Ustka

Lista punktów handlowych, w których można nabyć produkty bezglutenowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ruda52
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 274
Rejestracja: sob 14 lip, 2007 10:48
Lokalizacja: Włocławek

Ustka

Post autor: ruda52 »

Witam! Wybieram się tym razem na wypoczynek do Ustki. Mam więc prośbę, czy może ktoś z Was wie czy kupię tam naszą żywność. Oczywiście jak zawsze zabieram ze sobą "prowiant", ale czuję się bardziej komfortowo kiedy wiem, że są sklepy z żywnością bezglutenową. Dziękuję i pozdrawiam
Awatar użytkownika
noodle
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 418
Rejestracja: pn 11 cze, 2012 15:53
Lokalizacja: krakofsky

Post autor: noodle »

viewtopic.php?t=1062 tu jest temat o Słupsku, czyli dość blisko Ustki. Może coś znajdziesz...
Zapraszam na mojego bloga! http://bezglutenowy.blog.pl
Od 1.11.2012 na diecie bezglutenowej
Obrazek
ruda52
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 274
Rejestracja: sob 14 lip, 2007 10:48
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: ruda52 »

Dziękuję. Masz rację zawsze to jakieś wyjście. :)
monisiak81
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 277
Rejestracja: wt 05 kwie, 2011 11:02
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: monisiak81 »

Ja w tym roku ubolewam bo nie wyjeżdżamy :( (to już 7-m-c ciąży) Ustka to piękne miejsce.
My byliśmy 3 - krotnie. Chlebek niestety zawsze zabierałam ze sobą, ale bez chleba da się żyć ;) jest Biedronka, jest chyba Netto, zawsze można znaleźć coś "neutralnego" jeśli chodzi o mąki to widziałam na tzw. drugiej stronie Ustki w sklepie Lewiatan (ul. Na wydmie) mąkę gryczaną i ryżową (ale nie pamiętam już jakiej firmy- bo to było rok temu, więc mogło się coś zmienić) w Rossmannie na pewno były te ichnie sosy pomidorowe, które też są bezglutenowe. Co do stołowania się na mieście... hmm tu mi ciężko cokolwiek powiedzieć bo wynajmujemy zawsze mieszkanko i sama gotuję (kwestia braku zaufania). Ale jeśli masz możliwość choćby podgrzać jedzonko to chociażby przykładowe sosy Łowicz kiedyś były b/g.
PozdrawiamY i życzymy POGODY :):):)
ruda52
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 274
Rejestracja: sob 14 lip, 2007 10:48
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: ruda52 »

monisiak81 pisze:Ja w tym roku ubolewam bo nie wyjeżdżamy
Przykro mi bardzo, że nie możesz wyjechać. Przede wszystkim gratuluję i życzę Ci, żeby ciąża przebiegała pomyślnie!!!!
Dziękuję za informacje i zyczenia. Już wiem,że muszę tym razem zabrać wszystko ze sobą,bo najbliższe sklepy z wyrobami bg mam w Słupsku.
Pozdrawiam :)
glutenfreeladynl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn 05 maja, 2014 11:46

Re: Ustka

Post autor: glutenfreeladynl »

Polecam moj post o zakupach bez glutenu w Ustce http://glutenfreelady.nl/ustka/#.U2deNPmSx64 :568:
Pajacynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: ndz 02 mar, 2014 21:23

Re: Ustka

Post autor: Pajacynka »

W parafii pw. Najświętszego Zbawiciela są dostępne komunikanty bezglutenowe lub (jak ktoś nie może) wino mszalne w oddzielnej ampułce. Należy przed mszą podejść do zakrystii. W parafii pw. Gwiazdy Morza można otrzymać wino mszalne, ale w kielichu mszalnym, w którym najczęściej pływa już odrobina Hostii.
Uważajcie na Cafe Góra Lodowa - sprzedawcy twierdzą, że sorbet malinowy jest bezglutenowy, ale tak najprawdopodobniej nie jest (na własne ryzyko) . Mają teoretycznie wafelki bezglutenowe, ich skład wprawdzie przyzwoity, ale na opakowaniu symbol potrójnego przekreślonego kłosa, czyli znak tylko od producenta, który nie gwarantuje nam bezpieczeństwa.
monisiak81
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 277
Rejestracja: wt 05 kwie, 2011 11:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ustka

