Odwołanie w sądzie pracy

Dział poświęcone przepisom i regulacjom prawnym.

Moderator: Moderatorzy

jerzy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr 02 cze, 2004 08:55
Lokalizacja: bytom
Kontakt:

Odwołanie w sądzie pracy

Post autor: jerzy »

czy ktoś już miał sprawę w sądzie i czy wygrał
Awatar użytkownika
Kasia-mama
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: sob 17 sty, 2004 17:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kasia-mama »

Ja jestem po jednej sprawie w lutym, nic z tego nie wyszło, bo Zespół Wojewódzki zakwestionował opinię biegłego lekarza sądowego. Obawiam się, że to może jeszcze trochę potrwać, ale 9 czerwca mam następną sprawę. Napiszę, jak było.
bogusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 243
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Katowice

odwołanie w sądzie pracy

Post autor: bogusia »

W styczniu 2004 wygrałam sprawę w sądzie[katowice], dziecku nawet zwrócono pieniążki za okres postępowania w sprawie orzecznictwa, ale komisja wojewódzka przyznała niepelnosprawność do pażdziernika.Zaczynam więc drogę od początku.A co u Kasi - mamy?
Awatar użytkownika
Kasia-mama
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: sob 17 sty, 2004 17:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kasia-mama »

W listopadzie mam następne, już trzecie spotkanie w sądzie. Jestem tym razem po badaniach u biegłego alergologa. Dam znać, jak poszło.
Gratuluję wygranej i życzę wytrwałości na nowej drodze postępowania.
bogusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 243
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Katowice

Post autor: bogusia »

Również życzę wytrałości.Myślę,że warto walczyć i przy okazji uświadamiać lekarzy innych specjalności-tych z komisji orzekających.
ewak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: sob 26 cze, 2004 20:10
Lokalizacja: Bolesławiec

Post autor: ewak »

Mój synek dostał orzeczenie na rok - dobre i to. na pewno wystąpię o przedłużenie na kolejne lata. Pozdrawiamy
Awatar użytkownika
Kasia-mama
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: sob 17 sty, 2004 17:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kasia-mama »

do bogusi:
czy w Waszej sprawie była apelacja?
ja dzisiaj wygrałam w pierwszej instancji
bogusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 243
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Katowice

Post autor: bogusia »

Nie było apelacji. Wygrałam za pierwszym podejściem.Cieszę się , że Kasi - mamie się udało - gratuluję.
Szyplak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt 07 gru, 2004 21:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Szyplak »

Dzis gazecie ("Ekspress Ilustrowany") przeczytalem o zmianach w orzeczaniu zdolnosci do pracy przez ZUS-u. Mam nadzieje ze na lepsze choc jak to bedzie to czas pokarze.Zmiany maja byc wpprowadzone od 1 stycznia 2005r.

Skrocona wersja artykulu:

Pozostaje co prawda lekarz orzecznik, jednak od jego dezyzji w ciagu 14 dni od dnia otrzymania decyzji mozna sie odwolac "Komisji Odwolawczej". Jednak jesli przegapimy ten termin dalsze nasze roszczenia nie beda juz rospatrywane, nawet sad sie juz tym nie zajmie. Sklada sie ona z trzech osob lekarzy ktorych nazwisk jednak nie zostana nam podane a nawet specjalnosci (jak twierdzi ZUS ma to zapobiec korupcji). "Komisja Odwolawcza" z gory wyznaczy termin rozpatrzenia naszego sprzeciwu i w razie potrzeby moze zarzadac dodatkowe badania lub dokumenty i jesli to konieczne wezwie nas na rozmowe. Ostatnia deska ratunku jest droga sadowa, ktora wielu z nas juz dobrze zna.
11 lat na diecie ;)
Awatar użytkownika
alicja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: czw 20 sty, 2005 18:16
Lokalizacja: Grudziadz

Post autor: alicja »

Dwa lata temu staralam sie o zasilek pielegnacyjny na corke 4 letnia z powodu astmy oskrzelowej,tez sprawa trafila za do sadu.Biegli lekarze powiatowi stwierdzili,ze na astme juz nie ma zasilku.W czasie trwania dalszych odwolan , stwierdzono u corki celiakie.Dostalam wezwanie do bieglych lekarzy sadowych,gdzie corke badal alergolog i gastroeterolog.W ciagu 2 tygodni przyszlo pismo,ze przyznano mi zasilek pielegnacyjny na rok,gdzie liczylo sie od daty zlozenia do sadu tzn. 10 miesiecy. :D
Fakt splacili mi ale zaraz musialam znowu sie starac o przedluzenie.Dostalam bez problemu i na 3 lata.
W 2007 startuje znowu,mam tylko nadzieje,ze Sad juz nie bedzie potrzebny :D


Pozdrowienia dla wytrwalych.
bogusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 243
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Katowice

Post autor: bogusia »

Po wygraniu w sądzie ,po roku znowu byłam na komisji.Tym razem dostałam orzecznie/i tym samym zasiłek/ od ręki ,ale też na rok.W XI więc idziemy znowu.Drobna paranoja.
jarek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz 27 lis, 2005 16:49
Lokalizacja: czestochowa

Post autor: jarek »

czy jak sie jest doroslym i pracuje to czy przysluguje jakies dofinansowanie w zwiazku z dieta jaka nalezy przestrzegac.pozdrawiam
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

nie - nie przysługuje
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

odwołać się do Sądu Pracy?

Post autor: GosiaM »

Piszę i proszę o radę, bo nie wiem co w chwili obecnej mam zrobić. W 2003 roku córka dostała niepełnosprawność na dwa lata po odwołaniu się w Wojewódzkim Zespole do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności. Po dwóch latach wystąpiliśmy do Powiatowego Zespołu o przedłużenie - nie uznano, odwołaliśmy się do Wojewódzkiego i co otrzymaliśmy w odpowiedzi? "utrzymuje się w mocy zaskarżone orzeczenie". Dziecko jest zbyt zadbane i zbyt dobrze się rozwija, więc po co zasiłek pielęgnacyjny. Teraz mogę się odwołać do Sądu Rejonowego - Wydział Pracy i szczerze powiedziawszy nie wiem co zrobić. Czy się odwołać i zażyczyć sobie lekarza gastroenterologa? Czy dać na pół roku spokój i wystąpić znowu do Powiatowego Zespołu. Jak powinno wyglądać takie odwołanie do Sądu? Czy za taką sprawę się coś w Sądzie opłaca?
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

nic sie nie płaci
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
ODPOWIEDZ