wczasy bezglutenowe na Węgrzech

Imprezy organizowane przez Stowarzyszenie.

Moderator: Moderatorzy

aleks-1803
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt 08 sty, 2013 13:48
Lokalizacja: wielkopolska

wczasy bezglutenowe na Węgrzech

Post autor: aleks-1803 »

Witam
Mam pytanie czy ktoś z Państawa wybiera się na wczasy beglutenowe na Węgry, Informacja na stronie Stowarzyszenia.

Pozdrawiam OLA :)
Michel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: śr 06 lut, 2013 17:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Michel »

Witam,

Tak, ja się wybieram w lipcu.
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Miejsce jest fajne i bezpieczne dla bezglutenowców, tutaj wszystkie informacje:

http://www.celiakia.pl/bezglutenowy-wyp ... -wegrzech/
Obrazek
aleks-1803
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt 08 sty, 2013 13:48
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: aleks-1803 »

Witam
A czy może ktos już tam był?
Awatar użytkownika
Grażyna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 340
Rejestracja: ndz 13 lut, 2005 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wczasy bezglutenowe na Węgrzech

Post autor: Grażyna »

Byliśmy z mężem w tym hotelu w listopadzie. Pojechaliśmy na rekonesans, sprawdzić, czy rzeczywiście jest tak, jak p. Maria Puscas (z firmy turystycznej organizującej te wczasy) zapewnia. Oprowadzono nas i po hotelu i po kuchni. Kuchnia ogromna, z wieloma osobnymi pomieszczeniami, dlatego jest w stanie zapewnić bezglutenowość posiłków, pomimo tego, że sami codziennie wypiekają glutenowe pieczywo. Naocznie widziałam, że kucharze pilnują, aby skład poszczególnych dań zgadzał się z recepturą - gotują zawsze z kartką z wypisanym składem potrawy (pomimo tego, że zapewne gotowali to samo już setki razy) - po to, aby przez nieuwagę nie dodać czegoś innego. Na takiej (zafoliowanej) kartce mają kolorami zaznaczone alergeny które w danym daniu występują i takie których nie ma prawa tam być. Tak więc jeśli chodzi o bezpieczeństwo to wydaje mi się, ze można im zaufać. Manager hotelu zapewniała, że raz w miesiącu przyjeżdża przedstawiciel węgierskiego stowarzyszenia celiaków i doszkala ew. nowych pracowników.
Posiłki są trzy, w formie szwedzkiego bufetu. Śniadanie, lunch (tylko zupa - ale za to dwie do wyboru), obiadokolacja. Na stołach poukładane są poszczególne dania w podgrzewaczach - kilka ciepłych do wyboru (są sektory glutenowe i bezglutenowe). Przed każdym daniem stoi kartka z oznaczonymi alergenami (gluten, mleko, laktoza, jaja, soja, cukier, niskotłuszczowe itp). Warto wiedzieć, że wino i soki które zamówi się u kelnera siedząc przy stoliku, jest osobno płatne. Natomiast to co nałożymy i nalejemy przy bufecie szwedzkim - jest w cenie.

Obiecano, że jeśli zbierze się grupa co najmniej 21 osób, to odbędzie się pokaz bezglutenowego pieczenia. Myślę, że może to być ciekawe doświadczenie ;) Pani Maria Puscas będzie tłumaczem (jest to Polka od 30 lat mieszkająca na Węgrzech).

Z ciekawostek kulinarnych - jadłam bezglutenowe ptysie i bezglutenowy strudel z jabłkami.
aleks-1803
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt 08 sty, 2013 13:48
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: aleks-1803 »

Cześć
Bardzo dziękuję za pomoc.
aleks-1803
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt 08 sty, 2013 13:48
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: aleks-1803 »

Witam
Czy zapisał się już ktoś na wczasy bezglutenowe?
Michel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: śr 06 lut, 2013 17:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Michel »

Ja z narzeczoną:)
Justa86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn 11 mar, 2013 22:17
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Justa86 »

Ja bardzo chętnie bym się wybrała na te wczasy, tylko się jeszcze zastanawiam nad dojazdem... Ale bardzo kuszący urlop :)
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Wizzair lata tanio do Budapesztu (choć chyba tylko z Warszawy, trzeba sprawdzić rozkład).
Ostatnio zmieniony wt 12 mar, 2013 09:35 przez Sheep, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Justa86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn 11 mar, 2013 22:17
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Justa86 »

Sprawdziłam rozkład na stronie wizzair.com i faktycznie loty są niedrogie tylko jest problem, bo nie latają w soboty... a oba terminy wyjazdów i powrotów są w sobotę...
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Myślę, ze to da się załatwić, trzeba poinformować organizatorów, może mogą przesunąć ofertę o dzień czy dwa dla osób przylatujących samolotem.
Obrazek
Ewa48Ewa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: czw 22 mar, 2012 19:09
Lokalizacja: Warszawa

Wczasy na Węgrzech

Post autor: Ewa48Ewa »

Obecnie trwa promocja biletów LOT. Przelot do Budapesztu i z powrotem dla dwóch osób, w sierpniu kosztuje 873 PLN.
Michel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: śr 06 lut, 2013 17:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Michel »

My jedziemy autem z Wrocławia w piątek 05.07 wieczorem z noclegiem w Czechach/Słowacji i zwiedzamy Bratysławę w sobotę.
Jak ktoś ma podobny plan to można zminimalizować koszty transportu.
Awatar użytkownika
Grażyna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 340
Rejestracja: ndz 13 lut, 2005 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Grażyna »

Justa86 pisze:Sprawdziłam rozkład na stronie wizzair.com i faktycznie loty są niedrogie tylko jest problem, bo nie latają w soboty...
Rzeczywiście, latają tylko w piątki. I na dodatek o 6.20 rano (z Warszawy do Budapesztu oraz z Budapesztu do Warszawy). Z Hevizu do Budapesztu jest około 2-2,5 godziny drogi. Nie wiem, czy będą chętni, aby wstać o 3 nad ranem...

Ale jest rozwiązanie. Trzeba zmienić datę przyjazdu (w ofercie jest uwzględniona taka możliwość). Bo już w niedzielę samolot wylatuje o 13.05 z Warszawy i o 11.20 powrót z Budapesztu.

Lub skorzystać z innego przewoźnika. Znalazłam lot: 6-13 lipca Ryanair 334.39 zł + 79 zł Opłata transakcyjna oraz 3-10 sierpnia Ryanair 400 zł Cena za 1 bilet + 79 zł Opłata transakcyjna
ODPOWIEDZ