OSM Piątnica

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

maska
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 81
Rejestracja: śr 04 kwie, 2012 18:09
Lokalizacja: centrum

Post autor: maska »

Ja też na wszelki wypadek napisałam do nich, bo ostatnio w sklepie widziałam jakieś nowe serki z owocami. Odpisali mi szybko:

Witam!
Informujemy, że żaden z produktów wytwarzanych w OSM w PIątnicy nie zawiera glutenu.
pozdrawiam kier.lab. Danuta Kulawczyk <lala>
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

a ja w weekend trafiłam na ich nowość - "kefir z konfiturą" - skład bardzo dobry, smak też :)
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Awatar użytkownika
Rudi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pt 07 gru, 2012 12:00
Lokalizacja: Warka

Post autor: Rudi »

Ja też pisałam do Piątnicy i otrzymałam taką oto odpowiedź:

Dzień Dobry Pani,

Dziękujemy za zainteresowanie naszymi produktami. Informujemy , iż nasze produkty są wolne od glutenu. Skrobia , którą dodajemy jest skrobią kukurydziną - oczywiśnie wolną od glutenu (posiadamy na to atesty i specyfikacje jakościowe). Ponadto na opakowaniach są zamieszczone informacje na temat zastosownych dodatków w tym zagęstników. I tak serek wiejski o zawartości tłuszczu 5%, wszystkie twarogi, śmietana 10%, 22% tł. kefiry deserowe z konfiturą , jogurty, ser mascarpone są wyprodukone wyłącznie z mleka. Serek wiejski 3% tł zawiera dodatkowo gumę guar i gumę ksantanową , śmietany 12 i 18% zawierają dodatki typu skrobia kukurydziana , mączka chleba świętojańskiego, pektynę gumę guar, śmietanka 30% -karagen . Są to dodatki pochodzenia naturalnego , roślinnego, wolnego od glutenu , na które posiadamy również posiadamy atesty w których nie stwierdza się nawet śladowych ilości glutenu.
Brak informacji na opakowaniu o glutenie świadczy ,iż dany produkt jest wolny od tego związku ( w dobie obowiązujących przepisów na temat bezpieczeństwa żywności).
Ponadto nasze produkty są kontrolowne i wysyłane do niezależnych laboratoriów gdzie nie stwierdza się nieprawidłowości.

z poważaniem
..............................
Główny Technolog
OSM w Piątnicy

Brzmi zachęcająco, prawda? :)
Obrazek
powiewinspiracji
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt 21 gru, 2012 18:25
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: powiewinspiracji »

bardzo wyczerpująca odpowiedź, super :) dzisiaj na próbę kupiłam mleko i jogurt naturalny :)
w związku z tym, że firma prowadzi badania kontroli jakości m.in na zawartość glutenu, to mogłaby na opakowaniu umieścić znak przekreślonego kłosa
Awatar użytkownika
Rudi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pt 07 gru, 2012 12:00
Lokalizacja: Warka

Post autor: Rudi »

Bardzo dobry pomysł. Napisałam do nich w tej sprawie, zobaczymy czy będą zainteresowani :) Oby...
Obrazek
Nalewka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 351
Rejestracja: sob 23 kwie, 2011 09:27
Lokalizacja: W-wa Ursynów

Post autor: Nalewka »

"Brak informacji na opakowaniu o glutenie świadczy ,iż dany produkt jest wolny od tego związku ( w dobie obowiązujących przepisów na temat bezpieczeństwa żywności). "

To ja chyba wolałabym, żeby było napisane czarno na białym że glutenu nie ma. W domyśle zawsze zakładam, że gluten jeśli może być, to na pewno jest...
Nietolerancja? Jasne, nazywa się Hashimoto...
Awatar użytkownika
Rudi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pt 07 gru, 2012 12:00
Lokalizacja: Warka

Post autor: Rudi »

Nalewka pisze: To ja chyba wolałabym, żeby było napisane czarno na białym że glutenu nie ma. W domyśle zawsze zakładam, że gluten jeśli może być, to na pewno jest...
...no ja też bym wolała ale póki co przepisy nie wymagają, żeby podawać na opakowaniach czego w produkcie nie ma i muszę przyznać, że jest to poniekąd logiczne, chociaż z drugiej strony nigdy nie wiadomo na 100% czy producent stosuje się do przepisów...
Obrazek
Awatar użytkownika
idealna81
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: czw 29 paź, 2009 23:34
Lokalizacja: Włocławek

Re: OSM Piątnica

Post autor: idealna81 »

Jadł ktoś z tej firmy serek mascarpone ??? Bo o ile dobrze kojarzę to w Biedronce można ich produkty zakupić - prawda ?
Awatar użytkownika
xPrzybyLx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz 27 lip, 2014 06:07
Lokalizacja: Gdynia

Re: OSM Piątnica

Post autor: xPrzybyLx »

Reanimuję, bo ostatnio do nich wysłałem zapytanie o zawartość glutenu, oto odpowiedź:
Sz.P!
Dziękujemy za zainteresowanie naszymi produktami.
Informujemy, że żaden z naszych produktów nie zawiera glutenu.

z poważaniem kier.lab. Danuta Kulawczyk
Więc nadal super !
--
Michał Przybyłowicz
xPrzybyLx
wicherek1989
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: sob 25 paź, 2014 20:38

Re: OSM Piątnica

Post autor: wicherek1989 »

Dzieki, ciesze sie, bo lubie :)
Awatar użytkownika
ewcia98
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 53
Rejestracja: sob 18 paź, 2014 22:08
Lokalizacja: Lębork

Re: OSM Piątnica

Post autor: ewcia98 »

idealna81 pisze:Jadł ktoś z tej firmy serek mascarpone ??? Bo o ile dobrze kojarzę to w Biedronce można ich produkty zakupić - prawda ?
Szukałam ostatnio sereka mascarpone firmy Piątnica w Biedronce ale niestety nie ma :( Jest, ale innej firmy.
Byłam też w Kauflandzie (bo tam zawsze był) i tu też kicha... serek, ale innej firmy.
Na szczęście przejeżdżałam koło Auchan-u i tam wreszcie go dorwałam :) (będzie na święta tiramisu z bezglutenowymi biszkoptami).
Obrazek
Awatar użytkownika
salsamichal
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 352
Rejestracja: śr 04 cze, 2014 17:17
Lokalizacja: Kraków

Re: OSM Piątnica

Post autor: salsamichal »

Ja gorąco polecam jogurty typu greckiego z owocami są rewelacyjne
vita mancipio nulli datur, omnibus usu
Awatar użytkownika
Demeter24
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: śr 26 lis, 2014 15:08
Lokalizacja: Toruń

Re: OSM Piątnica

Post autor: Demeter24 »

potwierdzam są pyszne, zajadam się tymi jogurtami :)
Gdyby rzeźnie miały szklane ściany, każdy byłby wegetarianinem.
md573
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 134
Rejestracja: ndz 16 lut, 2014 20:29
Lokalizacja: Mielec

Re: OSM Piątnica

Post autor: md573 »

Informacja za strony internetowej firmy - serki Piątuś nie zawierają glutenu
http://piatnica.com.pl/p/pl/piatus-bananowy-125-g.html
ODPOWIEDZ