O celiakii na Polsat News

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
polla2
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 68
Rejestracja: czw 30 paź, 2008 19:13
Lokalizacja: warszawa

O celiakii na Polsat News

Post autor: polla2 »

W najbliższą sobotę tj. 8 września o godz. 14.45 na kanale Polsat News o celiakii i nie tylko:) Zachęcamy do oglądania! :D
Obrazek
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

Oglądałam, posadziłam rodzinę i też musieli oglądać :)
Podobało mi się - jak wszystko, co się pokazuje w mediach o celiakii - natomiast zabrakło mi trochę "grozy" :)
P. doktor (nie zarejestrowałam nazwiska) mówił oczywiście o skutkach nieleczonej celiakii i nieprzestrzegania diety, ale moim zdaniem warto byłoby wspominać w takich razach o najdrastyczniejszych możliwych skutkach - włącznie z rakiem, chłoniakiem i innymi "ostatecznościami".
Głównie po to, żeby przekonać wciąż jeszcze nieprzekonanych "bliskich i dalszych", że tak obsesyjne przestrzeganie diety, to nie choroba psychiczna ani widzimisię, tylko niezbędna konieczność.
Oczywiście była mowa o depresji, osteoporozie, nawet o skrajnym wycieńczeniu - ale depresja jest - że tak powiem - dość "nieuchwytna" i przez wielu lekceważona jeszcze bardziej niż celiakia, osteoporozę ma coraz więcej osób i to nie tylko wskutek celiakii, groźniej brzmi już skrajne wycieńczenie - ale też jest dość "niedookreślone", poza tym - dla wielu skrajne wycieńczenie może być skutkiem tego, że "my przecież nic nie jemy!",
no a rak, to rak - konkret, z którym się nie dyskutuje.

ale to tylko ta jedna skromna uwaga, generalnie każda informacja o celiakii i publikacja w mediach jest bezcenna!
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
dzuzka86
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 95
Rejestracja: czw 12 lip, 2012 16:02
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA

Post autor: dzuzka86 »

Jak zwykle zapomniałam o tym programie :/ . Zapewne cenne informacje mnie ominęły. Nie wiecie czy można go gdzieś obejrzeć w ramach powtórki?? A może ktoś z Was nagrał go przypadkiem??
Pozdrawiam
TheLibelle91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: śr 11 kwie, 2012 14:50
Lokalizacja: Kraków

Post autor: TheLibelle91 »

Ja obejrzałam tylko ostatnie 5 minut a szkoda!
Chętnie bym pokazała mojej rodzinie...;)
wieczorynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 432
Rejestracja: pt 25 lut, 2011 11:30
Lokalizacja: Żory

Post autor: wieczorynka »

Może ktoś zna jakiś link. Może jest już na internecie?
Awatar użytkownika
anakon
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 609
Rejestracja: czw 08 sty, 2004 12:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: anakon »

Witam, aby obejrzeć ten odcinek wchodzicie na stronę ipla.pl w zakładkę programy /zdrowie / encyklopedia zdrowia / celiakia (w tej chwili pod tym linkiem http://www.ipla.tv/Encyklopedia-zdrowia-celiakia/vod-5585541 Na ipla w telewizorze też można obejrzeć (jak ktoś ma dostęp).

Uwaga : na komputerze wymagana instalacja wtyczki silverlight

Formuła programu jest bardzo zwięzła, więc czasu jest niewiele i na dużym poziomie ogólności. Na tyle dużym, że gdyby zacząć wdawać się w szczegóły to zostało by to zgrabnie przerwane. Może i zabrakło grozy, ale temat zaistniał. Program był nadany w sobotę i niedzielę o tej samej porze, średnia oglądalność ok 100tys osób.
Pozdrawiam
ALa

Powinnam dodać jeszcze, że ta mała panienka z avatara trochę już urosła :D
Ostatnio zmieniony śr 12 wrz, 2012 00:09 przez anakon, łącznie zmieniany 2 razy.
dzuzka86
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 95
Rejestracja: czw 12 lip, 2012 16:02
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA

Post autor: dzuzka86 »

Dziękuję bardzo za link!!
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Alu - dzięki za link i gratulujemy wystąpienia! Cieszę się, że udało się powiedzieć sporo istotnych rzeczy.
Obrazek
Awatar użytkownika
noodle
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 418
Rejestracja: pn 11 cze, 2012 15:53
Lokalizacja: krakofsky

Post autor: noodle »

Bardzo ciekawy program. Bardzo dużo się z niego dowiedziałam. Przygotowuję się do ewentualnego 100 procentowego potwierdzenia celiakii i każde takie informacje są pomocne.

anakon, gratuluję wystąpienia :)
Zapraszam na mojego bloga! http://bezglutenowy.blog.pl
Od 1.11.2012 na diecie bezglutenowej
Obrazek
ODPOWIEDZ