zapowiada się szynka piwna, kiełbasa piwna i mielonka tyrolska!

Ludzie, czy wy się nigdy nie nauczycie?!
Większość tzw. "technologów żywienia" nie odróżnia diabetyka od bezglutenowca, celiakii od cynfolii, a glutenu od gilotyny...
A wy wszystko łykacie... jak młode pelikany.
No nic. Zobaczymy czy zgodnie ze znowelizowaną ustawą z dniem 01.01.2006 na produktach owej firmy pojawi się informacja o tym że są to produkty bezglutenowe.
Nie moge sie doczekać co się wtedy będzie działo!

A tak przy okazji, poproście ich o informację na jakiej podstawie twierdzą, że ich produkty są bezglutenowe? Ach i poproście o dane osoby, która wam takich informacji udzieliła... będzie kogo do sądu podać przynajmniej.

W związku z dyskusją , która się wywiązała (prywatnie) - a która dotyczy w/w firmy. Czekamy na informacje od producenta o tym dlaczego uważa on, że jego prudukty są bezglutenowe (skład wymienionych produktów, technologia produkcji, etc.)
Mam nadzieję, że okaże się iż nie miałem racji.
I publicznie ogłaszam: obiecałem publiczne przeprosiny i rok darmowej reklamy w naszym serwisie producentowi jeżeli nie miałem racji.
Sylwia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 64
Rejestracja: pn 14 cze, 2004 14:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sylwia »

Niezłe. Szczególnie kaszanka (czyżby z kaszy gryczanej). :lol:
Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

Sylwia dobre :lol:
czekam na odpowiedź z przedsiębiorstwa Grot
celina
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr 13 kwie, 2005 21:32
Lokalizacja: Łódź

Post autor: celina »

Wierzcie badz nie ale jest z kaszy gryczanej. Wedlug zapewnien producenta na calym zakladzie nie ma kaszy jeczmiennej. Cala sprawa (watpliwosci Mariusza) przekzana zostala firmie Grot i mam nadzieje ze teraz ona bedzie pilotowac ta sprawe.
Awatar użytkownika
brygida
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn 16 maja, 2005 11:07
Lokalizacja: Białystok

Post autor: brygida »

z kaszanką- jestem gotowa się zgodzić, ale ciekawe co dodają do pasztetowej, pasztetów i watrobiany?
Awatar użytkownika
MariuszO
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 236
Rejestracja: ndz 04 sty, 2004 17:55
Lokalizacja: obywatel świata

Post autor: MariuszO »

Jakaś wymiana korespondencji była, ale generalnie czekamy na konkretne informacje.
Gosiuuunia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 363
Rejestracja: pn 17 lip, 2006 00:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gosiuuunia »

Hej, nie wiem jak uwas, ale u mnie w sklepie GROT pojawila sie lista produktow bg. jesli bedziecie zainteresowani to moge ja przepisac :) nawet sporo tego :)
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

MariuszO pisze:ale generalnie czekamy na konkretne informacje.
czy ta firma coś wtedy odpisała?
Wojtek

Post autor: Wojtek »

Też ostatnio otrzmałem taką listę, ale jakos trudno mi sie przekonać. Są tam pasztety, parówki, kiełbasy itd.
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Wojtek pisze:Też ostatnio otrzmałem taką listę, ale jakos trudno mi sie przekonać. Są tam pasztety, parówki, kiełbasy itd.
Podejrzewam, że jest to jedna z tych firm, które po prostu nie wiedzą co to jest gluten i w czym się znajduje... Mieliśmy już na forum firmę z "chlebem żytnim 100% bezglutenowym" na przykład i inne tego typu kwiatki.

Ale jeśli rozsyłają takie informacje to robi się niebezpieczne - podaj szczegóły jeśli możesz.
Obrazek
bogusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 243
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Katowice

Post autor: bogusia »

Wystarczy ich poprosić ,żeby przebadali swoje produkty i dostarczyli dokumentację,tak jak to zrobiły inne firmy.
Na jakiej podstawie umieścili napis -bezglutenowe?
Małgorzata pisze:jeśli rozsyłają takie informacje to robi się niebezpieczne
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

bogusia pisze:Wystarczy ich poprosić ,żeby przebadali swoje produkty
najpierw to niech się wypowiedzą na jakiej podstawie twierdzą, że produkty są bezglutenowe i niech prześlą skany dokumentów. Jak robili badania, to mają, jak nie robili, a twierdzą, że są bezglutenowi, to oficjalnie im napisać, że wprowadzając w błąd konsumentów narażają ich zdrowie. Z poważaniem :kosci:
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

"Witam,

W imieniu Polskiego Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej uprzejmie proszę o wyjaśnienie nam czy część produktów Firmy rzeczywiście jest bezglutenowych, gdyż dowiedzieliśmy się, że wysyłają Państw takie informacje zaineresowanym osobom.

Produkty typu parówki, pasztetowa, wątrobianka zawierają w swym składzie niedozwolone na diecie składniki typu kasza manna, kasza jęczmiennna, skrobia pszenna itp.

Na jakiej podstawie Państwo twierdzą, iż te produkty są bezglutenowe? Czy zostały wykonane w tym kierunku odpowiednie badania potwierdzone certyfikatem?
Czy posiadają Państwo osobną linię produkcyjną tylko do wyrobu takich produktów.

Mam nadzieję, iż zdają sobie Państwo sprawę czym grozi osobie na diecie bezglutenowej spożywanie zabronionego produktu. Bardzo proszę o zapoznanie się z konsekwencjami takiej sytuacji:

http://www.celiakia.org/index.php?lang= ... oba.objawy

Proszę o szczegółowe wyjaśnienia.

Z poważaniem,

Małgorzata Źródlak
Prezes Stowarzyszenia"

zobaczymy, czy będzie odzew :)
Obrazek
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Świetnie Małgorzato! Bardzo mi się podoba, rzeczowo i spokojnie, ale stanowczo.
Rafal_tata pisze:oficjalnie im napisać, że wprowadzając w błąd konsumentów narażają ich zdrowie
Oj, napiszemy im w razie czego... :028:
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
ODPOWIEDZ