Post autor: monisiak81 »

Pajacynka z tego wynika że byłaś/ jesteś w Ustce. Powiedz? poprawiło się coś z zaopatrzeniem sklepów (normalnych typu biedronka czy coś) w produkty bezglutenowe?
my jedziemy w tym roku po 2 letniej przerwie (już ze Skarbem :) ) i chciałabym wiedzieć, mieć trochę obeznania co w razie czego gdzie mogę znaleźć? będę ci wdzięczna za świeże info :)
pozdrawiam Monika
Pajacynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: ndz 02 mar, 2014 21:23

Re: Ustka

Post autor: Pajacynka »

W Biedronce bez zmian - kabanosy Konspolu, kiełbasa śląska, wafle ryżowe, mleka sojowe. Chleba bezglutenowego nie ma, chociaż pojawiła się informacja w necie, że ma taki być (stan na 10.07 - wtedy wyjeżdżałam z Ustki). W Netto znalazłam tylko filet drobiowy wędzony z wędlin plus wafle ryżowe, w Inter Marche jakąś kiełbasę jedną, poza tym jest tam trochę produktów Schara i pieczywo ryżowe. W Delikatesach Centrum są parówki bezglutenowe i jeden regał z produktami Celiko (koncentrat ciasta drożdżowego, makaronowego, chleb ryżowy, batoniki owocowe, proszek do pieczenia, galaretki, kisiele, kaszki) oraz bakalie Kresto, w Polo widziałam wafle ryżowe i jeden rodzaj ciastek Schara, poza tym musztardy Roleski i ketchup McDonalds. W delikatesach w CH Marina są pasztety Profi. W Ustce jest też Rossmann, kilka produktów bezglutenowych da się dorwać :) Naprzeciwko Netto powstał sklep zielarski i tam można dostać przyprawy Dary Natury. Ja do Ustki przyjechałam ze swoimi ulubionymi miksami do pieczenia chleba i piekłam :)
edit: w centrum Marina jest warzywniak i tam widziałam te nowe zupy Marwit :)
Życzę udanego wypoczynku w moim rodzinnym mieście :)
monisiak81
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 277
Rejestracja: wt 05 kwie, 2011 11:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ustka

Post autor: monisiak81 »

Wielkie serdeczne DZIĘKI :) :*
wiem już na co się szykować i czego gdzie szukać, bardzo nam pomogłaś :) dzięki, dzięki, dzięki.
Nie mów że uciekłaś z Ustki ... to takie piękne miejsce że my tęsknimy już z chwilą gdy wyjeżdżamy, a marzeniem naszym jest przeprowadzić się tam... "na starość". :*
Pajacynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: ndz 02 mar, 2014 21:23

Re: Ustka

Post autor: Pajacynka »

Uciekłam, do Wrocławia, ale może też kiedyś tam wrócę. Tam nie ma perspektyw dla ludzi młodych za bardzo... Cieszę się, że mogłam pomóc: )
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ustka

Post autor: GosiaM »

Tak, w Ustce można kupić produkty bg tak jak napisała pajacynka. W Biedronce i Inter Marche, oraz na głównej ulicy idąc w kierunku morza jest sklep z alkoholem "smaki świata" czy jakoś tak... nazwa sklepu zachęciła mnie do tego, żeby wejść i sprawdzić i wyobraźcie sobie, że jest tam bezglutenowa Celia.
chmielek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz 24 sie, 2014 12:31

Re: Ustka

Post autor: chmielek »

A jest tam szansa na jakiś obiad bg? Znacie coś? Polecacie coś? :)
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ustka

Post autor: GosiaM »

W Ustce jadłam przepyszną rybę z pieca... od strony portu... wytłumaczyłam Pani właścicielce o co chodzi z dietą bg i nie było problemu z jej przygotowaniem... Nie pamiętam nazwy tego miejsca...
Kiedy jedziesz do Ustki?
chmielek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz 24 sie, 2014 12:31

Re: Ustka

Post autor: chmielek »

Będę tam 30.07. :) wiec będę poszukiwać. Dziękuję za odpowiedź!
ODPOWIEDZ